Polecane posty

Gość   
Gość

No ja właśnie muszę na nią najechać żeby wykiprować przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Jak masz worki od nawozu takie po 50 kg to rozłóż i na to folie czarną budowlana i można wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
Dnia 24.06.2022 o 10:53, SAUTER napisał:

Jest sens położyć na posadzke betonową plandeki na którą będę sypał rzepak? Nigdy nie przechowywałem rzepaku

Sypię  bezpośrednio na  posadzkę   i  jeszcze  nie  było  wtopy   ale te  posadzki  nigdy  się  nie  Pociły więc  chyba  nie  ciągną  wilgoci  z  gruntu  . Z posadzki  dobrze się  ładowarką  ładuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja z pszenica też problemów nie miałem ale nie wiem jak rzepak bo nigdy nie trzymałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko  czy w zwykłym binie jak wyłożę dno flisem i wsypie w miarę suchy rzepak to go przetrzymam ? Bin 10tonowy nawet nie wiem z kiedy, ale mam do niego dmuchawę w razie temperatury, czy lepiej na betonie w stodole ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Ja będę walił do stodoły.ale na betonie mam plytę meblową przekladkową.zaopatrzylem się jak jeszcze kosztowała 20 zł szt

Edytowano przez VonVegans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
1 godzinę temu, BartekMachnio napisał:

A ja mam pytanko  czy w zwykłym binie jak wyłożę dno flisem i wsypie w miarę suchy rzepak to go przetrzymam ? Bin 10tonowy nawet nie wiem z kiedy, ale mam do niego dmuchawę w razie temperatury, czy lepiej na betonie w stodole ? 

Nie żadne tam w miarę suchy ,rzepak musi być suchy do 8% , i w Binie elegancko przechowasz ,jeśli masz dmuchawę to dobrze schłodzić towar po wsypaniu i będzie Miodzio jak powiada Pan Kazimierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
5 godzin temu, BartekMachnio napisał:

Ok a powiedz mi jeszcze co na spod ? Bo dziury są na tyle duże że rzepak na pewno sobie wypłynie 

Kumpel kładzie zwykłą włókninę ogrodniczą, rzepak trzyma ,a powietrze przechodzi ,ładnie rozłożyć ,boki przykleja taśmą i elegancko ,ale znam takich co tak sypią i niby jest ok,choć nie  zaglądałem im po podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja co prawda nie rzepak ale pszenicę sypie na plandeki z banerów które zwyczajnie leżą na ziemi , w zapolu stodoły ,nic nie butwieje , nie ciągnie wilgoci z gruntu. Jedynie przy załadunku turem trzeba podgarnisc ręcznie bo turem te plandeki można podrzeć.

 

Ja planuję w tym roku zrobić metrowe nadstawki w nie potrzebnym rozrzutniku , wyłożyć plandeka , zasypać rzepakiem i wstawić do stodoły. Ale rzepak tak jak większość wie musi mieć góra 7% , taki 9% po dniu stania na przyczepie przykleja się do burt 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
3 godziny temu, pawlus224 napisał:

Ja co prawda nie rzepak ale pszenicę sypie na plandeki z banerów które zwyczajnie leżą na ziemi , w zapolu stodoły ,nic nie butwieje , nie ciągnie wilgoci z gruntu. Jedynie przy załadunku turem trzeba podgarnisc ręcznie bo turem te plandeki można podrzeć.

 

Ja planuję w tym roku zrobić metrowe nadstawki w nie potrzebnym rozrzutniku , wyłożyć plandeka , zasypać rzepakiem i wstawić do stodoły. Ale rzepak tak jak większość wie musi mieć góra 7% , taki 9% po dniu stania na przyczepie przykleja się do burt 😐

Czy ja wiem.. w tamtym roku jak zaczynałem kosić to nawet 10% mi pokazywało ale wiadomo później było7-8 i taki idealny jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

Ile dni tygodni  taki rzepak 8% może leżeć na płycie około 1m usypany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Jeden rok. Po roku przesypać i może kolejnych 12 msc leżeć. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

Bo jedni mówią że rzepak się gorzej przechowuję jak zboże i trzeba przesypywać z kupy na kupę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Jak ktoś ma dużo kasy to może trzymać ja takiego komfortu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

I ci co nie mogą trzymać bo nie maja kasy , to jej już nie będą mieć, chyba że zmienią prace

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj