Polecane posty

zbyszek8201    174

U Mnie nigdy nie gniły w tym roku troszkę gniją ale nie ma tragedii. Właśnie Jurek chyba najbardziej. Kopany ponad tydzień temu. Co do cen to detal cały czas po 2 zł. I tak jak w innych latach woziłem na katering i ewentualną nadwyżkę puszczałem na hurt , tak w tym roku wszystko rozsprzedam tylko w detalu. Sam mam ziemniaka 50 % a inni w okolicach mają straszna nędzę, stąd więcej klijentow w detalu. Fakt tu nie ma konkretnych plantatorów tylko sami działkowicze po ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

U mnie również w Jurku sporo zepsutych. Michal8na ma się lepiej, choć ogólnie ziemniak w tym roku bez szału. 

Hurt to max złotówka. W detalu znajomym sprzedaje po 20 dyszki worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3050

na innym polu z 500 metrow dalej nie gnija..za to krzywe wyrosly i podluzne.. sadzone zamiast kukurydzy kolo 10 maja  ,na wiosennej orce. ziemia troche inna lzejsza ale zupelnie inne nawet  z wygladu. 

odmiana nie znana -pozbieralem wszystko co bylo i zasypalem razem 🤣


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Wrzucę jeszcze do odmiany Jurek. Akurat pola mam dosyć nierówne jest trochę 3-4 i 5 klasy i na tej 3 ej ziemniak jest w sporej części niekształtne lalkowaty a dalej już normalny podłużny. Ma ktoś ten sam problem ? Czy to przyczyna suszy i tego że ziemia ścisnęła mocno ? Orka zimowa , ziemniak sądzony drugi raz po kwalifikacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62
1 godzinę temu, zbyszek8201 napisał:

Wrzucę jeszcze do odmiany Jurek. Akurat pola mam dosyć nierówne jest trochę 3-4 i 5 klasy i na tej 3 ej ziemniak jest w sporej części niekształtne lalkowaty a dalej już normalny podłużny. Ma ktoś ten sam problem ? Czy to przyczyna suszy i tego że ziemia ścisnęła mocno ? Orka zimowa , ziemniak sądzony drugi raz po kwalifikacje 

3 klasa zrobiła robotę dlatego niekształtne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3050
3 godziny temu, mario666 napisał:

Czyli na pasze ?

Zartujesz😁 bajki o smaku ziemniaków to handlarze opowiadaja

45 minut temu, zbyszek8201 napisał:

Nie jest to typowo podłużny ziemniak ale minimalnie podłużny tak. Np gwiazda typowo okrągła

To właśnie jest u mnie KL 3a.. A na 4 5piachu to co urosnie?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1122

Czyli gromada Zmora kiedyś dla mnie Bo co jeden to co innego I tak nauczyłem się nie kupować od nieznajomych ziemniaki Teraz tylko sprawdzony towar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
17 godzin temu, ZYLA napisał:

U mnie również w Jurku sporo zepsutych. Michal8na ma się lepiej, choć ogólnie ziemniak w tym roku bez szału. 

Hurt to max złotówka. W detalu znajomym sprzedaje po 20 dyszki worek

Skrobiowy w tym roku około 50gr, znajomy kopie. Jak słaba skrobia to około 40gr. Plon jest ale ze skrobia słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1122

Nawet 10 zł U nas zawsze produkt rolniczy tanio a ceny nawozów maszyn czy traktorów najdrożej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Dokładnie, o ile cenę pszenicy idzie zrozumieć, bo dochodzi transport przez całą Polskę do portów tak ceny ziemniaków ni hu hu nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1122

To zrozum że chłopki się nie trzymają razem tylko ich postraszysz to puszczają cenę bo do roboty nie zdążą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

A jak plony u was w tym roku? Ile mniej więcej zebraliście z hektara i jaka część to jadalny? 

Edytowano przez Jacolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ogólny około 45 ton. Zgórkami na piaszczystej ziemi sam drobny szedł. Jadalny/sadzeniak pół na pół a nawet z przewagą sadzeniaka, z tym że sortuje od 55

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

U mnie opady były w miarę regularnie, kawałek w miarę ciężki, a wspomniany wyżej plon nie osiągalny lekko 30 przeskoczyłem. Zasobności p wysokie, k bardzo wysokie, odczyn blisko 7, 250kg polifoski6 plus 150 kg soli potasowej, N 125kg, ktoś mi jest w stanie powiedzieć co powinienem poprawić? 4xfungicyd, stonka i chwast wg potrzeb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3050

Do plonu doliczyć wagę przyczepy😁

 Ziemniak nie lubi upałów..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1764
Dnia 21.10.2023 o 08:03, ZYLA napisał:

Ogólny około 45 ton. Zgórkami na piaszczystej ziemi sam drobny szedł. Jadalny/sadzeniak pół na pół a nawet z przewagą sadzeniaka, z tym że sortuje od 55

W Jurku  to uwierzę.  A w tej Michalinie nie wiem nie  miałem  nie  znam się.  A sadziłeś  Ignacego.  Szukam  coś  do Jurka na pola piachy i na okresowe braki wody. Czas chyba zejść  z bellarosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Tak Jurek co do plonu jest ok. Też szukam coś wcześniejszego do Jurka zamiast Denara , chociaż ten Denar nie jest zły. Właśnie jest chęć tej Michaliny sprubowac. Bella niby znosi brak wody i całkiem dobry ziemniak tylko Mnie zniechęciła częstą rdzaway plamistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Michalina dała by kapitalny plon, gdyby nie zbrakło jej wody. Trochę bardziej wymagająca od Jurka. I wczesniejsza. W smaku super. Z przechowaniem podobno gorzej, ale pierwszy rok to się nie wypowiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj