Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZELKOW    1295

To fakt nie każdy jest uczciwy, np ostatnio przy sprzedaży rzepaku wszystko jednakowa partia zakład tłuszczowy wszystko ok, pośrednik niska wilgotność to żeby nie dopłacić to zanieczyszczenie wpisali takie żeby nie dopłacić za wilgotność, i powiem wam że pierwszy na 2,5tys ton rzepaku sprzedanego przekroczyło mi zanieczyszczenie normę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002
3 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Wiesz takie banialuki to możesz dzieciom opowiadać jak Ty znasz się na wszystkim, a białka w pszenicy od glutenu nie rozróżniasz Nie wiem co ześ spierniczyl czy to w uprawie czy w transakcji ze ktoś Ci 200 zl potrącił 

za 0.1 białka każdy normalny skupujący potrąci 5 zl/t a nie 200, bajasz bo sprzedaje 2000t zboża na miesiąc i nie mam takich problemów jak Ty przy jednym aucie 😂

Pisałem o handlu napisałem że pszenica mnie wali i nie interesuje bo uprawiam ponad 20 lat QQ na grys .A ze większość handlarzy to oszuści to fakt a jak handlarz jest jeszcze w radzie parafialnej ,szafarzem ,i rolnikiem to lepiej od razu dać sobie spokój -fakty a sprzedałem już tysiące ton z gospodarstwa i większość numerów znam parametry, ważenie ,lewe kwity ,kasa do ręki ,woda w zbiornikach ,tłuczeń na pace przy tarowaniu na odległej wadze ,odsypywanie po drodze jak nie zważone  itd -młodzi się uczą ale mnie starego wróbla na plewy raczej ciężko choć nie wykluczam .i nie pier**l mi że jako skoczek dostaniesz lepszą cenę niż kontrakt na 500 czy 1000 ton -chyba że dzielisz się z kierownikiem rżnąc równocześnie sprzedającego i firmę0o czym jeszcze chcesz gadać o wapnie odpadowym sprzedawanym jako nawozowe nie spełniające nawet 20% norm ? .KUPUJ HANDLUJ RŻNIJ GŁUPOLI TO TWOJE SUMIENIE .ALE NIE PODWAŻAJ TEGO CO MOŻNA OTRZYMAĆ ZA PORZĄDNY TOWAR  JEDNOLITEJ PARTI BO NIE MIAŁEŚ Z TAKIM CZYMŚ NAWET KONTAKTU jako domokrążca  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
14 godzin temu, v11 napisał:

Pisałem o handlu napisałem że pszenica mnie wali i nie interesuje bo uprawiam ponad 20 lat QQ na grys .A ze większość handlarzy to oszuści to fakt a jak handlarz jest jeszcze w radzie parafialnej ,szafarzem ,i rolnikiem to lepiej od razu dać sobie spokój -fakty a sprzedałem już tysiące ton z gospodarstwa i większość numerów znam parametry, ważenie ,lewe kwity ,kasa do ręki ,woda w zbiornikach ,tłuczeń na pace przy tarowaniu na odległej wadze ,odsypywanie po drodze jak nie zważone  itd -młodzi się uczą ale mnie starego wróbla na plewy raczej ciężko choć nie wykluczam .i nie pier**l mi że jako skoczek dostaniesz lepszą cenę niż kontrakt na 500 czy 1000 ton -chyba że dzielisz się z kierownikiem rżnąc równocześnie sprzedającego i firmę0o czym jeszcze chcesz gadać o wapnie odpadowym sprzedawanym jako nawozowe nie spełniające nawet 20% norm ? .KUPUJ HANDLUJ RŻNIJ GŁUPOLI TO TWOJE SUMIENIE .ALE NIE PODWAŻAJ TEGO CO MOŻNA OTRZYMAĆ ZA PORZĄDNY TOWAR  JEDNOLITEJ PARTI BO NIE MIAŁEŚ Z TAKIM CZYMŚ NAWET KONTAKTU jako domokrążca  .

Witam jaką odmianę na gres siać bo taką to szukają? Bo paszowej to już nie ma sensu siać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002
3 godziny temu, Mieciu24 napisał:

Witam jaką odmianę na gres siać bo taką to szukają? Bo paszowej to już nie ma sensu siać 🤔

Nie gres a grys -widzę że jeden wśród wielu zaczyna myśleć .Kukurydzę siejesz według wymagań odbiorcy .Teoretycznie każdy Flint ale za odmiany jakie sobie życzą są w stanie zapłacić dobrą cenę .Są odmiany które specyficznie się łamią na pożądaną wielkość .Suszenie też ma wpływ bo ziarno nie może być spękane w wyniku szybkiego oddawania wody - .A taką odmianę jak specyfikacja poniżej i możesz myślleć o porządnej cenie 

 

1.

 

Nazwa surowca

 

 

Kukurydza

 

2.

 

Opis surowca

 

 

Kukurydza grysowa (flint ) do przemiału w młynie kukurydzianym; do produkcji makaronów kukurydzianych – bezglutenowych.

 

 

 

3.

 

 

Cechy organoleptyczne

 

Jednolite ziarna bez widocznych fuzarioz, bez nasion porośniętych, z małą ilością uszkodzeń mechanicznych

Smak: swoisty, bez obcych posmaków

Zapach: swoisty, bez obcych zapachów

 

 

 

4.

 

Parametry fizykochemiczne

 

Wilgotność: max.14%

Zawartość tłuszczu: max 4%

DON: nie więcej niż: 1750µg/kg

ZEA: nie więcej niż 350µg/kg

Fumonizyny: nie więcej niż 4000µg/kg

Aflatoksyny (suma B1, B2, G1, G2): nie więcej niż 10µg/kg

Ochratoksyna A: nie więcej niż 5µg/kg

Suma toksyn T-2 i HT-2: nie więcej niż 150µg/kg

Zawartość GMO: nie zawiera składników genetycznie modyfikowanych

Gęstość nasypowa: 800g/l

Twardość ziarna: min. 55% (badanie metodą NHSO4*)

Temperatura suszenia: max. 100oC

 

 

5.

 

 

Zanieczyszczenia

 

Zawartość połamanych ziaren (sito 4,5mm): max3%

Zawartość zanieczyszczeń: 3%

Obecność szkodników mączno-zbożowych i innych oraz ich pozostałości: niedopuszczalna

 

6.

Alergeny

 

Wolna od alergenów.

Obecność obcych ziaren (zawierających gluten) jest podstawą do nieprzyjęcia kukurydzy

 

 

7.

 

Wiek

Maksymalnie 1 rok od zbioru

 

8.

 

Dokumentacja do dostawy

 

 

Każdorazowo do dostawy dołączona dokumentacja jakościowa potwierdzająca zgodność ze specyfikacją

 

9.

 

 

Transport

 

 

Transport przystosowany do przewozu wyrobów żywnościowych (samochody czyste, suche, kryte, bez obcych zapachów, wolne od szkodników).

Podczas przyjęcia firma może zażądać dowodów dotyczących przewozu surowców w trzech ostatnich transportach.

 

 

10.

 

 

Kwalifikacja dostawcy

 

 

Co najmniej raz na rok: ankieta kwalifikacyjna lub audyt u dostawcy, badania z zewnętrznego laboratorium potwierdzające zgodność ze specyfikacją  (GMO, pestycydy, mykotoksyny)

                       OPRACOWAŁA:

 

 

* - Metodyka NHSO4: 470g  azotanu sodu (zawartość azotanu sodu co najmniej 99,5%) rozpuścić w 1l wody destylowanej, do sporządzonego roztworu dodać 100 ziaren kukurydzy. Obliczyć ilość ziaren na dnie naczynia, ich ilość jest równa twardości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
19 minut temu, v11 napisał:

Nie gres a grys -widzę że jeden wśród wielu zaczyna myśleć .Kukurydzę siejesz według wymagań odbiorcy .Teoretycznie każdy Flint ale za odmiany jakie sobie życzą są w stanie zapłacić dobrą cenę .Są odmiany które specyficznie się łamią na pożądaną wielkość .Suszenie też ma wpływ bo ziarno nie może być spękane w wyniku szybkiego oddawania wody - .A taką odmianę jak specyfikacja poniżej i możesz myślleć o porządnej cenie 

 

1.

 

Nazwa surowca

 

 

Kukurydza

 

2.

 

Opis surowca

 

 

Kukurydza grysowa (flint ) do przemiału w młynie kukurydzianym; do produkcji makaronów kukurydzianych – bezglutenowych.

 

 

 

3.

 

 

Cechy organoleptyczne

 

Jednolite ziarna bez widocznych fuzarioz, bez nasion porośniętych, z małą ilością uszkodzeń mechanicznych

Smak: swoisty, bez obcych posmaków

Zapach: swoisty, bez obcych zapachów

 

 

 

4.

 

Parametry fizykochemiczne

 

Wilgotność: max.14%

Zawartość tłuszczu: max 4%

DON: nie więcej niż: 1750µg/kg

ZEA: nie więcej niż 350µg/kg

Fumonizyny: nie więcej niż 4000µg/kg

Aflatoksyny (suma B1, B2, G1, G2): nie więcej niż 10µg/kg

Ochratoksyna A: nie więcej niż 5µg/kg

Suma toksyn T-2 i HT-2: nie więcej niż 150µg/kg

Zawartość GMO: nie zawiera składników genetycznie modyfikowanych

Gęstość nasypowa: 800g/l

Twardość ziarna: min. 55% (badanie metodą NHSO4*)

Temperatura suszenia: max. 100oC

 

 

5.

 

 

Zanieczyszczenia

 

Zawartość połamanych ziaren (sito 4,5mm): max3%

Zawartość zanieczyszczeń: 3%

Obecność szkodników mączno-zbożowych i innych oraz ich pozostałości: niedopuszczalna

 

6.

Alergeny

 

Wolna od alergenów.

Obecność obcych ziaren (zawierających gluten) jest podstawą do nieprzyjęcia kukurydzy

 

 

7.

 

Wiek

Maksymalnie 1 rok od zbioru

 

8.

 

Dokumentacja do dostawy

 

 

Każdorazowo do dostawy dołączona dokumentacja jakościowa potwierdzająca zgodność ze specyfikacją

 

9.

 

 

Transport

 

 

Transport przystosowany do przewozu wyrobów żywnościowych (samochody czyste, suche, kryte, bez obcych zapachów, wolne od szkodników).

Podczas przyjęcia firma może zażądać dowodów dotyczących przewozu surowców w trzech ostatnich transportach.

 

 

10.

 

 

Kwalifikacja dostawcy

 

 

Co najmniej raz na rok: ankieta kwalifikacyjna lub audyt u dostawcy, badania z zewnętrznego laboratorium potwierdzające zgodność ze specyfikacją  (GMO, pestycydy, mykotoksyny)

                       OPRACOWAŁA:

 

 

* - Metodyka NHSO4: 470g  azotanu sodu (zawartość azotanu sodu co najmniej 99,5%) rozpuścić w 1l wody destylowanej, do sporządzonego roztworu dodać 100 ziaren kukurydzy. Obliczyć ilość ziaren na dnie naczynia, ich ilość jest równa twardości.

Wszystko ok ale miałem zasiane tylko nie pamiętam jaka z grupy Flint jak przyjechał zobaczyć kupiec to powiedział że to paszowa i nie wziął. Może masz konkretną odmianę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

Jak nie badał próbki to był ściemniacz a nie kupiec .Nie ma reguły -szklistość zależy od wielu czynników nie tylko odmiana .Najciekawsze to że siejesz ziarno na oko dent a urośnie szklisty  flint .Większość Francuskich hodowli ma dobry flint ,syngenta kiedyś miała a reszta to loteria i dla tego takie ceny .A nie będe polecał bo jak nie wydzie będzie moja wina a to mi nie potrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ograniczacie zasiewy kukurydzy na rzecz mniej nakladowego zboza jarego ? bedzie mial kto kupic te kukurydze przy tym imporcie z ua?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
14 minut temu, slawekz1975 napisał:

ograniczacie zasiewy kukurydzy na rzecz mniej nakladowego zboza jarego ? bedzie mial kto kupic te kukurydze przy tym imporcie z ua?

U mnie bez zmian 15 pszenicy 15 kukurydzy 10 rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7610

Pszenica i rzepak to jedna i ta sam uprawa .

To jak zrobisz zmianowanie na następne zmianowanie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
2 godziny temu, galan99 napisał:

Pszenica i rzepak to jedna i ta sam uprawa .

To jak zrobisz zmianowanie na następne zmianowanie ?.

Hu.. na to klade mam wiekszosc dzierzaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
5 godzin temu, slawekz1975 napisał:

ograniczacie zasiewy kukurydzy na rzecz mniej nakladowego zboza jarego ? bedzie mial kto kupic te kukurydze przy tym imporcie z ua?

cienko widzę kuku w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

ja sieję tyle samo co w zeszłym roku... rozmowa z handlowcem  ile sprzedali nasion kuku , powiedział ,że mają w chu.. na magazynie . zach. polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
6 godzin temu, tomek1974 napisał:

cienko widzę kuku w tym roku 

Z mokrą na jesieni to na pewno cienko będzie, skupy poprzepłacały po 900-1000 za mokrą to będą musieli nadrobić straty w przyszłym roku ...

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

niestety ale cena za grysowke jest zbyt niska. dobrym dentem wyprodukuje 2tony więcej. Nie mówiąc o suszeniu flinta.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Strongman napisał:

Aby taniej niż 450 nie była to będzie ok 

znaczy wtedy juz zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Z mokrą na jesieni to na pewno cienko będzie, skupy poprzepłacały po 900-1000 za mokrą to będą musieli nadrobić straty w przyszłym roku ...

Nie będzie kukurydzy ...

Już w tym sezonie było mało 

Skupy biły się o towar 

Nie miały co suszyć w porównaniu z 2021

Myślisz że Ukraina obsieje tak jak zawsze ?

U nas myślisz że przy tych cenach nawozów będą siać na piaskach i gdzie popadnie ? nawet tu na forum latają za owsem 

Owies będzie tani 

Nie kukurydza 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Znaczy wtedy przy obecnych cenach nasion, koszenia i nawozów będzie na "0". Same nasiona, koszenie, siew i nawozy na 1 ha to około 10t mokrej przy cenie 450zl/t mokrej kukurydzy. 

Kukurydza będzie tania na jesieni, zobaczycie. 

5 minut temu, pawel885 napisał:

 

Skupy biły się o towar 

Nie miały co suszyć w porównaniu z 2021

U nas tam skupy w tym roku były zawalone towarem i trzeba było zapisywać się na termin dostawy... Ale u nas były plony 13-15t mokrej z ha, a nie jak w Wielkopolsce 5t/ha.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No to zobaczysz ...

Siej owies a nie zęby suszysz 

Kto sieje w błoto zbiera złoto 

Skupy zawsze poszkodowane 

Zawsze muszą nadrobić 

Ojojoj 

Może załóż im zrzutkę 

Skupy ruszyły z ceną 750 netto 

I moment się prześcigały w cenie 

Miejscami cena przekraczała 950zl i brali wszystko ...

U nas skupów jak grzybów po deszczu 

Praktycznie w każdej gminie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

U nas też płacili 950 netto, jak na polu miała 40% i obejmowali po 30 zł za każdy % xD jak podeschla do około 30% to ceny spadły na 750 xD

Magazyny pełne ukraińskiej kukurydzy aż pod sufit a ten mówi o dobrych cebach na jesieni xD

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
24 minuty temu, Strongman napisał:

Aby taniej niż 450 nie była to będzie ok 

Widać nie mas  za dużych wymagań 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12426

Ja tam owsa to już siał nie będę. Miałem kiedyś i nikt tego nie chciał kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

obecnie dośc poszukiwany towar. no i cena w porównaniu do innych zbóż też niezła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
7 minut temu, Tomasz0611 napisał:

U nas też płacili 950 netto, jak na polu miała 40% i obejmowali po 30 zł za każdy % xD jak podeschla do około 30% to ceny spadły na 750 xD

Magazyny pełne ukraińskiej kukurydzy aż pod sufit a ten mówi o dobrych cebach na jesieni xD

To nieźle kantowali 

U nas 10zl za 1% potrącali 

Też miałem mokrą 

890 netto sprzedałem 

3 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

obecnie dośc poszukiwany towar. no i cena w porównaniu do innych zbóż też niezła...

Tylko ile tego zbierzesz ...

3 tony , 4? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj