danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

krzychu121    3920
Napisano (edytowany)

I tak i tak każdy ma indywidualna cenę jak pójdzie negocjować więc nie wiem po co ta spina. Nie profesjonalne też jest twoje podejście bo cena 410 netto za pumę 150 w nie najgorszym wyposażeniu też nie odzwierciedla realnej ceny. Dla jednego nie najgorsze wyposażenie to będą zawory miedzyosiowe, przedni tuz i wom , miękka ośka, balast 600 kg na przód , przygotowanie pod ładowacz itd a dla innego komplet ledow, dwa koguty, radio z bluetooth, tylna wycieraczka, łącznik hydrauliczny, i zaczep automatyczny. I każdy może powiedzieć że według niego jest nie najgorsze wyposażenie a inny powie że to bieda . A jeszcze inny że ma prawie full 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184
1 godzinę temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

U jakiego dilera arion 610 nie dużo powyżej 410 netto ? Za 430 max to czysty biedak z wyposażenia tylko amortyzacja osi kabiny przedni tuz i w sumie tyle. Bez Leda, bez szybkiej skrzyni itd. ja po 4 miesiącach targów za 490 630 cebis na fajnej opcji podpisałem 

https://m.olx.pl/d/oferta/claas-arion-630-610-650-660-finansowanie-4-lata-0-CID757-IDXQ7jC.html 

Tu masz taniej o jeszcze do negocjacji

Ja jak otrzymałem taką ofertę to 12,%z ceny utargowałem ale to nic bo mam znajomych co zeszli 20% a jeden podobno 40% wieńce to duże pole jest do negocjacji ale takie negocjacji to nie u dilerem 

Dlatego ja nie kupiłem bo moje 12% to słabo wygląda 

Choć to chodziło o inny droższy ciągnik ale suma 12%to była 100 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Zodiax napisał:

https://m.olx.pl/d/oferta/claas-arion-630-610-650-660-finansowanie-4-lata-0-CID757-IDXQ7jC.html 

Tu masz taniej o jeszcze do negocjacji

Ja jak otrzymałem taką ofertę to 12,%z ceny utargowałem ale to nic bo mam znajomych co zeszli 20% a jeden podobno 40% wieńce to duże pole jest do negocjacji ale takie negocjacji to nie u dilerem 

Dlatego ja nie kupiłem bo moje 12% to słabo wygląda 

Choć to chodziło o inny droższy ciągnik ale suma 12%to była 100 tys 

Tutaj 480 ale netto mi się wydaje, trzeba byłoby zadzwonić zapytać. Była promocja 455 netto 630 nowa w cisie w promocji first Claas. Pumę 150 na szybkiej skrzyni koło r42, monitor amortyzacja osi kabiny przedni tuz LED oświetlenie diler Kisiel oddawał mi w grudniu za 460 netto a w Jesionce na takim wypasie stał za 430 k netto płacowy tylko szybko chcieli żeby go odebrać

Za moją 630 w grudniu na początku chcieli 520k netto ale wypas cenę zrobił bo dołożyłem szybka skrzynia 55 km/h, przedni tuz, amortyzacja osi kabiny ,hamulce przedniej osi, opony Michelin, dwa koguty balast 800 kg stalowy, cebis z elektrozaworami, oświetlenie LED na kabinie, automatyczne stabilizatory, lepszy fotel, łącznik hydrauliczny, opony 650 szerokość ale w 630 to standard akurat. Czy z czasem pójdzie to w dół wszystko raczej ciężko stwierdzić. 

Edytowano przez MarekDFagrofarm410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89
15 minut temu, Zodiax napisał:

to duże pole jest do negocjacji ale takie negocjacji to nie u dilerem 

A co masz na myśli? Jeśli nie z dealerem to z kim? Serio pytam gdzie można wyżej uderzyć żeby chcieli ze mną rozmawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
36 minut temu, krzychu121 napisał:

I tak i tak każdy ma indywidualna cenę jak pójdzie negocjować więc nie wiem po co ta spina. Nie profesjonalne też jest twoje podejście bo cena 410 netto za pumę 150 w nie najgorszym wyposażeniu też nie odzwierciedla realnej ceny. Dla jednego nie najgorsze wyposażenie to będą zawory miedzyosiowe, przedni tuz i wom , miękka ośka, balast 600 kg na przód , przygotowanie pod ładowacz itd a dla innego komplet ledow, dwa koguty, radio z bluetooth, tylna wycieraczka, łącznik hydrauliczny, i zaczep automatyczny. I każdy może powiedzieć że według niego jest nie najgorsze wyposażenie a inny powie że to bieda . A jeszcze inny że ma prawie full 

Tylko jak ktoś idzie negocjować cenę to po przeczytaniu że taki model w dobrym wyposażeniu kosztuje tyle i tyle , to przy negocjacjach ma z tyłu głowy że ktoś z agrofoto wynegocjowł  taką , a taką kwotę i głupio by było dać więcej Co do CASE PUMY to Pisząc w nienajgorszym wyposażeniu to znaczy że nie bida bez niczego i nie wypasiony na full , a dokładniejsze wyposażenie jest napisane w temacie ciągnik do 500 tys , tylko jeszcze tam doszedł  climatronic w pakiecie lepsze siedzenie kierownica aluminiowa obita skórą i jeszcze coś tam w tym pakiecie jest , nie wiem czy była tam wspomniana szybka skrzynia 50 km/godz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156
8 minut temu, mysza103 napisał:

Tylko jak ktoś idzie negocjować cenę to po przeczytaniu że taki model w dobrym wyposażeniu kosztuje tyle i tyle , to przy negocjacjach ma z tyłu głowy że ktoś z agrofoto wynegocjowł  taką , a taką kwotę i głupio by było dać więcej Co do CASE PUMY to Pisząc w nienajgorszym wyposażeniu to znaczy że nie bida bez niczego i nie wypasiony na full , a dokładniejsze wyposażenie jest napisane w temacie ciągnik do 500 tys , tylko jeszcze tam doszedł  climatronic w pakiecie lepsze siedzenie kierownica aluminiowa obita skórą i jeszcze coś tam w tym pakiecie jest , nie wiem czy była tam wspomniana szybka skrzynia 50 km/godz

I bardzo dobrze nie przepłacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
28 minut temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Tutaj 480 ale netto mi się wydaje, trzeba byłoby zadzwonić zapytać. Była promocja 455 netto 630 nowa w cisie w promocji first Claas. Pumę 150 na szybkiej skrzyni koło r42, monitor amortyzacja osi kabiny przedni tuz LED oświetlenie diler Kisiel oddawał mi w grudniu za 460 netto a w Jesionce na takim wypasie stał za 430 k netto płacowy tylko szybko chcieli żeby go odebrać

Za moją 630 w grudniu na początku chcieli 520k netto ale wypas cenę zrobił bo dołożyłem szybka skrzynia 55 km/h, przedni tuz, amortyzacja osi kabiny ,hamulce przedniej osi, opony Michelin, dwa koguty balast 800 kg stalowy, cebis z elektrozaworami, oświetlenie LED na kabinie, automatyczne stabilizatory, lepszy fotel, łącznik hydrauliczny, opony 650 szerokość ale w 630 to standard akurat. Czy z czasem pójdzie to w dół wszystko raczej ciężko stwierdzić. 

Ja co piszę o tej Pumie ,to właśnie od Kisiel , zamawiany pod siebie w ostatnich dniach listopada, i trzeba było się zdecydować do końca listopada  , bo niby ostatniego Listopada mieli robić duże zamówienie w fabryce Case i stąd wynikało że przy tym zamówieniu dało się zamówić taniej niż mieli placowe, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Wiosna 22 roku po licytacji dwóch dilerów u mnie na kawie kupiłem nh t7 195s za 411 netto. W sumie bieda edycja tyle że szybka skrzynia przedni tuz, amortyzacja i obciążenie 700 w tylne koła i 1500 przód. To była super okazja... Rok później, po tych straszliwych podwyzkach kolega od tego samego dilera kupił t7 215 z przednim tuz i wałkiem bez zadnych obciążników za 460.

Kto chce kupić to niech odwiedzi różnych dilerów i powie że chce się spotkać u siebie. Do mnie przyjechało dwóch na raz na kawę i trzeci nie proszony bo mi marka nie pasowała ale handlowiec od którego akurat kupiłem kombajn pochwalił się koledze z innej firmy że szukam ciągnika i akurat przyjechał w tym terminie kiedy ci dwaj byli zaproszeni.

Edytowano przez Grzesiu90209
Żeby nie pisać posta pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Weźcie pod uwage ile Claas traci na wartości przez np 5 lat a ile inne marki i dodajcie to do rozbić między cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Claas więcej traci na wartości niż NH? 
Nie robi to różnicy jak ktoś chce go trzymać w gospodarstwie 20 lat. Ale jak sprzedać po 5 latach to już ważna kwestia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184
50 minut temu, Darek8787 napisał:

A co masz na myśli? Jeśli nie z dealerem to z kim? Serio pytam gdzie można wyżej uderzyć żeby chcieli ze mną rozmawiać?

Pytajcie u producenta najlepiej w Niemczech ale to przy sumach powyżej 1 milion lub kilka zorganizowanych zakupach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 minuty temu, melon10641 napisał:

Claas więcej traci na wartości niż NH? 
Nie robi to różnicy jak ktoś chce go trzymać w gospodarstwie 20 lat. Ale jak sprzedać po 5 latach to już ważna kwestia. 

U mnie w przypadku z 2009 roku case maxxuma firma w rozliczeniu bierze go w rozliczeniu za 210 tys brutto , czyli stracił na wartości 4 tys bo dałem za niego 214 tys brutto . Wiadomo że inna wartość pieniądza , ale tak to wygląda żeby ktoś porównał inne marki 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To trzeba by z tego samego roku popatrzeć na podobnego claasa. 

Rodzice w 2002 roku kupili Zetora 5340 taki chyba 64 tys. To teraz z 70 można wołać :P Zetora jak dobre wino im starszy tym lepszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72

Mój ojciec w 2000 za 80 kupił 25 ha pola, teraz ile kupi? Tak złotówka staniała.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Tylko jak ktoś idzie negocjować cenę to po przeczytaniu że taki model w dobrym wyposażeniu kosztuje tyle i tyle , to przy negocjacjach ma z tyłu głowy że ktoś z agrofoto wynegocjowł  taką , a taką kwotę i głupio by było dać więcej Co do CASE PUMY to Pisząc w nienajgorszym wyposażeniu to znaczy że nie bida bez niczego i nie wypasiony na full , a dokładniejsze wyposażenie jest napisane w temacie ciągnik do 500 tys , tylko jeszcze tam doszedł  climatronic w pakiecie lepsze siedzenie kierownica aluminiowa obita skórą i jeszcze coś tam w tym pakiecie jest , nie wiem czy była tam wspomniana szybka skrzynia 50 km/godz

Jak już wspomniałem skąd ma ktos wiedzieć co dla kogo jest nie najgorszym wyposażeniem? Nie bida i nie na full . Trafne określenie . 

Serio myślisz że ktoś idzie do dealera negocjować cenę i zaczyna od tego że jakis Krzychu albo Mysza na agrofoto podał taka cenę i dealerowi kolana miękną i od razu schodzi z ceny bo na portalu jacyś anonimowi użytkownicy podali takie ceny ? Gratuluję fantazji 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, melon10641 napisał:

To trzeba by z tego samego roku popatrzeć na podobnego claasa. 

Rodzice w 2002 roku kupili Zetora 5340 taki chyba 64 tys. To teraz z 70 można wołać :P Zetora jak dobre wino im starszy tym lepszy :P

Po 70 to są 7245/7745 za 5340 trzeba więcej dać. W górce szału cenowego dobry rok temu widziałem zetora 5340, ten starszy typ, kanciaty, rocznik bodaj 1996 na olx za 123000 i o dziwo szybko poszedł

Edytowano przez vodz
d*pa
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
22 minuty temu, Grzesiu90209 napisał:

Mój ojciec w 2000 za 80 kupił 25 ha pola, teraz ile kupi? Tak złotówka staniała.

Interes życia ojciec zrobił :)

Jak to mówią czesi to se ne wrati ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Więcej kupił, a teraz mnie ciśnie że ja gówno kupiłem. Ps. Faktycznie kupiłem dużo mniej ale 1500 procent drożej za hektar.

Edytowano przez Grzesiu90209
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    159
2 godziny temu, Grzesiu90209 napisał:

Mój ojciec w 2000 za 80 kupił 25 ha pola, teraz ile kupi? Tak złotówka staniała.

Nie złotówka staniała tylko pole tak podrożało. Cena pola nie jest wyznacznikiem wartości pieniądza. Ciągniki w przeciągu kilku lat podrożały 100% , a ziemia 500% albo i więcej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, Grzesiu90209 napisał:

Mój ojciec w 2000 za 80 kupił 25 ha pola, teraz ile kupi? Tak złotówka staniała.

W tym przypadku to może złotówka tak bardzo  nie staniała , tylko ceny pola poszybowały w kosmos . Bo jak by porównać ceny zbóż z tamtego okresu do chwili obecnej , to już takie porównanie by nie wskazywało że złotówka tak bardzo staniała

 

1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Jak już wspomniałem skąd ma ktos wiedzieć co dla kogo jest nie najgorszym wyposażeniem? Nie bida i nie na full . Trafne określenie . 

Serio myślisz że ktoś idzie do dealera negocjować cenę i zaczyna od tego że jakis Krzychu albo Mysza na agrofoto podał taka cenę i dealerowi kolana miękną i od razu schodzi z ceny bo na portalu jacyś anonimowi użytkownicy podali takie ceny ? Gratuluję fantazji 

Przecież napisałem że w innym temacie masz napisane jakie jest wyposażenie , więc można zobaczyć dokładnie , a tu napisałem że nie brałem golasa , ale też nie brałem wyposażenia na full . Co do negocjacji , to nie chodzi że komuś kolana miękną , ale o to że jak piszesz że ty np taką PUMĘ wytargowałeś na powiedzmy 400 tys , a mi np taniej niż za 450 tys nie chcą sprzedać , bo mówią że i tak już po kosztach ją oddają ?, to co ja sobie mam myśleć ? a no to że pewnie mnie chcą wyruchać , bo tobie sprzedali za 400 , a o de mnie za taki sam ciągnik chcą 450 , i ani grosza mniej , a potem dopisujesz że w sumie to ty nie wiesz czy negocjowałeś Pumę , czy może model niżej np, MAXXUMA który jest z automatu te 50 tys taniej , To tak jak ja bym komuś mówił że kupiłem ciągnik 170  km nówkę za 200 tys , po czym bym powiedział że to chyba nie 170  km , tylko 70 km , i o to mi tylko chodzi że podajesz ceny ciągnika jakbyś był pewny tego co piszesz , po czym mówisz że nie wiesz dokładnie czy to ten model o którym pisałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Nie zgodzę się. W 2011 kupiłem 3 letnie włoskie auto w cenie 2 ha pola w mojej  okolicy za 40 tys a dzisiaj kontynuacja modelu 3 letnia dalej kosztuje 2 ha czyli 120 tys. Spójrz jak w tym czasie pensja najniższą wzrosła.

To produkty rolne i nasza praca jest coraz mniej warta. Teraz pracownik na minimalnej kosztuje mnie ponad 5 tys miesięcznie. 

Edytowano przez Grzesiu90209
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
8 godzin temu, mysza103 napisał:

W tym przypadku to może złotówka tak bardzo  nie staniała , tylko ceny pola poszybowały w kosmos . Bo jak by porównać ceny zbóż z tamtego okresu do chwili obecnej , to już takie porównanie by nie wskazywało że złotówka tak bardzo staniała

 

Przecież napisałem że w innym temacie masz napisane jakie jest wyposażenie , więc można zobaczyć dokładnie , a tu napisałem że nie brałem golasa , ale też nie brałem wyposażenia na full . Co do negocjacji , to nie chodzi że komuś kolana miękną , ale o to że jak piszesz że ty np taką PUMĘ wytargowałeś na powiedzmy 400 tys , a mi np taniej niż za 450 tys nie chcą sprzedać , bo mówią że i tak już po kosztach ją oddają ?, to co ja sobie mam myśleć ? a no to że pewnie mnie chcą wyruchać , bo tobie sprzedali za 400 , a o de mnie za taki sam ciągnik chcą 450 , i ani grosza mniej , a potem dopisujesz że w sumie to ty nie wiesz czy negocjowałeś Pumę , czy może model niżej np, MAXXUMA który jest z automatu te 50 tys taniej , To tak jak ja bym komuś mówił że kupiłem ciągnik 170  km nówkę za 200 tys , po czym bym powiedział że to chyba nie 170  km , tylko 70 km , i o to mi tylko chodzi że podajesz ceny ciągnika jakbyś był pewny tego co piszesz , po czym mówisz że nie wiesz dokładnie czy to ten model o którym pisałeś 

A jaka masz pewność że użytkownicy piszą tu prawdziwe ceny ? Równie dobrze ty mogłeś podać cenę z sufitu i jak to zweryfikować? Jak ktoś chce pumę bo się na taki ciągnik uparł to go kupi i tyle. Ktoś wcześniej napisał o nh 5 za 370 netto i co myślisz że to realna cena ? Inny osoba przeczyta i jak dealer poda cenę katalogowa 360 tys zł to już ma się cieszyć bo kupił taniej niż na af podali. Zejdź na ziemię bo nie wiem o co masz spine. Jak ktoś chce kupić ciągnik to szuka użytkownikow w życiu realnym i wtedy może pogadać ile ktoś zapłacił. Chociaż bez okazania faktury to może opowiadać takie same bajki jak tu na af

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Nawet jesli sie dealer oglasza to nie podaje ceny. My tutaj yo rsczej orientacyjnie podajemy ceny. Vo do nh t 5 to we czwartek ktoś wrzucil zdjecie bodajze  dc 120 za 318 netto. Za dobrze wyposazony ciągnik. Potrzeba jskiegos punktu odniesienia..

Nawozy tez  jest dobrze zapytac w kilku miejscach.. takie czasy, ceny zmieniaja sie  dynamicznie.  Tez sadze, ze spadna,  jezeli nie bedzie mnie stac ns nowy to kupie uzywany  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109
Napisano (edytowany)

John deere 6175 r auto power comand pro  wyposażenie no takie prawie najlepsze 870 netto   3 lata na zero % przy wpłacie 50%

Edytowano przez Navara1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
2 godziny temu, slavik80 napisał:

Nawet jesli sie dealer oglasza to nie podaje ceny. My tutaj yo rsczej orientacyjnie podajemy ceny. Vo do nh t 5 to we czwartek ktoś wrzucil zdjecie bodajze  dc 120 za 318 netto. Za dobrze wyposazony ciągnik. Potrzeba jskiegos punktu odniesienia..

Nawozy tez  jest dobrze zapytac w kilku miejscach.. takie czasy, ceny zmieniaja sie  dynamicznie.  Tez sadze, ze spadna,  jezeli nie bedzie mnie stac ns nowy to kupie uzywany  .

Zgadza się. Dlatego najlepiej podzownic po Polsce albo po OLX i można już się trochę zorientować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj