sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

huzieba    34

Ja stosowałem adiuwant Elvita Normaton/Plus, zmiękcza wode i obniża pH, jak szedł bor na rzepak. Na chwasty w zbożach szedł Olemix 84, lub Faster z intermagu, Na grzybówki w zbożach lałem Proaqua ale wizualnie nie różnił sie niczym od Fastera. Ktoś może stosuje Inex-a i czy drogo to wychodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam521    0

Witam mam pytanie czy na poniższych zdjęciach to jest objaw przypalenia czy może jest to spowodowane czymś innym

t1 prochloraz + tebukonazol + 1,6l ccc

t2 priaxor 1l /ha + difenokonazol 0,3l/ha + siarczan magnezu 4,5kg

jakieś tydzień po t2 było ok łan zieleniutki dopiero jak przyszło załamanie pogody kilkudniowe deszcze to zaczęły się pojawiać takie chlorozy na liściach, a co najciekawsze tam gdzie opryskiwacz mi nie sięga 50cm pas tam jest ok nie ma takich objawów, przez to podejrzewam że czymś ją podpaliłem tylko nie wiem czym, podobnie było po t1 ale to krótko bo zaraz łan zarósł zazielenił się i nie było śladu po tym, dodam że nie jestem expertem w pszenicy nie uprawiam jej na co dzień, więc proszę was o pomoc.

20220609_191720[1].jpg

20220609_191717[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, Desperado napisał:

Nie słuchaj żadnych Yacentych, ich stać na robienie doświadczeń.

Bank stać chciałeś chyba napisac😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
6 minut temu, Adam521 napisał:

Witam mam pytanie czy na poniższych zdjęciach to jest objaw przypalenia czy może jest to spowodowane czymś innym

t1 prochloraz + tebukonazol + 1,6l ccc

t2 priaxor 1l /ha + difenokonazol 0,3l/ha + siarczan magnezu 4,5kg

jakieś tydzień po t2 było ok łan zieleniutki dopiero jak przyszło załamanie pogody kilkudniowe deszcze to zaczęły się pojawiać takie chlorozy na liściach, a co najciekawsze tam gdzie opryskiwacz mi nie sięga 50cm pas tam jest ok nie ma takich objawów, przez to podejrzewam że czymś ją podpaliłem tylko nie wiem czym, podobnie było po t1 ale to krótko bo zaraz łan zarósł zazielenił się i nie było śladu po tym, dodam że nie jestem expertem w pszenicy nie uprawiam jej na co dzień, więc proszę was o pomoc.

 

20220609_191720[1].jpg

20220609_191717[1].jpg

Na fitotoksyczność troche za późno, to raczej septorioza, czesto w tym roku się o tym mówi ze pryskane zboża mają większą presję grzyba i czasami tak jest bo to jednak chemia a flagowy jest delikatny, moim zdaniem jak jest potencjał w pszenicy to T3 konieczne po wykłoszeniu

Edytowano przez huzieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam521    0
Przed chwilą, GABBER85 napisał:

WIDZISZ jakis lepszy efekt po stosownaiu  difenokonazolu? sprawdzone?

dodałem bo zauważyłem podczas tych deszczy że zaczął się pojawiać też mączniak od spodu, a difenokonazol, przynajmniej w co niektórych uprawach działa dość silnie wyniszczająco na mączniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Odnośnie adiuwantów. Może ktoś wytłumaczyć czym różni się nowy kondycjoner Intermagu Proaqua Trio od starego? 
 

Mam wrażenie ze firmy chemiczne coraz bardziej nas robią w ch.. 

 

9ca594058aeb4.jpg

 

Ich Faster obniżający napięcie powierzchniowe tez jakoś średnio poprawia pokrycie liścia. 
 

Macie coś sprawdzonego co działa na twardą wodę z kranu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190

do t3 mogę dodać basfoliaru 36?zostało mi i po 4l na ha by wyszło, warto na podniesienie parametrów czy zbędne?pszenica zaczęła wyrzucać pylniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    374
4 godziny temu, 3kusy3 napisał:

Tebu też dam 125g i mam trochę azoksy i myślę jej dać 62.5g  i nie wiem czy zmniejszyć jej dawkę czy taką zostawić?Żeby nie było efektu zieloności podając ja w t3.

No właśnie jak to jest z tą azoksystrobiną? Czy faktycznie słoma po niej jest tak długo zielona? Ja myślałem zastosować na T3 około 100g azoksy w połączeniu z około 150g tebukonazolu zarówno w pszenicy jak i w pszenżycie. Mogło by pójść coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480

Tak patrzę to chyba kolega co fungi nie stosował będzie miał w tym roku najbardziej zielona pszenica 😀 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1331
43 minuty temu, tobago napisał:

Może ktoś wytłumaczyć czym różni się nowy kondycjoner Intermagu Proaqua Trio od starego? 
 

Mam wrażenie ze firmy chemiczne coraz bardziej nas robią w ch.. 

 z intermagu stosuje  tylko tytanit... moim zdaniem są lepsze środki porównując cena/jakość...z basfoliaru tez sie wyleczyłem


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
13 minut temu, Sim95 napisał:

No właśnie jak to jest z tą azoksystrobiną? Czy faktycznie słoma po niej jest tak długo zielona? Ja myślałem zastosować na T3 około 100g azoksy w połączeniu z około 150g tebukonazolu zarówno w pszenicy jak i w pszenżycie. Mogło by pójść coś takiego?

Stosowałem na pszenicę po wykłoszeniu, aby wydłużyć okres nalewania ziarna, do tego dałem jeszcze 15 kg siarczanu magnezu na ha. Kosiłem tydzień później niż pszenżyto. Słoma normalnie doszła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po azoksy + tebu w zeszłym roku w żniwa rżysko zielone, plon ok, ja słomy nie zbieram więc dla mnie może być. co do axiala na miotłę w kloszacej się pszenicy, stosowałem w zeszłym i musiałem w tym roku, dawka 0,6 zatrzymuje miotłę mimo zaawansowango stadium, bez przypalen w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

Czy stosował ktos wapno Eko-calcium z PGE w Bełchatowie, sprzedają to jako czarna kreda, jest to kreda 07a. Wiem ze to zle miejsce ale jest tutaj wiecej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    374
16 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Tak patrzę to chyba kolega co fungi nie stosował będzie miał w tym roku najbardziej zielona pszenica 😀 

To jaka dawka według Ciebie była by odpowiednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

pierwsze pylnik już widać dziś na klosie pszenicy, ale t2 robione 18 dni temu 1l priaxor + 0.5l tebu więc środek dość mocny i widać że rośliny zdrowe. W poniedziałek będę miał dopiero czas na ewentualne t3 czyli 0.6tebu czyli rowno 3 tygodnie. Myślicie ze t2 już nie działa i jechać z t3 czy poczekać jeszcze tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mi doradca z basf mówił że kiedy było robione t2 nie ma znaczenia. T3 po prostu robimy jak są pylniki i tyle. Zamiast tebu pomyśl o metkonazolu. 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

T2 100g azoksy

T3 0,8l Priaxor + 100g Protio 

4 liscie zielone i żniwa odwleczone 😄

Robiłem zabieg po 18 i delikatnie mi liść flagowy przypaliło :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
40 minut temu, Piffpaff napisał:

sam metkonazol?

Myślę że tak ale lepiej niech się ktoś bardziej kompetentny wypowie. 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202

Robiłem wczoraj od wieczora t3 niestety nie udało się skończyć i możliwość wieczornego pryskania będzie w poniedziałek po 19 . Robić jutro od 7 do 8 rano czy czekać do poniedziałku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj