Polecane posty

ZELKOW    1295
tomhim1 napisał:

5 i 6 klasa zwarty obszar powinno być przymusowe zalesianie a nie uprawiane rolniczo. Tam żeby coś się urodziło musi raz w tyg padać. 

powinno to być przeznaczane na te cudowne farmy fotowoltaiczne a nie pchają się na 4-3kl ziemi

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
3 godziny temu, farmerss34 napisał:

 

20220821_190108.jpg

Ja jak  8 lat temu 1 raz posialem kukurydze z przeznaczeniem na kiszonke to tak samo sobie tlumaczylem ze susza. Ale z uplywem czasu rozmyslam dlaczego na bylym juz ogrodzie gdzie tez zasialem kukurydze suszy nie bylo. Od 7 lat sieje ja ziarno i widze ze tam gdzie slabsze nawozenie to bardziej poddaje sie w susze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David567    14
1 godzinę temu, tomhim1 napisał:

5 i 6 klasa zwarty obszar powinno być przymusowe zalesianie a nie uprawiane rolniczo. Tam żeby coś się urodziło musi raz w tyg padać. 

Kolejny cwaniak który ma dobre gleby i kozaczy.  Musiałbyś zalesić większość polski bo na bardzo dużym obszarze występują gleby bielicowe a później jeść szczaw bo mogą wystąpić nie dobory żywności . Ja skosilem narazie 17.30 ha na  klasie 5  miejscami 6 i wyszlo mi średnio 13.2 tony  z hektara (35% wilgotności ) tylko pH koło 6 , nawożenie 300 kg mocznika, 150 kg polidapu, 250 kg soli potasowej i 200 kg siarczanu magnezu . Kukurydza chyba 4 rok z rzędu i zawsze kręci się koło 13 ton . Na słabych glebach też da się osiągnąć przyzwoity plon tylko trzeba mieć wysoka kulturę gleby,  uregulowane pH i  dbać o potas bo to właśnie potas odpowiada za gospodarkę wodna. Co prawda mam gleby lekkie ale też nisko położone z relatywnej  wysokim pozieomem wód gruntowych . Pozatym jeśli na jakimś gruncie cały czas jest się na minusie to on naturalnej zacznie być odlogowany, bo nikt nie pracuje dla ideii a przymusowe zalesianie jest największą głupota o której slyszlem. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26
6 godzin temu, farmerss34 napisał:

 

20220821_190108.jpg

kiedy siana była i jakie fao??

kolejny rok pokazuje że nie ma co się spieszyc z sianiem.. te najładniejsze w czerwcu jak nie popada to w sierpniu suchary stoją,...

w zeszłym roku p7515 siew 4 czerwca prawie 15 ton, mas 23m na majowym oborniku siana po 20 maja ok 18 ton

5 godzin temu, dlugin napisał:

Pod Wrocławiem tak kuku wyglądała na 3 klasie ,także schowaj się do szafy i już nie wychodź .

to trzeba zmienić branże..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    19
Dnia 8.10.2022 o 23:21, rotor69 napisał:

800zl netto.

14t/ha. Żyć nie umierać.😄

Przepraszam Panowie. 

Przeliczyłem  się z plonem.

Dziś koszone 16t/ha.

Buhaha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszecki    1
9 godzin temu, tomhim1 napisał:

5 i 6 klasa zwarty obszar powinno być przymusowe zalesianie a nie uprawiane rolniczo. Tam żeby coś się urodziło musi raz w tyg padać. 

Ja na 5-6 klasie zebrałem 13t/ha 31%. Na takich ziemiach decydującym czynnikiem jest woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

13 ton to u nas na II nie ma i to w latach gdy nawozy byly tanie a padalo czesto..w tym roku na VIb to nawet 10 nie bedzie, kolby jak reka.

te wagi to u nas maja oszukane.. tak jak przyczepy oszukane-  na 6 tonowa[w dowodzie tyle pisze] za nic nie wejdzie wiecej niz 4,5 tony zboza .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Pole od 3kl do 6kl z przewaga 4a i 4b średnia wyszła 3,5 t/h średnia wilgotność 27. Zach Lubuskie. Nie ma wody to żadne potasy i super ph nie pomoże. Ratują dołki górki to do kolan. Były lata ze na 6 klasie normalnie 12 ton kukurydza dawała, tylko i wyłącznie rozkład opadów, ale te lata minęły. 

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
8 godzin temu, David567 napisał:

 Na słabych glebach też da się osiągnąć przyzwoity plon tylko trzeba mieć wysoka kulturę gleby,  uregulowane pH i  dbać o potas bo to właśnie potas odpowiada za gospodarkę wodna. Co prawda mam gleby lekkie ale też nisko położone z relatywnej  wysokim pozieomem wód gruntowych .

Kulturę, ph, potas możesz sobie wsadzić w ....buty. Woda i jeszcze raz woda.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
13 godzin temu, 6465 napisał:

Brałeś od nich ziarno do siewu? Ja już dostałem SMS żeby zamawiać na przyszły sezon 

Nie w tym roku poszedłem w DKC zobaczymy jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Panowie dlaczego przypala min się ziarno w suszarni? W zeszłym roku wysuszyłem 500ton i było wszystko ok. A w tym pierwsza suszarnia było dobrze a kolejne przypalone , dodam że naprawiałem przekładnie od nieszadła bon siadła ale nic to nie dało , suszarnia GT 580

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
paktofonikas1987 napisał:

Fdw pękło 1000 zł

dla mnie to ciekawe, wczoraj fdw 900 i podnieśli dziś na 930. mówię o punkcie z Rogowa Sobockiego. a sąsiedzie przez miedzę wczoraj rano 880 i w południe obniżka na 860


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57
1 godzinę temu, jacus napisał:

13 ton to u nas na II nie ma i to w latach gdy nawozy byly tanie a padalo czesto..w tym roku na VIb to nawet 10 nie bedzie, kolby jak reka.

te wagi to u nas maja oszukane.. tak jak przyczepy oszukane-  na 6 tonowa[w dowodzie tyle pisze] za nic nie wejdzie wiecej niz 4,5 tony zboza .

Z tymi oszukanymi przyczepami bym się nie zgodził. Mam 6-stke metal fach to pszenżyta śmiało wchodzi 6 ton, kukurydzy 7t. Oczywiście ważone, a nie "na oko" Co do 10t /ha na 6 klasie to po rękach bym całował żeby tyle mieć. W zeszłym roku tyle sypało a w tym roku z tego co słyszę standardem jest 4 lub 5 .( Zach. Wlkp) Moja czeka do połowy przyszłego tygodnia. Aktualnie cena max 880 netto z odwozem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
1 godzinę temu, yacenty napisał:

dla mnie to ciekawe, wczoraj fdw 900 i podnieśli dziś na 930. mówię o punkcie z Rogowa Sobockiego. a sąsiedzie przez miedzę wczoraj rano 880 i w południe obniżka na 860

No właśnie, pewnie 1000 zł brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty napisał:

paktofonikas1987 napisał:

Fdw pękło 1000 zł

dla mnie to ciekawe, wczoraj fdw 900 i podnieśli dziś na 930. mówię o punkcie z Rogowa Sobockiego. a sąsiedzie przez miedzę wczoraj rano 880 i w południe obniżka na 860

Punkt Kleczew 1000 netto


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12389
2 godziny temu, Damian24424 napisał:

Nie w tym roku poszedłem w DKC zobaczymy jak wyjdzie

Też mam jedną działkę DKC3595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    25
Krzysiek55550 napisał:

1 godzinę temu, Tomi1605 napisał:

Tasomix też 940zł netto.Chyba ,że powyżej 100 ton oddacie to 950netto.

Który oddzial Tasomixu?

Tasomix Biskupice Ołoboczne i Czerminek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
1 godzinę temu, kojot2385 napisał:

Z tymi oszukanymi przyczepami bym się nie zgodził. Mam 6-stke metal fach to pszenżyta śmiało wchodzi 6 ton, kukurydzy 7t. Oczywiście ważone, a nie "na oko" Co do 10t /ha na 6 klasie to po rękach bym całował żeby tyle mieć. W zeszłym roku tyle sypało a w tym roku z tego co słyszę standardem jest 4 lub 5 .( Zach. Wlkp) Moja czeka do połowy przyszłego tygodnia. Aktualnie cena max 880 netto z odwozem. 

6stka jaką kubature ma? Ja na D-732 50+50 burty i skosy to wchodzi 6,5-7t kukurydzy mokrej usypane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12389
9 minut temu, Damian24424 napisał:

I jak wilgotność ? 

A nie wiem jeszcze nie mierzyłem. Kurde wyrobić się nie mogę. Może w niedzielę polatam po polach i pomierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj