FarmerX2

MF 3070 Zablokowany hamulec ręczny

Polecane posty

FarmerX2    8

Witam,

 

Dzisiaj po zakończonej pracy zaciągnąłem do oporu hamulec ręczny, i gdy chciałem go spuścić, ten już nie odbijał. Okazało się, że dzwignia pod kabiną, która wchodzi do skrzyni zacięła się w pozycji "zaciągniety". Linka jest luźna.

 

Próbowałem wepchnąć dźwignię na swoje miejsce, ale ta cofnęła się tylko 2cm i dalej sprężynuje.

 

Co się mogło stać? Ścięło śrubę?

 

Prosze o rady, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

tutaj nie ma nad czym rozmyślać tylko trzeba spuścić olej i zdjąć dekiel przy lewym tylnym kole. 30 minut pracy i wiesz wszystko. jeżeli sam nie wrócił to nic nie kombinuj i najważniejsze nic na sile bo dopiero będziesz miał problem. Hamulec ręczny w tym ciągniku jest podobny do hamulca nożnego w bizonie tak wiec konstrukcja niezbyt skomplikowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Tyle dobrze, że nie trzeba kabiny zrzucać. Przynajmniej wiadomo, od czego zaczać.

Dzięki rafik, można na Ciebie liczyć ;)

 

EDIT:

 

Problem usuniety - przyczyną była prozaiczna, z powodu poluzowanej nakrętki od regulacji rozpieracza, krzywka zamontowana na sworzniu wchodzącym do skrzyni i popychająca dzwignię od rozpieracza przeskoczyła poza nią. W momencie gdy próbowałem ją cofnąć, ta oparła się o dzwignie, i pogięła ją. Przy prostowaniu pękła, ponieważ była hartowana. Nowa u Korbanka - 600zł, ale od czego ma się spawarkę :D

Także potwierdziło się, nic na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

jestem od niedawna posiadaczem MF też nie ma hamulca ręcznego linka zwisa pod ciągnikiem z lewej strony nie mogę znależ gdzie ją pod czepić .pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Linkę trzeba podczepić pod zbiornikiem paliwa jest dzwignia. Bardzo trudny dostęp ale da radę bo już to robiłem. Pierwszy raz musiałem zdemontować zbiornik paliwa, a drugi raz jak spadła to już tak dałem rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

witam,

koledzy, jak zabrać się do założenia linki hamulca, jak wyżej  dostęp jest bardzo utrudniony, już sam nie wiem jakie trzeba by mieć dłonie, żeby tam cokolwiek zrobić bez zdejmowania zbiornika, ale jest czytam wyżej to do zrobienia, proszę o jakieś wskazówki może trzeba coś zdemontować by uzyskać lepszy dostęp, na wyciąganie zbiornika nie mam chęci ani czasu, a bez ręcznego też nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Trochę wiary w siebie i uporu i się zrobi . Też mam to za sobą nie było lekko i wygodnie ale zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Expressbau    0

W takim wypadku - gdy dzwidnia się zatnie - świaczy to że najwyższy czas przeregulować hamulec. Za rozdzialaczem w pokrywie przy lewym kole jest korek - klucz 24 - odkręcamy - potem nasadowy 17 - luzujemy śrubę regulacyjną o 2 może 3 przeskoki - nakrętka zatrzymuje się co pół obrotu.. Gdy wróci ramię ręcznego do pozycji wyjściowej  -powinno samo przeskoczyć - to spowrotem wkręcamy tę nakrętkę regulacyjną - o jeden obrót więcej - lub dwa. Ale nie za mocno. Zakręcamy korek. Jeżeli nie ma hamulca po wkręceniu nakrętki do końca  - czas na wymianę tarczu. ?Przy dobrych układach do tej regulacji nie trzeba spuszczać oleju. zajmuje to 10 minut.

Pozdrawiam


Maszyny i urządzenia dla rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49

Może ktoś wrzucić które to śruby na klucz na 24 i 17? u mnie zaszła podobna sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj