yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

PawelWlkp    726

Dwa lata temu potrzebowałem poprawkę zrobić i inspektorowi zgłosiłem A raczej pani inspektor i mi przywiozła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Masz takie zachwaszczone pola że siejesz conviso, przecież one gorzej plonują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ludzie sieja conviso z wygody bo nie tzreba tak pilnowac daty zabiegu. W zwyklych spoznisz sie o dziend wa i juz masz chwasty na polu a conviso sporo wybaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Masz jakieś badania na ten temat? Sieje conviso w stripp till bo tak mi wygodnie. Prowadzę firmę nie związana z rolnictwem więc to dla mnie troche  hobby. A na hobby nie zawsze ma się czas. A jak do tego kasa fajna wpadnie to duży plus. W tamtym roku średnio u mnie koło 80 ton więc ani to dużo ani malo. Trochę powyżej średniej na okolice. Ale miałem bardzo kiepskie wschody. W tym roku wschody ładne.  Wczoraj pod wieczór pojechalem z pierwszym opryskiem conviso.  Ale tylko czesc objechałem. Cos mi się wydaje że za kilka lat 80% rolników będzie siało conviso, albo nawet zwykle będą niedostępne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Panowie wczoraj wieczorem wykonałem zabieg na jednoliścienne, ile zrobić przerwy przed drugim zabiegiem na dwuliścienne mikstura goltix+powertwin+safari+atpolan?  Pasowało by mi dziś wieczorem tylko czy nie za mały odstęp czasowy między tymi zabiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
27 minut temu, PawelWlkp napisał:

 Wczoraj pod wieczór pojechalem z pierwszym opryskiem conviso.  Ale tylko czesc objechałem. Cos mi się wydaje że za kilka lat 80% rolników będzie siało conviso, albo nawet zwykle będą niedostępne. 

W jakiej fazie buraki i chwasty? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

też widzę że jest jakies mocne lobby na conviso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@PawelWlkp Co do conviso to przewaga ogromna, akurat w tym roku mam obok to conviso wydaje mi że tylko 1 zabieg, wcześniej siane i żadnych przyhamowań wzrostu roślin buraków, ja w swoich zwykłych niestety ale na jednej działce 5 zabieg do teraz (nie będę pisał dlaczego, co i jak, jakie środki - nie ma to sensu), myślę że nie ma co się zastanawiać i przechodzić na conviso zwłaszcza dla wygody, a nie doglądać czy już czy może za późno na zabieg, a może split, rano, wieczór, może na deszcz poczekać, zwiększać, zmniejszać dawki.

@Skoczek1994 Zależy czym pryskałeś, pewnie chizalofop-p-etylowy (labrador leopard targa zamzar), tak jak w etykiecie min 2 dni przerwy skoro safari (substancja z grupy sulfonylomoczników czy jakoś tak) że względu na wykluczające się działanie substancji, jak propachizafop (Agil) - to bez problemu raczej można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

wolę doglądać i mieć jak w ubiegłym roku u siebie 75t a nie jak inni conviso 55t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Jak ktoś ma zaniedbane pola to conviso, za kika lat to udoskonalą ta odmiane i wszyscy będą ja siali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

  @Norman Inspektor wrzucił mi coś takiego jak   BRIXTON SIPCAM OXON substancja czynna kletodym (związek z grupy cykloheksanodionów) – 180 g/l (19,27 %)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Skoczek1994 Nie stosowałem, etykietę przeczytać ( chociaż chyba np. Labrador nie jest wspomniane wykluczanie się substancji a lampart już jest), Agila 100ec to kiedyś odrazu do zabiegów na 2 liścienne się dodawało w mniejszych dawkach taka zaletą, wada cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

  @Norman Właśnie problem w tym że nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, najwyżej odczekam ze dwa dni żeby nie przypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Skoczek1994 Co do wykluczania to bardziej o to chodzi że jedna drugiej ograniczy przyswojenie przez chwasty i tym samym może być brak działania tylko która której. Jak warunki pozwalają 2 dni przerwy i będziesz miał spokój z myślami.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Z jakiego powodu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Działka jest kolo lasu ciężki dojazd jest , przez te deszcz a nie byłem pare dni i Szarek zrobił robotę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

W jakiej były fazie że je szarek załatwił? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Mi rok temu szarek załatwił część buraków. Od granicy z polem, gdzie rok wcześniej były buraki. 24 redliny do przesiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Mieszacie bor, coś na robaka i jednoliścienne razem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jaki odstęp robicie w zabiegach w technologii conviso ?. Dzisiaj dałem pierwszy raz. Za 10 dni bedzie ok drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj