Polecane posty

fabio    79

ten rok jest p,,,y susza  ceny i te je,,e Zurawie czytalem ze papryczka czili zaprawiali nasiona na żurawie macie jakies metody czym zaprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
1 godzinę temu, fabio napisał:

ten rok jest p,,,y susza  ceny i te je,,e Zurawie czytalem ze papryczka czili zaprawiali nasiona na żurawie macie jakies metody czym zaprawic

Miałem w tym roku problem z tym dziadostwem. Kupiłem papryczke chili, ostrą papryke i jeszcze jakieś przyprawy takie że jak powąchałem to w głowie się kreci. Jednostka nasion w betoniarke, spryskuje wodą tak żeby były wilgotne i dosypuje z 350 gram na jednostkę 80.000 nasion. Mieszam z 5-10 minut i odrazu do siewnika i heja na pole. Jak pierwszym razem zasiane to wybrały całe 3 hektary, zostały tylko poprzeczniaki. Po drugim przesiewie też były żurawie ale może wybrany ar na tym samym kawałku i spokój. Dodam, że ta sama odmiana była siana.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
2 minuty temu, Rolniik122 napisał:

Miałem w tym roku problem z tym dziadostwem. Kupiłem papryczke chili, ostrą papryke i jeszcze jakieś przyprawy takie że jak powąchałem to w głowie się kreci. Jednostka nasion w betoniarke, spryskuje wodą tak żeby były wilgotne i dosypuje z 350 gram na jednostkę 80.000 nasion. Mieszam z 5-10 minut i odrazu do siewnika i heja na pole. Jak pierwszym razem zasiane to wybrały całe 3 hektary, zostały tylko poprzeczniaki. Po drugim przesiewie też były żurawie ale może wybrany ar na tym samym kawałku i spokój. Dodam, że ta sama odmiana była siana.

musze zrobic tak samo bo koszty przesiania sa i czas ucieka u mnie 1szy rok byly albo spac na polu j,,a ochrona ich a odszkoidowanie grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
3 godziny temu, galan99 napisał:

Nie cena, tylko żadnej pomocy .

Od Państwa jaka by cena nie była i susza każdy sobie radzi jak umie .

Proszę wszystkie dopłaty unijne kierować na moje konto 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

podejrzewam ze za nowego rzadu juz doplat nie bedzie a na kukurydzy cene przez ta ukraine wpłyneło to i niby kpo ma byc odblokowane ale doplat nie bedzie a ile treba dołożyc do kukurydzy jak plony powyzej 8 ton a warunki były nawozenie dane na minimum 12 i wyzej , a trzeba sporo dołożyć , ps nie jestem fanem rozdawnictwa dla nierobów co całe dnie nie robili i brali zasiłki ale rolnictwo to ciezka praca , górnik tez ciezko pracuje ale dostanie wyplate mimo jak kopalnia straty doznała a rolnik w tym roku tyra weekend nie weekend swieto i co musi dołożyć do interesu , zaraj mnie shejtują , ale nowego sprzetu nie bralem z unii mam stare maszyny 20 i ponad 30 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5610

A czy właścicielowi fabryki gwoździ rząd dopłaca jak gwoździe stanieją ? Te całe dopłaty do kukurydzy itp w dłuższej perspektywie działają na niekorzyść rolników.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3419
3 minuty temu, warchest napisał:

podejrzewam ze za nowego rzadu juz doplat nie bedzie a na kukurydzy cene przez ta ukraine wpłyneło to i niby kpo ma byc odblokowane ale doplat nie bedzie a ile treba dołożyc do kukurydzy jak plony powyzej 8 ton a warunki były nawozenie dane na minimum 12 i wyzej , a trzeba sporo dołożyć , ps nie jestem fanem rozdawnictwa dla nierobów co całe dnie nie robili i brali zasiłki ale rolnictwo to ciezka praca , górnik tez ciezko pracuje ale dostanie wyplate mimo jak kopalnia straty doznała a rolnik w tym roku tyra weekend nie weekend swieto i co musi dołożyć do interesu , zaraj mnie shejtują , ale nowego sprzetu nie bralem z unii mam stare maszyny 20 i ponad 30 lat 

I kto Ci kazał tak ciężko tyrać?

Skoro od dawna dokładasz, to skąd na to bierzesz? I po co to ciągniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5610
2 minuty temu, tommy66692 napisał:

I aktualnie ceny kukurydzy to jest pokłosie dopłat 

Dopłat i 900-1000zł/t mokrej w zeszłym roku ... Rekordowe zasiewy w kraju, import ze wschodu i mamy efekt ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2257
7 minut temu, warchest napisał:

podejrzewam ze za nowego rzadu juz doplat nie bedzie a na kukurydzy cene przez ta ukraine wpłyneło to i niby kpo ma byc odblokowane ale doplat nie bedzie a ile treba dołożyc do kukurydzy jak plony powyzej 8 ton a warunki były nawozenie dane na minimum 12 i wyzej , a trzeba sporo dołożyć , ps nie jestem fanem rozdawnictwa dla nierobów co całe dnie nie robili i brali zasiłki ale rolnictwo to ciezka praca , górnik tez ciezko pracuje ale dostanie wyplate mimo jak kopalnia straty doznała a rolnik w tym roku tyra weekend nie weekend swieto i co musi dołożyć do interesu , zaraj mnie shejtują , ale nowego sprzetu nie bralem z unii mam stare maszyny 20 i ponad 30 lat 

Ja tam jeszcze w tym roku w świata i weekendy nie pracowałem na roli więc w sumie to i dopłata mi się nie należy 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42
4 godziny temu, Leszy napisał:

Świeży SMS o Piasta. 

Screenshot_20231026-133210.png

Jeśli masz mocne nerwy i duży zapas gotówki to możesz sprzeda

Edytowano przez lucas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5041

Z tych co znam to każdemu zapłacili. Chociaż niektórzy w zeszłym roku trochę poczekali na to. Fakt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
40 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Dopłat i 900-1000zł/t mokrej w zeszłym roku ... Rekordowe zasiewy w kraju, import ze wschodu i mamy efekt ...

A może jak by każdy siałem swoją kukurydze ,nie nawoził nie dbał,zebrał tonę albo dwie ,była by za***ista cena ... nie wiesz chłopczyku po co są dopłaty to nie zabieraj głosu 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5610
Przed chwilą, mirekcich napisał:

 nie wiesz chłopczyku po co są dopłaty to nie zabieraj głosu 

Dopłaty są po to, aby utrzymać przy życiu tych, co nie dają sobie rady w warunkach rynkowych ...

  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Jesteś głupszy niż myślałem... nie ośmieszaj się...

Edytowano przez mirekcich
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1827

Dopłat jest pi razy drzwi 1000 a dzierżawy płacą 4000 to te dopłaty żadnej różnicy nie robią czy są czy ich nie ma

Edytowano przez Mateusz1q
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
9 minut temu, Mateusz1q napisał:

Dopłat jest pi razy drzwi 1000 a dzierżawy płacą 4000 to te dopłaty żadnej różnicy nie robią czy są czy ich nie ma

podeślij mi jednego takiego chętnie skorzystam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matioza1994    7

Tydzień temu skoszony Amavit plon 7t przy wilgotności 19%, pow. lipnowski kuj- pom.

Cena 600 zł netto przy wilgotności 30%, Cedrob Rypin, kontrakt pisany w kwietniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Jeśli chodzi o areał uprawy kukurydzy w Polsce, to w 2022 roku 1,2 mln hektarów, a w 2023 1,8 mln hektarów? Ktoś może to potwierdzić, albo też ma dane ile z tego jest zbierane na zielonkę?

 

Edit: Znalazłem inne dane:

2022 - 1,859 mln hektarów 

2023 - 1,863 mln hektarów.

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

a jeszcze niedawno bylo tyle samo tylko ze bez 1 na przedzie.

dobrze ze jeszcze brojlery sie kreca bo tak to tylko etanol by zostal.

 

  • Haha 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    389
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Dopłaty są po to, aby utrzymać przy życiu tych, co nie dają sobie rady w warunkach rynkowych ...

Warunków rynkowych nie było, nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Rynkiem rządzi spekulacja, a nie prawo popytu i podaży.

Edytowano przez Lolek74
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
7 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Jeszcze jest cały listopad, a i raz na początku grudnia się kosiło ;) Jeżeli nie ma dzików i omacnicy to nie ma co się bać.

w ubiegłym sezonie kosiłem w styczniu 2023 coś po trzech królach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj