Polecane posty

v11    1000
Dnia 17.03.2023 o 21:35, Strongman napisał:

Mówią że najlepsze są tw włoskie lepsze niż Drzewicz czy agripak 

Mam Pedrotti rok 2000  przewaliła nie tyś a już  naście tyś ton .jedyne problemy to łożyska ślimaka co 3 lata i regularnie napawanie ślimaka co 4 lata z węglikiem ,raz na dobę smarowanie (dawno bym wymienił ale jak widzę tę elektronikę to mnie szlag trafia a tu chwila z multimetrem i naprawione (wyciąg zanieczyszczeń reguluje pracą pieca na słomę do tego zdalny nadzór pracy i inne fantazje ale mogę polecić -chętnie kupię taką  w bardzo dobrym stanie ze strowaniem elektrycznym nie elektronicznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1105    4
Dnia 15.03.2023 o 13:59, rob334 napisał:

Byłem teraz w Lubieniu u znajomych to mówili że polmais chce żeby od nowa faktury wystawić po aktualnych cenach albo żeby rolnicy zabrali swoją kukurydze

Ja nie wiem od kilku lat słychać jak co roku tam cyrki się dzieją a ludzie dalej wywożą do nich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
3 godziny temu, szymon1105 napisał:

Ja nie wiem od kilku lat słychać jak co roku tam cyrki się dzieją a ludzie dalej wywożą do nich 

głupota ludzka w tym moja nie zna granic ,puki będę żył to moja noga tam nie postanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Spokojnie, w tym roku skupy nie będą się prosić o kukurydzę, to rolnicy będą się prosić o to żeby ktoś wziął od nich mokra kukurydzę... Bracia Ukraińcy znowu nas wspomogą tania kukurydza, tylko już nie będzie głupich którzy będą płacić po 1000 za mokra, żeby potem sprzedać sucha za 1100 xD

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Ty sobie kup klęcznik i módl się by kto truskawki od ciebie kupił , jak ukry nawiozą swojej🥴

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Ukraińcy mają okazję dobrze sprzedać to wiozą i nie ma co im się dziwić. Za ten bałagan to bym bardziej obwinił jaśnie rządzących że nie umieją, albo nie chcą upilnować swojego podwórka i zadbać o interesy swoich obywateli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
27 minut temu, witejus napisał:

Ty sobie kup klęcznik i módl się by kto truskawki od ciebie kupił , jak ukry nawiozą swojej🥴

Nie muszę się bać, bo Ukry truskawki nie sądzą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
8 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Ukry truskawki nie sądzą

SĄDZIĆ nie sądzą ale sadzą i to coraz więcej😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
4 minuty temu, PawelWlkp napisał:

Zbierac też im się nie chce. 

Zbierać to zbierają jak im się zapłaci xD

 

5 minut temu, witejus napisał:

SĄDZIĆ nie sądzą ale sadzą i to coraz więcej😝

 

Musisz być dumny ze przyczepiłes się do głupiej literówki po autokorekcie z telefonu xD A sadzą truskawke przemysłowa której uprawa w Polsce i tak od jakichś 5 lat już się nie opłaca ;)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

mam nadzieje ze zima bedzie ostra-wtedy spale a moze kogos da sie namowic na palenie, na owies juz znalazlem kupca-do pelletu bedzie mieszal.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

przyczepiłes się do głupiej literówki po autokorekcie z telefonu xD

Ogon psem merda?🤣a od czego ty jesteś ?nie patrzysz co odpowiadasz?ciągle słyszę tę głupawą wymówkę, półanalfabeci po studiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, jacus napisał:

mam nadzieje ze zima bedzie ostra-wtedy spale a moze kogos da sie namowic na palenie, na owies juz znalazlem kupca-do pelletu bedzie mieszal.

do zimy to daleko... jeszcze żniwa... wtedy armagedon cenowy prawdopodobnie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Ukraińcy mają okazję dobrze sprzedać to wiozą i nie ma co im się dziwić. Za ten bałagan to bym bardziej obwinił jaśnie rządzących że nie umieją, albo nie chcą upilnować swojego podwórka i zadbać o interesy swoich obywateli.

Już pisałem  nie opłaca się pisiorom zatrzymać import bo to kolejne 2-3%do inflacji czy to tak trudno zrozumieć -zbijają inflację za darmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

do zimy to daleko... jeszcze żniwa... wtedy armagedon cenowy prawdopodobnie będzie...

a kto moze to wiedziec ????

kto po zniwach przewidzial ze teraz bedzie taka cena..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

u nas połowa skupów już mówi że nie będą skupować mokrej a cena to max 400 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
23 godziny temu, v11 napisał:

Już pisałem  nie opłaca się pisiorom zatrzymać import bo to kolejne 2-3%do inflacji czy to tak trudno zrozumieć -zbijają inflację za darmo 

Teraz zabiją inflacja za darmo a potem inflacja zabije ich.... I już raczej nie na darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

No nie wiem Wszyscy emeryci z półki poniżej 2500 są kupieni podwyżkami biedniejsza część społeczeństwa dla której 500+ i tym podobne stanowią znaczący dochód także zagłosują na PIS A najgorsze to że ani na PIS ani na PO nie zagłosuję -Myślę że gdyby teraz rządziło PO to było by jeszcze gorzej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
6 godzin temu, tomek1974 napisał:

u nas połowa skupów już mówi że nie będą skupować mokrej a cena to max 400 zł 

Kukurydza może postać i do marca, dodatkowo okrywa będzie spełniona a wilgotność w granicy 18-20 przy takiej wiośnie jak ta by była. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi13    36
6 godzin temu, tomek1974 napisał:

u nas połowa skupów już mówi że nie będą skupować mokrej a cena to max 400 zł 

Ja tylko przypomne, że tak samo mówili w poprzednim sezonie bo panie gaz drogi to nie będziemy kupować. Najśmieszniejsze, że firmy co sprzedają nasiona kukurydzy w październiku męczli rolników żeby kupowali jednostki bo na wiosnę nie będzie, tymczasem teraz do wyboru do koloru. O kukurydze to się mniej martwie, bardziej o zboża w żniwa. Kuku może stać a pszenica 3 deszcze i już parametry będą gorsze od ukraińskiego ziarna😉

Edytowano przez kubi13
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

u nas dwa razy tak sypnelo sniegiem ze linie pradowe i telefoniczne rwalo,drzewa i krzewy sie lamaly ,ciekawe jakby kukurydza wyglada, ja sieje od ponad 30 lat i raz mi polamalo-pole wygladalo jak po omacnicy,

przez ostatnie lata areal zasiewow kukurydzy wzros parokrotnie i skutki widac dzisiaj ,

juz nieraz bylo takie zalamanie rynku -najtaniej jak pamietam w niedalekich czasach to 23 zl brutto podstawa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
1 godzinę temu, Tigon napisał:

Kukurydza może postać i do marca, dodatkowo okrywa będzie spełniona a wilgotność w granicy 18-20 przy takiej wiośnie jak ta by była. 

Nie wiem co siejecie dla mnie każdy dzień po czarnej plamce to 0,3% strat -zwierzyna wiatry śnieg łamanie itd .Jak ktoś ma zdjęcia wiosennej QQ z 2022 wstawcie -jestem ciekaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj