Polecane posty

Marl    443

Szanowane firmy nasiennej mają swoje plantacje nasiennej nie tylko w Europie (FR czy DE). Sa plantacje w obydwu Amerykach, może i w Australii. Oni są w pewnym stopniu zabezpieczeni w razie gorszego sezonu. Ale ze sezon był dobry do pewnego monentu bo każdy po trochu chce coś ugryźć z zysku rolnika, no i inflacja u nas 20%. Powiedzcie mi, czy ta sprowadzana kukurydza z UA to może być GMO? Tam nie ma żadnych ograniczeń czy zakazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
1 godzinę temu, Michall51 napisał:

To że taki "urodzaj" qq w tym roku 

W moim rejonie plony biją rekordy.

Jak zaczynały się żniwa kukurydziane w lubuskim i Wlkp. I cena rosła. Napisałem że jak zacznie kosić centrum i wschód kraju cena spadnie. To co niektórzy się śmiali. Nie stety sprawdziło się.

I jeszcze sporo qq stoi na polach.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ja juz nasiona kupilem ale zawsze wczesnie kupuje bo odmiany topowe szybko sie rozchodza, wiosna zostaja tylko te niedobitki ale tak jest co roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
1 godzinę temu, 6465 napisał:

W moim rejonie plony biją rekordy.

Jak zaczynały się żniwa kukurydziane w lubuskim i Wlkp. I cena rosła. Napisałem że jak zacznie kosić centrum i wschód kraju cena spadnie. To co niektórzy się śmiali. Nie stety sprawdziło się.

I jeszcze sporo qq stoi na polach.

Co roku jest to samo. Nie którzy tego nigdy nie zrozumieją tylko wszędzie wietrzą spisek albo ruska propagandę wygłaszasz😄😄 Coś ich tutaj teraz nie widać, prawią swoje mądrości w innych tematach 😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
5 godzin temu, witejus napisał:

niektórych odmian może zabraknąć

 

, ja już mam zamówione

ok 50 %

Niepleć głupot. Brałem w Agroloku to jest drożej o 25 zł niż rok temu. Zamawiałem miesiąc temu a teraz wiem że niektórych odmian już nie ma 

5 godzin temu, witejus napisał:

 

 

5 godzin temu, witejus napisał:

 

 

5 godzin temu, witejus napisał:

 

 

Edytowano przez Adam86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

ja kuku nie uprawiam wcale i nie zamierzam żeby była jasność

powiem szczerze  że jak tej wiosny miałbym wybrać pomiędzy uprawą kuku a ugorem to bym wybrał ugór

kosmiczne ceny energii i obawa że suszyć może nie być czym za tym przemawiała

jak się zaczął sezon na zbiór ziarna i pojawiały się ceny w okolicach 1 000 za 30 % byłem w szoku i nie dowierzałem

dać 1000 za bagno wysuszyć drogą energią i zarobić w tak nie pewnych czasach to trzeba mieć albo sieczkę we łbie  , mieć pewien kontrakt na 1600  co najmniej z wysoką karą za odstapienie od umowy albo liczyć na cud

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
28 minut temu, Adam86 napisał:

Brałem w Agroloku to jest drożej o 25 zł niż rok temu.

Jak kupujesz śmieci to może są droższe o 25 zł.

7 minut temu, stach12 napisał:

ja kuku nie uprawiam wcale i nie zamierzam żeby była jasność

powiem szczerze  że jak tej wiosny miałbym wybrać pomiędzy uprawą kuku a ugorem to bym wybrał ugór

i tego się trzymaj,ugoru.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
7 godzin temu, witejus napisał:

Jak kupujesz śmieci to może są droższe o 25 zł.

Śmieć to może ty jesteś. Odmiana brana od 3 lat nie schodzi poniżej 10t. W tym roku nawet 13,2 przy 28%

Hola hola... Tydzień urlopu dobrze Ci zrobi

Edytowano przez danielhaker
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
4 minuty temu, Adam86 napisał:

Śmieć to może ty jesteś. Odmiana brana od 3 lat nie schodzi poniżej 10t. W tym roku nawet 13,2 przy 28%

Co to za odmiana?? Ile płaciłeś na hektar?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
20 minut temu, Adam86 napisał:

Śmieć to może ty jesteś.

Tylko k**wa bez takich proszę , gnojku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
41 minut temu, Adam86 napisał:

Śmieć to może ty jesteś. Odmiana brana od 3 lat nie schodzi poniżej 10t. W tym roku nawet 13,2 przy 28%

A po co to od razu się unosić i kogoś wyzywać od śmieci. Wystarczy podać odmianę i ile oddała na Twojej klasie i jakie nawożenie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
5 godzin temu, mds212 napisał:

Ja juz nasiona kupilem ale zawsze wczesnie kupuje bo odmiany topowe szybko sie rozchodza, wiosna zostaja tylko te niedobitki ale tak jest co roku.

A jakie są te odmiany topowe , jeśli mógłbyś się podzielić ? Siać raczej nie będę ale jeśli to są takie petardy jak mówisz , to zasiałbym z 1 ha , i niech sąsiadom gały wychodzą jak bym kosił z 5 ton więcej niż oni z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
13 minut temu, mds212 napisał:

a taka odmiana która w tym roku sypała ponad 14t

To jakaś nie nadzwyczajna ta odmiana, co prawda sam jeszcze nie kosiłem, ale znajomy miał posiane kilka Pioneerów FAO 250-270 i żaden nie zszedł poniżej 14t/ha przy 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, Adam86 napisał:

Niepleć głupot. Brałem w Agroloku to jest drożej o 25 zł niż rok temu. Zamawiałem miesiąc temu a teraz wiem że niektórych odmian już nie ma 

 

 

 

Zeszłoroczne?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
26 minut temu, mds212 napisał:

Sama odmiana nie zrobi ci różnicy 2 3 ton. raczej 1 2 Maks

U siebie miałem 3.2t , 3-4lata temu .

W coboru masz odmiany na 90% i 110% wzorca  także na mokro spokojnie masz  3t

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5335
13 godzin temu, danielhaker napisał:

Ile Wipasz Międzyrzec płacił w tym roku w szczycie?

chyba 840 netto

  • Thanks 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
4 godziny temu, Adam86 napisał:

Śmieć to może ty jesteś. Odmiana brana od 3 lat nie schodzi poniżej 10t. W tym roku nawet 13,2 przy 28%

Jak dla mnie to ty zwykły burak jesteś, nie napisałeś żadnych szczegółów co do nawożenia rejonu Polski i choćby przybliżonej sumy opadów a podniecasz się że jakaś odmiana nie schodzi poniżej 10t (co dla mnie nie jest żadnym wyczynem bo tanie Polskie odmiany typu jubilat, przy niskim nawożeniu i praktycznie bez opadów tyle dają) no ale czego się po tobie spodziewać czytając taki komentarz.U mnie danubio i mas 23 po około 130-150zl na hektar drożej niż w tamtym roku więc chyba naprawdę kupujesz śmieci. Gdzie jest w ogóle moderator że pozwala na takie chamstwo i prostactwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

sprawdzcie wyniki badan coboru -sporo odmian 

https://coboru.gov.pl/Publikacje_COBORU/Wstepne_wyniki_PDO/WWPO_Kukurydza_porejestrowe2021.pdf

gdybyscie nie wiedzieli to najlepiej plonuja nasiona  2 letnie-czyli w 23 nalezy siac te zbierane w 21...ja tak zawsze robie kupuje taniej te niby stare.

10 godzin temu, Marl napisał:

Szanowane firmy nasiennej mają swoje plantacje nasiennej nie tylko w Europie (FR czy DE). Sa plantacje w obydwu Amerykach, może i w Australii. Oni są w pewnym stopniu zabezpieczeni w razie gorszego sezonu. Ale ze sezon był dobry do pewnego monentu bo każdy po trochu chce coś ugryźć z zysku rolnika, no i inflacja u nas 20%. Powiedzcie mi, czy ta sprowadzana kukurydza z UA to może być GMO? Tam nie ma żadnych ograniczeń czy zakazów.

nie wiemjakie kupujesz ale ja po rozczytaniu opakowan to widze-czechy,slowacja,wegry, rumunia,ukraina,

8 godzin temu, mds212 napisał:

Ja juz nasiona kupilem ale zawsze wczesnie kupuje bo odmiany topowe szybko sie rozchodza, wiosna zostaja tylko te niedobitki ale tak jest co roku.

topowe to jakie-te co firmy nasiennne reklamuja czy co ???ja zawsze kupuje wiosna i comam upatrzone to dostaje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
1 godzinę temu, marulekk napisał:

chyba 840 netto

Płacili ale chyba trzy tygodnie wstecz🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

danubio mialem 2 lata temu-szalu nie bylo...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj