Polecane posty

Bercik92    2202
17 minut temu, Strongman napisał:

jutro ruszają skupy i ma być po 370 i 350

To trzeba sprzedać około 1.5-2t mokrego ziarna aby kupić jedną porcję kukurydzy do nasienia 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ta ile paszy za psie pieniądze ,poszukam jakiś worków big bag z wkładem foliowym i zakiszę,gdzie tyle paszy oddać za darmo.

Choć w tym roku sucha jest koło 23% po skoszeniu to i cena naleci większa.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
33 minuty temu, Strongman napisał:

Ta ile paszy za psie pieniądze ,poszukam jakiś worków big bag z wkładem foliowym i zakiszę,gdzie tyle paszy oddać za darmo.

Choć w tym roku sucha jest koło 23% po skoszeniu to i cena naleci większa.

Lepiej kupić osobno big baga i osobno wkład. Big bagi kupowane razem z wkładem foliowym są szyte a nie sklejane, dostaje się powietrze i psuje się towar.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

Wczoraj sprzedane 430netto 30% Pioneer p8834 i rosomak. Plon 6-7 na 5-6 klasie, opłacalności lepiej nie liczyć :) 

BBI

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Meg5 Do Witka pewnie ? On to zawsze zawalony w żniwa kuku, czasem to nie wiem jak on to ogarnia, ale poczciwy człowieka z tego co słychać od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125
3 godziny temu, Norman napisał:

@Meg5 Do Witka pewnie ? On to zawsze zawalony w żniwa kuku, czasem to nie wiem jak on to ogarnia, ale poczciwy człowieka z tego co słychać od ludzi.

Tak do Witka ,prawdą też  jest ,że człowiek uczciwy . Dwa tygodnie temu rozmawiałam z nim ,i mówił że przez ponad poł roku wszystko na żółto widział .😇


"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Myślicie że będą jakieś dopłaty do sprzedanej mokrej kukurydzy z tego sezonu? Mam okazję sprzedać hodowcy tylko FVAT nie będzie🤔

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Udalo sie skosić 4.5ha kukurydzy na ziarno plon 41t przy 22% wilgotności. Cena 550zl netto po doliczeniu za wilgotność. Zobaczymy jak kolejne działki wyjdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
1 minutę temu, JarekBazydlo napisał:

Udalo sie skosić 4.5ha kukurydzy na ziarno plon 41t przy 22% wilgotności. Cena 550zl netto po doliczeniu za wilgotność. Zobaczymy jak kolejne działki wyjdą...

jaka cena bazowa i woj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Wyjściowa 470netto ale za to że współpracuje z tym skupem od bardzo dawna to 500netto wyjsciowa byla. Województwo Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
4 godziny temu, 6465 napisał:

Myślicie że będą jakieś dopłaty do sprzedanej mokrej kukurydzy z tego sezonu? Mam okazję sprzedać hodowcy tylko FVAT nie będzie🤔

Po wyborach to już raczej nic będzie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
5 godzin temu, 6465 napisał:

Myślicie że będą jakieś dopłaty do sprzedanej mokrej kukurydzy z tego sezonu? Mam okazję sprzedać hodowcy tylko FVAT nie będzie🤔

jeszcze jednych nie zrealizowali mnie wiszą około 100 tyś i tylko pismo o przesunięciu 

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
8 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Wyjściowa 470netto ale za to że współpracuje z tym skupem od bardzo dawna to 500netto wyjsciowa byla. Województwo Mazowieckie

Jaki to skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
14 godzin temu, 6465 napisał:

Myślicie że będą jakieś dopłaty do sprzedanej mokrej kukurydzy z tego sezonu? Mam okazję sprzedać hodowcy tylko FVAT nie będzie🤔

Jak wypłata pewna i cena dobra to bym sprzedawał. 

Na dopłaty raczej nie ma co liczyć w tym roku. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
Dnia 5.10.2023 o 12:49, Rafi1979 napisał:

 

 

Dnia 8.10.2023 o 01:28, Maniaks napisał:

 

 

Dnia 6.10.2023 o 19:41, Bercik92 napisał:

a najlepsze jest to za zapowiadają prawie taką samą cenę Nowego ziarna do siewu...

 

21 godzin temu, Bercik92 napisał:

To trzeba sprzedać około 1.5-2t mokrego ziarna aby kupić jedną porcję kukurydzy do nasienia 🤨

Jak raz wywalili cene to ciężko ją obniżyć, dopiero jak się konkurencja pokaże jakaś to coś obniżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
27 minut temu, misio3p napisał:

Jak wypłata pewna i cena dobra to bym sprzedawał. 

Na dopłaty raczej nie ma co liczyć w tym roku. 

Kasa pewna. A cena taka jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krawiec88    0
Zdzinio napisał:

Dzisiaj pierwszy kawałek p9241 wilgotność 33% wjechałem w drugi P8834 21% i tutaj plon 10.4 t w zeszłym roku średnia była 15.5 przy 28-32%.

Cena na skupach 430-440 netto za 30%

Ja swoją suszę, gaz po 1.7 zł kupiłem więc się chyba opłaci.

WSC.

Który skup tyle płaci? Ja po sąsiedzku z ELC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Telefonu z Tasomixu żeby jednak doliczyć dodatek do ceny za wilgotność. Więc 524zł netto za 26%

  • Like 2
  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj