sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Tomek90    2265
13 godzin temu, Junak19 napisał:

150g protiokonazolu + 350g prochlorazu (w tamtym roku fajnie się sprawdziła taka opcja) 

Po co ten prochloraz do protiokonazolu??? Bez sensu. 

15 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Nie raczej w tym roku to w 6t , 7t . 

Ja na 6-7t miałem 0.8-0.9 Priaxor i było ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
poosa21 napisał:

W zeszłym roku 25kg kwasku kupowałem po 200 zł a teraz po 700 jest. Ale to i tak taniej niż inne wynalazki. 

Mostowiak napisał:

2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

stosujecie środki do obniżenia pH wody do oprysków ?

Kwasek cytrynowy

 

i warto ? widać lepsze działanie środków ? do tej pory nigdy nic nie dawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
9 godzin temu, poosa21 napisał:

W zeszłym roku 25kg kwasku kupowałem po 200 zł a teraz po 700 jest. Ale to i tak taniej niż inne wynalazki. 

Poważnie tak ten kwasek podrożał ? Ja w tamtym roku kupowałem po 150 zł brutto (worek 25 kg) i na ten rok mi jeszcze wystarczy , bo nie do wszystkich zabiegów dodaję , czasami czym innym się zakwasza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

trzeba będzie kupić paski albo miernik i zbadać samemu jaka ma się tę wodę. Ale z tego co widzę to raczej nie ma sensu przepłacać za gotowe środki skoro sam kwasek robi dobrą robotę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

 Ja na 6-7t miałem 0.8-0.9 Priaxor i było ok. 

U mnie w zeszłym seozonie na T1 szedł bodajże track 1l + 0,1 kendo. Na T2 Harviga 1l czyli priaxor. Na T3 metkonazol z tebukonazolem i plony od 8,5 do 9,7. Rozbieżność w plonach bo trzy odmiany na trzech różnych polach. 

A jak czytam że nie jeden jeszcze dorzuca do pełnej dawki priaxora po 0,5l difeno to albo ta chemia już taka słaba albo odmiana podatna chyba że sąsiad daje to nie ma co być gorszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
19 minut temu, FarmerDyzio napisał:

trzeba będzie kupić paski albo miernik i zbadać samemu jaka ma się tę wodę. Ale z tego co widzę to raczej nie ma sensu przepłacać za gotowe środki skoro sam kwasek robi dobrą robotę

Ja daje kondycjoner wody i proleaf max gdzie jest stabilizator ph i bez kwaskow bor z szkodnikami idzie w rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
18 minut temu, koniu napisał:

U mnie w zeszłym seozonie na T1 szedł bodajże track 1l + 0,1 kendo. Na T2 Harviga 1l czyli priaxor. Na T3 metkonazol z tebukonazolem i plony od 8,5 do 9,7. Rozbieżność w plonach bo trzy odmiany na trzech różnych polach. 

A jak czytam że nie jeden jeszcze dorzuca do pełnej dawki priaxora po 0,5l difeno to albo ta chemia już taka słaba albo odmiana podatna chyba że sąsiad daje to nie ma co być gorszym.

Co w tym roku na t1 planujesz jak track wycofany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3

T1 

Unix - 0,5 kg/ha

Kendo - 0,23 l/ha 

Praktis - 0,51 l/ha 
 

T2 

Priaxor - 0,83 l/ha

Praktis - 0,48 l/ha

 

T3

Tebukonazol 250 - 0,55 l

Metkonazol 100 - 0,45 l 

 

Co myślicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

To jak Prochloraz nie dodawać to zrobić Protio z Kendo i tyle a na T2 Priaxor i T3 metko  z Tebu . Pszenica po pszenicy i rzepaku . Powyżej to ja bym tylko w T2 samym Priaxor 1 l zrobił . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
Kacperb10 napisał:

T1 

Unix - 0,5 kg/ha

Kendo - 0,23 l/ha 

Praktis - 0,51 l/ha 
 

T2 

Priaxor - 0,83 l/ha

Praktis - 0,48 l/ha

 

T3

Tebukonazol 250 - 0,55 l

Metkonazol 100 - 0,45 l 

 

Co myślicie ? 

będzie drogo. na jaki plon liczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3
57 minut temu, FarmerDyzio napisał:

będzie drogo. na jaki plon liczysz ?

W zeszłym roku było średnio 7,96 t/ha. W tym roku chciałbym osiągnąć podobny poziom. 

47 minut temu, miwigos napisał:

Na T3 metkonazolu bardzo małoja daje 0,8+ 0,6 tebukonazolu

Czyli dajesz 80 g czystego metkonazolu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
3 godziny temu, koniu napisał:

U mnie w zeszłym seozonie na T1 szedł bodajże track 1l + 0,1 kendo. Na T2 Harviga 1l czyli priaxor. Na T3 metkonazol z tebukonazolem i plony od 8,5 do 9,7. Rozbieżność w plonach bo trzy odmiany na trzech różnych polach. 

A jak czytam że nie jeden jeszcze dorzuca do pełnej dawki priaxora po 0,5l difeno to albo ta chemia już taka słaba albo odmiana podatna chyba że sąsiad daje to nie ma co być gorszym.

Na T3 ile dawałeś metko i tebu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3
2 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

To jak Prochloraz nie dodawać to zrobić Protio z Kendo i tyle a na T2 Priaxor i T3 metko  z Tebu . Pszenica po pszenicy i rzepaku . Powyżej to ja bym tylko w T2 samym Priaxor 1 l zrobił . 

Chyba tak zrobię, w sumie nawet jeśli mi wyjdzie 1,1 l/ha Priaxoru to wyjdzie taniej niż połączonego go z Protiokonazolem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja robiłem 0.75l priaxoru i tebukonazol i było całkiem spoko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

No ba, priaxor solo już fajnie działa a wsparty jednym z najlepszych triazoli to musi działać takie combo.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Nie pamiętam teraz dokładnie, ale coś mi chodzi po głowie 150g


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
1 godzinę temu, Kacperb10 napisał:

W zeszłym roku było średnio 7,96 t/ha. W tym roku chciałbym osiągnąć podobny poziom. 

Czyli dajesz 80 g czystego metkonazolu ? 

W litrze jest 60 g czyli 48 g , skąd wziołeś 80g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Jest tez metkonazol 100


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

Który wariant będzie lepszy na T1?

1. Tern Turbo 0.3l + Promax 0.5l + Praktis 0.3l

2. Duet na start 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
5 minut temu, yacenty napisał:

Jest tez metkonazol 100

pewnie z invigo takie cuda, nie interesuje mnie ta firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj