sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
metrax12    137
Dnia 2.06.2022 o 09:15, Jarek22B napisał:

co to za chwast?  

sporo tego na poprzeczniakach - warto z tym walczyć i czym jak pszenica już się kłosi?  

chwast.jpg

Może amidosulfuron, jeśli gdzieś dostaniesz. Ale robisz to na własną odpowiedzialność. I oczywiście, po wykłoszeniu.

10 minut temu, Agra napisał:

Prosze o pomoc 10 % kłosów już widać z boku. Czy mogę zastosować modus. 

Tak, sam modus, oczywiście dawka w granicach rozsądku. 

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
11 minut temu, Agra napisał:

Prosze o pomoc 10 % kłosów już widać z boku. Czy mogę zastosować modus. 

musztarda po obiedzie według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    137
1 minutę temu, Murphys napisał:

musztarda po obiedzie według mnie

Jak wierzchołek kłosa nie wyszedł z źdźbła, tylko widać delikatnie kłos od boku z rozwiniętego źdźbła, według mnie, można jeszcze zastosować. No oczywiście istnieje ryzyko, że kłosy mogą się lekko powyginać. Zboże jeszcze przez ok. 2 tygodnie powinno rosnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
29 minut temu, metrax12 napisał:

Może amidosulfuron, jeśli gdzieś dostaniesz. Ale robisz to na własną odpowiedzialność. I oczywiście, po wykłoszeniu.

Tak, sam modus, oczywiście dawka w granicach rozsądku. 

W planach modus + Fungicyd .

Mam obawy. Zrobię test na połowie działki. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499

Ziarno akurat było grube że hej, bo pszenica w końcu zaczęła porastać 😁 Odm. Ostroga. Chodziło mi o to, że mimo przekropnej pogody w fazie dojrzałości, kłosy nie zostały porażone grzybami typu alternaria. To że porosły, to inna kwestia 😋

JD1052 napisał:

15 godzin temu, boogie7 napisał:

W 2014 roku na T3 szedł tebu + 0.5 l. Acanto. Co chwilę lało, nie było okna pogodowego by wjechać kombajnem, pszenica do końca miała kłosy "złote", podczas gdy inne były czarne jak sadza w kominie 😉

Tak z ciekawości zapytam, jakie było ziarno z tych złotych kłosów? Bo czy u mnie czy u kogoś jak ma takie złote kłosy to jest poślad i nie ogarniam od czego tak się dzieje... Oczywiście z czarnych też poślad ale zawsze najładniejsze ziarno jest z roślin o zwykłtm matowym odcieniu.

Ziarno akurat było grube że hej, bo pszenica w końcu zaczęła porastać 😁 Odm. Ostroga. Chodziło mi o to, że mimo przekropnej pogody w fazie dojrzałości, kłosy nie zostały porażone grzybami typu alternaria. To że porosły, to inna kwestia 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Poprawiał ktoś miotłe po wykloszeniu? Po kwitnieniu pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15

Teraz temp 23 st. Pełne słońce . Kiedy wyjechać z fungicydem ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    137
1 godzinę temu, Agra napisał:

W planach modus + Fungicyd .

Mam obawy. Zrobię test na połowie działki. Zobaczymy.

Możesz spokojnie robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
25 minut temu, Agra napisał:

Teraz temp 23 st. Pełne słońce . Kiedy wyjechać z fungicydem ??? 

Ja wyjezdżam o 19:30 , nim się zajedzie w pole zanim się porozkłada , to będzie prawie 20 . Ze trzy opryskiwacze myślę dzisiaj zrobić (7 ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Ja zaczynam o 20 ale jeden opryskiwacz 15 ha, jak nie ma rosy to o 21,15 drugi zaczynam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8
Dnia 2.06.2022 o 09:15, Jarek22B napisał:

co to za chwast?  

sporo tego na poprzeczniakach - warto z tym walczyć i czym jak pszenica już się kłosi?  

chwast.jpg

Rumian Ptasi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Pryskam po 170 -200litrów i nie patrzę czy rosa jest czy nie ma , rosa musiała by być taka że rosa by się lała z roślin na ziemie to wtedy nie pryskam , ale jak jest zboże wilgotne , to nawet lepiej idzie bo mniej oprysku odparuje , a spłynąć też nie spłynie na ziemię , idę po mału mieszać miksturę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318
1 godzinę temu, Agra napisał:

Teraz temp 23 st. Pełne słońce . Kiedy wyjechać z fungicydem ??? 

jak bedzie chłodno


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8

Mam azoksystrobinę Sinstar 250SC w bańce 5l z 2021r. i 10l z 2022r..

Środek w bańce 10l ma biały kolor i jest płynny natomiast w bańce 5l jest żółty i ma konsystencję kremową. Czy to normalna sytuacja, że po prostu z wiekiem zmieniła się jego konsystencja. Czy mogę go użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318
27 minut temu, darekbarcz napisał:

Środek w bańce 10l ma biały kolor i jest płynny natomiast w bańce 5l jest żółty i ma konsystencję kremową

tez miałem tak z tebu i jakims na chwasty, mieszalem ,a co bede osobno jechał?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8
38 minut temu, GABBER85 napisał:

tez miałem tak z tebu i jakims na chwasty, mieszalem ,a co bede osobno jechał

Tylko czy to normalne, że ten starszy środek zrobił się żółty i  konsystencja się zmieniła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Powiedzcie mi... Zawsze robiłem takie t2-t3 jak już kłos wychodził. Teraz zrobiłem dobrą t2. Czy zabieg T3 na kłos jest konieczny ? znam rolników co robią tylko t1 i wcale głupio to nie wygląda. Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj