Polecane posty

Mateusz1q    1826
Przed chwilą, andrzej224 napisał:

u nas jeden nakosił 3,7 tony z 3 hektarów

Dzierżawy po ile u was 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
39 minut temu, Cheesburger napisał:

nie przejmuj sie. ja moge napisac ze mam 30t. papier wszystko przyjmie. A prawda jest jaka jest i te 20t to ....

W zeszłym roku było 12t suchej z ha bo nie zabrakło opadów, w tym roku w zależności od działki 6-8t suchej z ha, niby na wiechę popadało, ale co z tego jak kukurydze miały maksymalnie po 2m, może w innych rejonach kraju bardziej popadało, ale u mnie z opadami był dramat, pszenżyta z ha zebrałem tyle samo co suchej kukurydzy ... Zboża ozime złapały z wiosennych opadów, jare już gorzej ( ale nadal bez tragedii, bo 5-5,5t/ha jęczmienia) a kukurydza w tym roku dramat ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ktoś się orientuje ile zużywa suszarnia na olej opałowy paliwa na tono-procent? Suszarnia 20 t palnik 1000 kw kukurydza sucha koło 22 procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

W zeszłym roku było 12t suchej z ha bo nie zabrakło opadów, w tym roku w zależności od działki 6-8t suchej z ha, niby na wiechę popadało, ale co z tego jak kukurydze miały maksymalnie po 2m, może w innych rejonach kraju bardziej popadało, ale u mnie z opadami był dramat, pszenżyta z ha zebrałem tyle samo co suchej kukurydzy ... Zboża ozime złapały z wiosennych opadów, jare już gorzej ( ale nadal bez tragedii, bo 5-5,5t/ha jęczmienia) a kukurydza w tym roku dramat ...

Przy 10 t mokrej wychodzisz na zero , czu=y dokładasz do interesu, u nas odwrotnie rok temu 10,5 mokrej w tym ponad 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

U mnie na szczęście kukurydza i zboża to tylko dodatek do innych, bardziej dochodowych upraw. Współczuję tym którzy utrzymywali się tylko ze zbóż i kukurydzy, bo trzeba sobie szukać pracy ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

eeee skad ,oni maja po pare tysiecy dochodu z ha zboz...nie czytasz forum ??

1 godzinę temu, andrzej224 napisał:

u nas jeden nakosił 3,7 tony z 3 hektarów

nawet jesli mial swoj kombajn i na opale jechal to jaki sens ???


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
3 minuty temu, jacus napisał:

eeee skad ,oni maja po pare tysiecy dochodu z ha zboz...nie czytasz forum ??

Taaa, u sąsiada 6ha kukurydzy na jedną łódkę się zmieściło, 20t maksymalnie tam było ... Nie mówię, że w innych rejonach kraju nie ma większych plonów, ale u nas 10t mokrej z ha to wynik u osób które w zeszłym roku zbierały 16t mokrej z ha ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
11 minut temu, jacus napisał:

eeee skad ,oni maja po pare tysiecy dochodu z ha zboz...nie czytasz forum ??

nawet jesli mial swoj kombajn i na opale jechal to jaki sens ???

Wiesz ile kosztuje opał , tylko niecała złotówke mniej niż napęd , czyli prawie żadna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Działka 3,9ha  w tym roku miałem 18 ton mokrej wilgotność około 30 z tego polaa w tamtym roku ponad 50 t i wilgotność 27 .place ponad 2 tys z ha dzierżawy i licząc ostatnie dwa lata jestem na plusie.nie daje azotu z worka tylko nawozy organiczne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
29 minut temu, albert1991 napisał:

Działka 3,9ha  w tym roku miałem 18 ton mokrej wilgotność około 30 z tego polaa w tamtym roku ponad 50 t i wilgotność 27 .place ponad 2 tys z ha dzierżawy i licząc ostatnie dwa lata jestem na plusie.nie daje azotu z worka tylko nawozy organiczne 

To jak nawozu nie liczysz,to nie jesteś na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
3 godziny temu, andrzej224 napisał:

u nas jeden nakosił 3,7 tony z 3 hektarów

nie da sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
3 godziny temu, maly00 napisał:

Ktoś się orientuje ile zużywa suszarnia na olej opałowy paliwa na tono-procent? Suszarnia 20 t palnik 1000 kw kukurydza sucha koło 22 procent 

U nas przy takiej wilgotności szło jakieś 100-120 litrów opałówki, pogoda w okolicy 15-18 stopni. Tylko suszarnia 12 ton, a palnik 600 kw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
33 minuty temu, tommy66692 napisał:

Musiała by by jedna roślina na metrze kwadratowym ale to na pewno nie wina suszy

wyrzarly żurawie i zostawil bo koszty to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
8 godzin temu, 6290 napisał:

Bzdura i tyle, do tego aby stwierdzić czy pole jest zaorane czy nie musi być kontrola na miejscu co wiąże się z protokołami i innymi pierdołami. System satelitarny ma wejść dopiero od 2024 na razie straszą a sami nie widzą jak to będzie działać i czy wgl będzie działać. Co do uprawy ściernisk - można nawet gruberem (uprawy bezorkowe się nie liczą ) chodzi tylko aby nie było ZAORANE.

To już sam nie wiem komu wierzyć 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

U mnie na dołkach kuku takie wysokie że kombajnu nie było widać i kolba naprawdę konkretna, za to na górkach kukurydza miała może półtora metra i na 100 kolb tylko w trzech ziarno, reszta pusta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

u nas na odwrot-na dolkach wymokla -po wschodach woda miejscami stala ,potem przysuszylo ,ale najgorzej nie jest ..choc i tak dokladka pewnie bedzie.zniwa dopiero sie rozkrecaja a teraz tak w maloplsce dolalo ze woda stoi rzepaki i ozime plywaja i juz zolkna.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
8 godzin temu, jacus napisał:

u nas na odwrot-na dolkach wymokla -

A było tak że nawet na pagórkach, stokach też były place tak jakby wymokła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
11 godzin temu, albert1991 napisał:

Działka 3,9ha  w tym roku miałem 18 ton mokrej wilgotność około 30 z tego polaa w tamtym roku ponad 50 t i wilgotność 27 .place ponad 2 tys z ha dzierżawy i licząc ostatnie dwa lata jestem na plusie.nie daje azotu z worka tylko nawozy organiczne 

Podaj koszty średni polon 8,7 t X450 =3900- dzierżawa 2000 =1900 , za tyle nie da się wyprodukować kuku , nasiona + sieww+ koszenie + 1500 zł , agdzie reszta i bez kg nawozu sztucznych , to ile trzeba gnojowicy nalać , na wszystkie pola Ci jej starcza , rok temu jak kosztowała 1000 to Ok, ale w tym totalna porażka

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33
8 minut temu, miwigos napisał:

Podaj koszty średni polon 8,7 t X450 =3900- dzierżawa 2000 =1900 , za tyle nie da się wyprodukować kuku , nasiona + sieww+ koszenie + 1500 zł , agdzie reszta i bez kg nawozu sztucznych , to ile trzeba gnojowicy nalać , na wszystkie pola Ci jej starcza , rok temu jak kosztowała 1000 to Ok, ale w tym totalna porażka

W tym roku jestem na pewno na - .ale nie można też patrzeć tylko na ten rok trzeba brać średnią.Do świń też dokładałem a teraz się zarabia.najwiecej narzekają skoczki którzy sieją ta co płaciło w poprzednim sezonie bo myślą że się łatwo zarobi jeszcze najlepiej bez pracy.w tym roku miałem 11 ha kuku na przyszły też około tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Nie jestem skoczkiem , mam stały płodozmian na kika lat do przodu, tylko jak można bez nawozów sztucznych, masz tysiące świń , walisz gnojowice do oporu ,która spływa do Bałtyku, przez takich jak Ty mamy zaostrzone normy nawożenia , plany nowozowe  i inne cuda i jeszcze zadowolony bo mu 100 zł zostało z dwóch lat uprawy, a powinno conajmniej 6 tysi

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
2 godziny temu, miwigos napisał:

Wiesz ile kosztuje opał , tylko niecała złotówke mniej niż napęd , czyli prawie żadna różnica

0,36gr różnicy 5,99 b0 opał 6,35 b7 diesel jak ostatnio brałem. Skąd bierzecie gaz do suszarni w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj