sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

wojak1986    1885
1 minutę temu, yacenty napisał:

Sprawa zboża z Ukrainy jest omawiana w cenach zbóż. Nie będę się o tym wypowiadał, bo to sprawa polityczna a ja o polityce rozmawiam tylko ze znajomymi przy wódeczce.

Nie ma chwilowo czego omawiać bo już nie skupuje z połową kraju, kogo takie szczegóły obchodzą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8
26 minut temu, oregano napisał:

Twój nie, ale Boles będzie się zastanawiał jak to możliwe, że wydał 150zł na Medax i zboże leży plackiem, więc zadałem mu, całkiem sensowne pytanie. Może przemyśli temat.

To ja zadałem pytanie z prośbą o poradę co lepiej zastosować : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
43 minuty temu, malinalbe napisał:

A co tu pisać jest lipa dla polskiego chłopa i tyle. Ceny pszenicy nie będą rosły dopóki to zboże rzepak i bóg wie jeszcze co przywożą z Ukrainy. Do kogo można mieć pretensje za taki obrót sprawy ?

Nie tyle co nie będą rosły, tylko może nie będą spadać aż tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

jeśli chodzi o regulacje to napisze standardowo że najpierw zadbajcie o t1 na podstawę bo jeśli t1 będzie tanie i słabe to nawet 3x skracanie nie pomoże. Przerabiałem to u siebie 2x skracanie ale na t1 prochlorach 400g a od kad stosuje unix 0.6kg to skręcam tylko raz na 1 kolanko i na moich polach stoi do końca a sypie 6-7t Nauczyłem się że lepiej dołożyć do t1 80zl jak dać na drugie skracanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

e tam, nie dawałem unixa, dałem prochloraz razem z innymi rzeczami i plony nad wyraz dobre. Prochloraz nie jest zły na t1, ale trzeba wiedzieć kiedy i ile zastosować, ale tak jak piszesz jak ktoś słabiutko zrobi t1 to później już nic nie pomoże, sezon w plecy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
15 godzin temu, STIG13 napisał:

O krzemie akurat doktorat robię ;)

Ta wersja z wodą jest co najmniej dziwna i niezrozumiała. Po pierwsze ważna jest jego forma i ilość. Po drugie tak jak pisałem, efekt tylko przy stresie. 

 

Edytowano przez Broody
Proszę o usunięcie wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

to co dokladnie dajesz na t1 ?  chyba w przedplonach zbozowych  to laczysz? jakie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
15 godzin temu, STIG13 napisał:

O krzemie akurat doktorat robię ;)

Ta wersja z wodą jest co najmniej dziwna i niezrozumiała. Po pierwsze ważna jest jego forma i ilość. Po drugie tak jak pisałem, efekt tylko przy stresie. 

O proszę 😎 z wiedzy i doświadczeń profesora Arkadiusza Artyszaka korzystasz. Ostatnio słuchałem podcasta z nim i wiele światła rzucił odnosnie krzemu. Krzem krzemowi nierówny i wszystko zależy od związku w jakim występuje. Morał taki że wiele firm sprzedaje produkty, których forma krzemu nie wykaże działania biostymulujacego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

U mnie i Unix i Duet na Start i Boogie wszystkie dobrze w t1 się sprawdzają . Tylko ze trzeba dobrze z warunkami i faza trafić i będzie git bo bez tego to i najlepszy środek nie da rady jak go w złych warunkach zastosujemy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

jeśli chodzi o regulacje to napisze standardowo że najpierw zadbajcie o t1 na podstawę bo jeśli t1 będzie tanie i słabe to nawet 3x skracanie nie pomoże. Przerabiałem to u siebie 2x skracanie ale na t1 prochlorach 400g a od kad stosuje unix 0.6kg to skręcam tylko raz na 1 kolanko i na moich polach stoi do końca a sypie 6-7t Nauczyłem się że lepiej dołożyć do t1 80zl jak dać na drugie skracanie

Jak siejesz zboże po zbożu prze ileś tam lat, jak kiedyś pisałeś, to dla Ciebie faktycznie ważniejsze jest t1 od r1 jeśli chodzi o utrzymanie łanu w pionie.

Przy "jako takim" płodozmianie choroby podstawy źdźbła nie powinny mieć wpływu na wywalanie łanu, co oczywiście nie zmienia faktu, że również jestem za mocnym zabiegiem t1.

6-7 ton idzie utrzymać w pionie nawet bez skracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
9 godzin temu, Boles napisał:

Na regulacje podać lepiej 2x po 0,3 Modus przy T1 i T2, czy 1xMedax przy T2?

U mnie sprawdza się na R1 modus 0,3  I na R2 początek liścia flagowego 0,5l cerone. I tak jak wcześniej koledzy pisali dobra ochrona podstawy u mnie idzie input triple, w tym roku pszenica po rzepaku symetria 10t/ha i stała do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Pierwsza regulacja przy T1 medax z ccc druga przy liściu flagowym trineksapak i ładnie stało, rogi nie cofałem i leżały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
5 godzin temu, TommyLee napisał:

SawekBraczyk  w jakich dawkach stosujesz Duet na start?

Cały pak na 6ha robię . I tak jeszcze zastanawiam się czy Duet czy Boogie , Input Triple , Revyflex albo Unix + Triazol + Fenpropidyna . Generalnie wszystkie dobre są . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Ok dzięki za odpowiedź.  Znalazłem duet za 2380 na 20ha. Przy zwiększonej dawce na jakieś 15ha, Czyli około 160zł/ ha. Myślę że dobry stosunek ceny do jakości i chyba wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Panowie może ktoś ma doświadczenie ze stosowaniem mocznika na n2 ?

Chcę w tym roku przyciąć koszty, zarówno w zbożach jak i rzepaku. Plan jest taki:

Siarczan magnezu 150kg w lutym

Saletra 32 początek marca 150-200kg

Jakiś tydzień po mocznik 100-180kg

Dawki zależne od stanu rozwojowego i potencjału działki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
STIG13 napisał:

Znając yare pewnie cena z grubej rury, choć nie wiem. Nie używam. Też trzeba by dolać molibden, bor i litr tej yary musi iść minimum. Ewentualnie jeszcze Multiple Pro z FMC bym się zastanowił  dodatkiem molibdenu i boru 

Multiple ma okrojoną zaw. mikro w stosunku do wcześniejszego Multiple. W starciu Multiple Pro - YaraVita Gramitrel, zdecydowanie to drugie.


STIG13 napisał:

Jakościowo lepiej protiokonazol. Tebukonazol zostaw na pamiątkę, niedługo wylatuje 😂

Trza kupić mauzera Tebu 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
34 minuty temu, TommyLee napisał:

Ok dzięki za odpowiedź.  Znalazłem duet za 2380 na 20ha. Przy zwiększonej dawce na jakieś 15ha, Czyli około 160zł/ ha. Myślę że dobry stosunek ceny do jakości i chyba wezmę.

Gdzie kupujesz ? W jakim sklepie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
EmilPlayP napisał:

Jakie macie opinie o delaro na T1? Warty swojej ceny czy nie pchać się w triazole na T1

Będzie nowe Delaro Forte, z dodatkiem spiroksaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Papkin napisał:

Panowie może ktoś ma doświadczenie ze stosowaniem mocznika na n2 ?

Chcę w tym roku przyciąć koszty, zarówno w zbożach jak i rzepaku. Plan jest taki:

Siarczan magnezu 150kg w lutym

Saletra 32 początek marca 150-200kg

Jakiś tydzień po mocznik 100-180kg

Dawki zależne od stanu rozwojowego i potencjału działki 

Będzie dobrze Stosowałem kiedyś mocznik w n2, było ok. Warunek to wczesne rozsianie

  • Thanks 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj