yacenty

Dopłaty bezpośrednie 2022

Polecane posty

dexter1908    7

U mnie taka sytuacja. Zaliczek wogóle nie dostałem. Wpłyneło tylko zapiczka za ONW. Pani w biurze arimr powiedziała że sama nie wiem dlaczego nie mam naliczonych. Mówiła że we wniosku nie ma żadnych uwag na temat pomniejszeń obszaru. Pierwszy raz składałem na siebie dopłaty ale to podobno nie ma nic do tego. Rodzice z tego samego adresu już dawno dostali.... Jakaś kontrola mogła być czy cos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
5 godzin temu, Enka19 napisał:

Wiecie ile mi wpłynęło zaliczki ok 20 procent🤦

ja tak samo ok 20% ale miałem kontrolę i hektar na 33 ha mam wyłączony z dopłat. Pewnie oprócz tych wyłączeń będzie też kara

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart    2

Mogą się nie wyrobić z zaliczkami. Wcześniej była informacja, że jest nie zakończonych około 20 tys kontroli. Wypłacono ? na dzień   29.11 dopłaty bezpośrednie dla 1200 tys. rolników a wnioski złożyło 1265 tys rolników zatem powinna pójść jeszcze  w ostatnim dniu płatność zaliczek  do około 45 tys rolników. Dzisiaj była płatność tylko do 10 tys.  Czy Arimr ma obowiązek wypłacenia zaliczki jeżeli nie było kontroli i nie przeciwskazań jdo jej wypłaty?

Edytowano przez magart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie mam protokołu po kontroli foto a jakaś mała zaliczka bezpośrednich weszła. Wcześniej coś ONW było.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

U mnie tylko zaliczka ONW a tak to 0. Nie wiem czy miałem jakąś kontrole czy nie. W bp powiedzili że sami nie wiedzą czemu nie są naliczone. Może coś jutro wpłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136

Oj po 1 grudnia pewnie dostaniesz, nie panikujcie że jak nie da do końca listopada to wcale nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Hej jak rozliczacie dzierzawców z doplat? Dajecie jpo zazielenienie? Czy jeszcze dodatkową? Ktora jest do pierwszych 27ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Dodatkowa jest od 3ha i mam takie dzierżawy a co mają więcej to sami składają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMATI    6
39 minut temu, Knasiu93 napisał:

Wczoraj wpłynęło jakieś 20% całości. Obliczalem to dostałem płatność do bydła 70%

To albo miałeś kontrole albo potraktowali cie jak mnie jednego roku. Daliśmy innym a pan niech czeka mimo iż wszystko było ok. Usłyszałem musieliśmy podzielić na wszystkich. 

Ale gratulacje, coś masz. Ja i inni czekamy. 

Jeszcze jedno. Jeżeli dostałeś tylko do bydła to kontrola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knasiu93    6
13 minut temu, ZMATI napisał:

To albo miałeś kontrole albo potraktowali cie jak mnie jednego roku. Daliśmy innym a pan niech czeka mimo iż wszystko było ok. Usłyszałem musieliśmy podzielić na wszystkich. 

Ale gratulacje, coś masz. Ja i inni czekamy. 

Jeszcze jedno. Jeżeli dostałeś tylko do bydła to kontrola. 

Podejrzewam że kontrola foto bo nie byłem informowany o żadnej innej kontroli. A teraz raczej już nie kontrolują ? Reszta kasy pewnie luty-marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMATI    6
11 minut temu, Knasiu93 napisał:

Podejrzewam że kontrola foto bo nie byłem informowany o żadnej innej kontroli. A teraz raczej już nie kontrolują ? Reszta kasy pewnie luty-marzec

Tak pewnie było. Bo według przepisów z tego co nie było kontrolowane masz prawo dostać. Zgodzę się z toba. Pewnie foto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knasiu93    6
1 minutę temu, ZMATI napisał:

Tak pewnie było. Bo według przepisów z tego co nie było kontrolowane masz prawo dostać. Zgodzę się z toba. Pewnie foto. 

Będziemy teraz czekać na decyzję. Może nie będzie tak źle i początkiem roku wpadnie reszta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka19    7
17 minut temu, ZMATI napisał:

Dzisiaj H... Przelali. Tak jak myślałem. Kasa się skończyła. 

U nas to samo. Masakra. Wczoraj minister obiecywał że każdy dostanie a u nas w gminie kazdy dostał ale w granicach 1700 a 2300 ,mówię o gospodarstwach powyżej 30h. To wczoraj i dziś 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek751    0

brak zaliczek rolnicy PiS nas okłamuje zero kontroli na koncie nic chyba lepszy PSL może nie oszukaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Dzisiaj dzwoniłem do kierownika BP i mówił że na moim obszarze jest kontrola i dlatego nie mam naliczenia. Mówił że ci co mają kontrolę to kasę dostają zazwyczaj dopiero w czerwcu. Moi rodzice dostali normalnie więc widocznie nie wszystkich kontrolują. Na razie nie ma co liczyć na kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj