Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

1450 tylko konsumpcja u lokalsa brutto. 

a myślałem że trochę opróżnione będzie do weekendu 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    2024
4 minuty temu, Taurus83 napisał:

Ceny będą spadać...dzisiaj dzwoniłem do 4 firm z pytaniem czy wezmą i po ile to wszyscy zgodnie twierdzą żeby czekać bo podrożeje..

A u nas De Heus, który indywidualnych rolników odstrasza cenami (wolą podpisywać kontrakty z handlarzami) płaci 1450 zł netto za pszenicę paszową.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26164
8 minut temu, Taurus83 napisał:

Ceny będą spadać...dzisiaj dzwoniłem do 4 firm z pytaniem czy wezmą i po ile to wszyscy zgodnie twierdzą żeby czekać bo podrożeje..

Przed chwilą telefon od firmy.  Wczoraj 1360-1380, dziś 1350. I w przyszłym tygodniu podwyżka.

Przeciwne końce Polski a sytuacja podobna🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    568
27 minut temu, Taurus83 napisał:

Ceny będą spadać...dzisiaj dzwoniłem do 4 firm z pytaniem czy wezmą i po ile to wszyscy zgodnie twierdzą żeby czekać bo podrożeje..

nie wiem nad czym wy się zastanawiacie właśnie mamy moment kiedy ceny są najniższe w całym sezonie wiec to oczywiste że będzie drożej szczególnie przy rosnących cenach nawozów 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    568
56 minut temu, krzysiek277 napisał:

U mnie pracownicy  z młyna co mieli zboże to już wożą do młyna to o czymś to chyba świadczy 

jaki to potężne ilości mają ci pracownicy ?

Przed chwilą, Wicherek napisał:

dokładnie a tu się zastanawiają czy teraz mamy szczyt cenowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, HF86 napisał:

1450 tylko konsumpcja u lokalsa brutto. 

a myślałem że trochę opróżnione będzie do weekendu 😪

Droga , sprzedawaj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3086
50 minut temu, JanKrzysztof napisał:

A u nas De Heus, który indywidualnych rolników odstrasza cenami (wolą podpisywać kontrakty z handlarzami) płaci 1450 zł netto za pszenicę paszową.

a u nas de heus-placil jeszcze mniej, 1250 i 1350 z 3 tygodnie temu.aktualnych cen nie znam/

za kukurydze na poczatku proponowali w tamtym roku 580...gdy inna firma otwarla skup cena od razu poszla 100 w gore.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
5 godzin temu, miwigos napisał:

Od kiedy woda deszczowa truje , to u nas wszystko padnie bo spadło 130 litrów w tydzień

Wożniak jak szybko obniżył cene , tak szybko podniósł na 1500, coś chyba zacznie sie dziać

Nie udawaj.... Dobrze wiesz, o jakie "wody deszczowe" się rozchodzi. Takie z zawartością z termometra.

U Ciebie 130l, u mnie 18l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1875
22 minuty temu, jan88 napisał:

jaki to potężne ilości mają ci pracownicy ?

dokładnie a tu się zastanawiają czy teraz mamy szczyt cenowy 

Kolego a jakie to ma znaczenie w pokrętnej polityce Unii , prosty przykład w Polsce spożywamy jakieś 18mln szt trzody chlewnej, sami produkujemy 9mln szt  według tego powinniśmy mięć rewelacyjną cenę a tu jest dno i 2metry mułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1225
1 minutę temu, jacek1296 napisał:

Nie udawaj.... Dobrze wiesz, o jakie "wody deszczowe" się rozchodzi. Takie z zawartością z termometra.

U Ciebie 130l, u mnie 18l.

U mnie zero.  Potężna susza się zrobiła gdzie do tej pory było luks   ale u mnie co roku podobnie pada do końca lipca i w zniwa później do pol września nic 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1025
2 minuty temu, ws71 napisał:

Kolego a jakie to ma znaczenie w pokrętnej polityce Unii , prosty przykład w Polsce spożywamy jakieś 18mln szt trzody chlewnej, sami produkujemy 9mln szt  według tego powinniśmy mięć rewelacyjną cenę a tu jest dno i 2metry mułu

Taka prawda niestety, zlikwidowali małych hodowców, w całym powiecie zostali tylko ci na kontrakcie, nawet na własne potrzeby prawie nikt nie hoduje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15524
1 godzinę temu, bizon1 napisał:

Chyba o braku towaru , postoju i zwolnienia pracowników

Raczej o tym że taniej będzie i póki cena biorą od swoich

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, Dziad932 napisał:

Droga , sprzedawaj ...

w sumie, to i tak wynik ekonomiczny bdb. 

wytworzenie tony nie przekroczyło tych 450 .

ale odkąd na forum to się nauczyłem że ciągle mało 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15524
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Mogę sprzedać ku dobru powszechnemu, ale Rysiek dorzucisz mi 20zł do każdej tony. Od reszty pogę po piątku przyjąć. Ciągłość sprzedaży będzie a pozostali 2500 zobaczą. 

No i jak, piszemy umowę?😜

2500 za 2 tony

Z olx zawsze handlarze dzwonili a teraz cisza nikt nic, nawet nie pyta ile towaru.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    926
39 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Raczej o tym że taniej będzie i póki cena biorą od swoich

Dokładnie o to mi chodziło 

Mąka na dół poszła...

Nawóz drogi a co to ich obchodzi? Nie którzy myślą że jak saletra po 5k to zboże musi być po 2k 

Prawda jest taka że wojna na Ukrainie wiosną zrobiła cenę a teraz się to odbije 

Koszty chodowli tucznika jakie są a jaka cena jest 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    568

teraz mąka staniała ale za chwile wróci na odpowiednią cenę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7766

Rzeki w chinach wyparowali nie ma wody i Europa wysycha , deszcze opadają ale nie wszędzie .

Susza w Chinach daje się we znaki. Wiele rzek wysycha całkowicie .

https://swiatrolnika.info/wiadomosci/swiat/susza-w-chinach-daje-sie-we-znaki-wiele-rzek-wysycha-calkowicie.html

Chin ma michy nakupione na 2 lata może zeki się zapełnią wodą za jakiś czas .

Pszenica ciekawa sprawa , rząd zadbał o cenę pszenicy tak dziś to zrozumiałem z wypowiedzi , Premiera że pszenica w Polsce będzie jak to nazwać REGULOWANA .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
4 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

A u nas De Heus, który indywidualnych rolników odstrasza cenami (wolą podpisywać kontrakty z handlarzami) płaci 1450 zł netto za pszenicę paszową.

Do  Golpaszu   co  roku  sporo  woziłem  ale z tym  całym  Hujsem  niema  interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
4 godziny temu, krzysiek277 napisał:

U mnie pracownicy  z młyna co mieli zboże to już wożą do młyna to o czymś to chyba świadczy 

O słabych pensjach ?!

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
8 godzin temu, Wicherek napisał:

Czemu ma niby nowej pszenicy nie być ? Ja co prawda azotu nie mam nic , ale wejdź sobie na temat ,, CENY NAWOZÓW " to tam większość ludzi pisze że już azoty mają kupione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
8 godzin temu, ws71 napisał:

Kolego a jakie to ma znaczenie w pokrętnej polityce Unii , prosty przykład w Polsce spożywamy jakieś 18mln szt trzody chlewnej, sami produkujemy 9mln szt  według tego powinniśmy mięć rewelacyjną cenę a tu jest dno i 2metry mułu

9 mln jest pogłowie , a że świnia żyje krótko to produkujemy 18 i z tego eksportujemy,  importujemy też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj