sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

SawekBraczyk    480

Ja tam nie kombinuje tylko te 60/80N w saletrze pójdzie i tyle . Zeszły sezon to Saletrosan był i tez 70N dawałem na pierwsza dawkę . A pszenice zawsze dobrze rozkrzewione mam , bo 4/5 pędów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
3 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Ja tam nie kombinuje tylko te 60/80N w saletrze pójdzie i tyle . Zeszły sezon to Saletrosan był i tez 70N dawałem na pierwsza dawkę . A pszenice zawsze dobrze rozkrzewione mam , bo 4/5 pędów . 

a n2 ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Ciekawy artykuł .

Co dalej ze środkami ochrony roślin? Organizacje rolnicze biją na alarm!

Gdyby przyjąć propozycje Komisji Europejskiej to okaże się, że znaczny obszar gruntów rolnych w UE zostanie wyłączony z możliwości stosowania środków ochrony roślin. Ale to nie jedyne wątpliwości rolników wobec dyrektywy SUD.

Dlaczego redukcja zużycia ŚOR na poziomie 50% dla każdego kraju jest niesprawiedliwa?

Dlaczego organizacje rolnicze skupione w Copa-Cogeca krytykują pomysł wprowadzenia systemu informatycznego?

Dlaczego Copa-Cogeca wezwała Komisję Europejską do przedstawienia rzeczywistych skutków wprowadzenia dyrektywy SUD?

Kiedy nowe prawo ograniczające stosowanie ŚOR może wejść w życie?

Podczas posiedzenia grupy roboczej „Kwestie fitosanitarne” Copa-Cogeca dyskutowana o sprawie unijnej dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin (SUD).

„Bardzo niepokoi nas zakaz stosowania wszystkich pestycydów”

Delegacje wielu krajów zwracały uwagę, że zastosowanie propozycji Komisji Europejskiej będzie wiązało się z poważnymi komplikacjami. Nie tylko bowiem w Polsce zauważono, że propozycja zakazu stosowania środków ochrony roślin na niektórych obszarach chronionych lub wrażliwych jest nierealistyczna. Definicja „obszarów wrażliwych” jest bowiem tak skonstruowana, że w niektórych państwach członkowskich można do nich zakwalifikować praktycznie wszystkie grunty rolne. 

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/co-dalej-ze-srodkami-ochrony-roslin-organizacje-rolnicze-bija-na-alarm/

 

Dlaczego rozwiązania biologiczne będą przyszłością ochrony? Kierunek Innowacja

Zmiana klimatu a także zmiany legislacyjne Unii Europejskiej wymuszają na firmach fitofarmaceutycznych kreowanie nowej wizji rolnictwa i przyszłości ochrony roślin. Na cito potrzebne są rozwiązania. Jaką odpowiedź ma na to firma Syngneta?

Farmer rusza z cyklem konferencji: Kierunek Innowacja. W roku 2023 jesteśmy obecni w 4 lokalizacjach:
- Barczyzna (woj. wielkopolskie) - 10 stycznia 2023
- Ślęza gm. Kobierzyce (woj. dolnośląskie) - 12 stycznia 2023
- Gniew (woj. pomorskie) - 15 lutego 2023
- Sitaniec k. Zamościa (woj. lubelskie) - 22 lutego 2023

Wybierz dogodną dla siebie lokalizację, sprawdź agendę i zarejestruj się już dziś!

Jednym z prelegentów, we wszystkich 4 lokalizacjach jest dr hab. Katarzyna Rębarz, dyrektorka Działu Wsparcia Technicznego, Syngenta

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/dlaczego-rozwiazania-biologiczne-beda-przyszloscia-ochrony-kierunek-innowacja,126563.html

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
Dnia 17.12.2022 o 11:44, jahooo napisał:

a u mnie w prognozach po niedzieli od -5 do -10

U nas od praktycznie poniedziałku pogoda na plusie... Ostatnie dwa dni to po 8/9c i w nocy też na plusie :P I tak do połowy stycznia zapowiadają. Dolnośląskie jak zwykle swoim życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829

Dawał ktoś mocznik z inhibitorem na N2 i na tym kończył nawożenie? Do tej pory szedł zwykły mocznik koło 20 marca, 1 dawka saletra 1 marca i sprawdzało się super. Teraz z inhibitorem myślę że może dałbym 10 marca? Opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

Jaki środek polecacie na wiosenne odchwaszczenie pszenicy ozimej? Co myślicie o rexade czy lancecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

Świętuje, Świętuje chciałem kupić do końca roku dlatego pytam. Zdrowych i spokojnych Świąt wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Warto jeszcze siac pszenice ozima? w nastepnym tygodniu bym probowal.

Czy raczej juz za pozno na ozima i nie przejdzie jarowizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    909
5 godzin temu, Jaro55nt napisał:

Jaki środek polecacie na wiosenne odchwaszczenie pszenicy ozimej? Co myślicie o rexade czy lancecie?

Lancet i rexade są dość podobne. Jeżeli nie stosowałeś tych substancji może i podziała. Zalega szczególnie lancet. Uprawa bezorkowa w zasadzie odpada po nim pod rzepak, nie powinna ta słoma iść do skarmiania, zalegać będzie nawet w oborniku na słomie po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624

Cofając się X lat do tyłu pryskało się zboża Lancetem bo po prostu był skuteczny. Po takich zbożach sadziło się ziemniaki na oborniku ze słomą po Lancecie - ziemniaki rosły, normalnie rodziły. Człowiek wtedy najzwyczajniej w świecie nie wiedział o tym, brał to co polecili w sklepie.

Aktualnie drugi rok z rzędu pójdzie Axial komplet pak z ewentualnie podkręconą dawką Winnetou do 30g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    909
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Cofając się X lat do tyłu pryskało się zboża Lancetem bo po prostu był skuteczny. Po takich zbożach sadziło się ziemniaki na oborniku ze słomą po Lancecie - ziemniaki rosły, normalnie rodziły. Człowiek wtedy najzwyczajniej w świecie nie wiedział o tym, brał to co polecili w sklepie.

Aktualnie drugi rok z rzędu pójdzie Axial komplet pak z ewentualnie podkręconą dawką Winnetou do 30g/ha

Aż dziwne że nic się nie działo z ziemniakami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958
Dnia 24.12.2022 o 10:54, Jaro55nt napisał:

Jaki środek polecacie na wiosenne odchwaszczenie pszenicy ozimej? Co myślicie o rexade czy lancecie?

Rexade miotłę puszcza a ja stosuje axial+fundamentum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0
7 godzin temu, Andpol napisał:

 Jaki środek polecacie na wiosenne odchwaszczenie pszenicy ozimej? Co myślicie o rexade czy lancecie? Rexade miotłę puszcza a ja stosuje axial+fundamentum.

 

7 minut temu, Jaro55nt napisał:

Jaki środek polecacie na wiosenne odchwaszczenie pszenicy ozimej? Co myślicie o rexade czy lancecie? Rexade miotłę puszcza a ja stosuje axial+fundamentum.

W jakich dawkach stosujesz te środki?

Edytowano przez Jaro55nt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

u mnie pszenica po 30g fundamentum+ 0.7 axial chorowała. plus przytulia odbiła chociaż słabo jej się żyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

wczoraj byłem na polu pszenicy sianej 16.09 w ilości 300szt bo działka glina a sieje poznaniakiem. Tak się cholera pokrzewila że ma po 7-8pedow bocznych z czego na tą chwilę 5-6 silnych. Nigdy tak pokrzewionej pszenicy nie miałem, co robić? zawsze dawałem 200kg saletry ale teraz wychodzi na to że trzeba dać max 150kg i nie spieszyć się z tym 1 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Stan zbóż ozimych na Ukrainie lepszy niż przed rokiem

Pomimo opóźnionej zimowej akcji sadzenia na Ukrainie z powodu warunków pogodowych (przedłużające się opady deszczu), w grudniu aż 65 proc. upraw jest w dobrym i doskonałym stanie, podało ukraińskie centrum hydrometeorologiczne.

Według ministerstwa polityki rolnej, jest to wartość średnia, wskazuje, że czynnik pogodowy nie wpłynął krytycznie na warunki upraw.

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/stan-zboz-ozimych-na-ukrainie-lepszy-niz-przed-rokiem,126668.html

Starać się dotrzymać tępa kolegom z Ukrainy w produkcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj