Polecane posty

kibix    284
4 godziny temu, Andpol napisał:

Tak jak ze wszystkim co drogie to sieją na potęgę a potem pietruszkę na polu zostawiali bo zbytu nie było ale z rzepakiem tak nie będzie bo braki surowca i przechować można. Została mi jednostka na 3 ha szkoda że tego nie wysiałem ale nikt takich cen nie przewidział.

Z prognoz UE wynika że sezon 2021/2022 zamknie się z podobną ilością produkcji oleistych. Rzepaku będzie mniej ale za to słonecznik i soja ratuje sytuacje.  

2 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

A tu już wiadomo po ile będzie w żniwa i ile się zbierze?

Spora cześć rolników to albo panikarze albo napaleńcy :)

Dziś panikarze siedzą w temacie pszenicy a napaleńcy tutaj, często się okazuje że to te same osoby 😜

Jak tak dalej pójdzie to zaraz będą kontraktować po 3 tys na żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

31 euro w jeden dzień tego jescze nie było ,a przez jakis czas było nawet 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Dziś mamy 828 euro a to dopiero początek stycznia to jaka będzie cena maj,czerwiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061

A co ? w żniwa sprzedałaś  ?  oj biedne dziecko drogie  !

A  swoją drogą to kogo nie stać na BiN-a to niech przerabia stare chlewiki na magazyny i zarabia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
50 minut temu, KarolaKarotka napisał:

już zawsze tylko w górę niby ... napaleńcy!

Dlaczego napalency,czlowiek się cieszy że więcej kasy będzie i się lepsze auto kupi a ty takie teksty😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Właśnie kiedy się kończy lutowy ostatniego stycznia czy później , według mnie w czerwcu będzie taniej jeśli zima minie łagodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Koniec stycznia kończą się ale chyba wcześniej niż ostatni dzień, w maju pewnie będzie kolejna zwyżka a w czerwcu wróci do tej ceny co jest teraz, w żniwa najtaniej, bo skupy ze chcą potężną kase zarobić na zwyżkach po żniwach więc myślę że w żniwa 2,5tys max będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Lutowy kończy się 31 stycznia. 

Ciekawe jest to że pomimo bicia kolejnych rekordów cen oleistych  cena paliwa B7 nie zaczyna równać się z B0. Wygląda na to że celowo jest zawyżona cena B0 żeby Polska wyrobiła minima biododatków w paliwach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

 więc myślę że w żniwa 2,5tys max będzie

Po tyle to było w ubiegłe żniwa i skupy biły się o towar na przyszłe żniwa może być ciekawie z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

po 2380 to był już w sierpniu, w lipcu 2250 jakos tak max jak pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
19 godzin temu, Wicherek napisał:

A co ? w żniwa sprzedałaś  ?  oj biedne dziecko drogie  !

A  swoją drogą to kogo nie stać na BiN-a to niech przerabia stare chlewiki na magazyny i zarabia 

Została połowa do sprzedania, ale się nie napalam, co będzie to będzie, skoro zdrożało w jeden dzień dożo to i stanieć może, a jeśli chodzi o żniwa ... cena - wydajność, to wszystko czas pokaże. A tu widzę same pewniaki, cena już tylko do góry, plony tylko rekordowe, kolejna lata tylko drożej, napaleńcy! :)

19 godzin temu, popo73 napisał:

Dlaczego napalency,czlowiek się cieszy że więcej kasy będzie i się lepsze auto kupi a ty takie teksty😀

A kiedy te auto będzie do odbioru? Słyszałam że są zapisy na 2023 rok, zamawiasz nie znając ceny, płacisz zaliczkę za komponenty do produkcji auta, resztę dopłacasz przy odbiorze na zasadzie ile sobie życzą tyle wyłożyć trzeba :)

 

Trochę uśmiechu Panowie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Jeśli tak dalej będzie i nie napada śniegu to raczej wiosna będzie sucha. Bo tej wody co jest w glebie starczy na marzec. Wschod Polski 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

No w tym roku nie bardzo mogę pozwolić sobie na długie składowanie, dom chcę wykończyć i kasa potrzebna. Mam nadzieję zebrać 100 ton to połowę w żniwa a pół trochę przytrzymać.

U nas na wschodzie nie bardzo jest gdzie w depozyt oddać

Edytowano przez Florek93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
26 minut temu, Wicherek napisał:

Na żniwa stawiamy BiN-y !!!!!!!!!!!!!!!!

a Ty z Aleksandrowa? że tylko ta opcję zachwalasz?

o przepraszam pisałeś jeszcze o przerabianiu szop 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Karotka sprzedaje rzepak ,kupuje euro,dzwonię do kuzyna w Kassel,ten mi szuka i jadę kupić.I tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj