Polecane posty

kibix    284
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

giełda w dól euro w góre czyli ani wzrostów ani spadków finalnie korekta kilka zł na tonie

 

A z pogłosek słychać już że paszarnie w okolicach jak sie uda coś jeszcze dokupić ziarna to do 2miesięcy wytrzymają, nowym klientom paszy nie sprzedają bo nie wiedzą czy będą mieli potem stałych zaopatrzyć, czyli wychodzi na to że 1500-1600 to graniczna cena i albo ludzie już paszowki nie mają tylko konsumpcja i za tyle nie sprzedadzą, albo za tyle nie chcą sprzedać i robi sie nie wesoło

 

teraz graniczna jest koło 1650 netto tylko dostawy piszą już do maja. Za kurczaka płaca grubo ponad 6 zł. Produkcja idzie na całego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12
31 minut temu, jahooo napisał:

tzn jakie ceny ?

Pszenica pasza 1650

Jęczmień i przenzyto 1450

Ceny netto. Przenzyto warto sprzedawać w tej cenie jak myślicie?

 

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

Za jęczmień i pszenżyto na tę chwilę cena raczej dobra, pszenicy nie obserwuję - świnie już kilka lat nie wąchały nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Straszyli obniżkami i jakoś ich nie widać,  teraz też nie widać choćby końca wojenki która najwiecej w cennikach zamieszała i nic nie tanieje choć skoki są.  W środę miałem propozycję na port jęczmień 1560-1570-, pszenżyto 1560, kukurydza  1600, żyto 1490-1500 podczas gdy pszenica 12,5%  1790 netto.

Czyli zboża paszowe teraz podeszły w górę podczas gdy konsumpcja jakby stabilizowała sie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Ja sprzedałem pszenżyto po 1450 netto, jestem na ryczałcie to wychodzi jakies 1550 wiec cena według mnie ok na tą chwile  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek248    9

Panowie dzisiaj sie dowiedzialem ze ropa w lecie będzie po ponad 12zł za 1L. Nie wyobrażam sobie tak funkcjonującego rolnictwa, trzeba powoli odpuszczać, 1t saletry ponad 5000zł to jak ma się to rolnictwo nam opłacać, pszenica po 1600zł konsumpcyjna. Przykre jest to że w taki sposób rozsypie się polskie rolnictwo...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

A ja słyszałem że za 10lat ma być baryłka po 1500 dolarow... także wszystko jest mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że do lata to Polska może Moskwę zdąży zająć, a wtedy spłynie na nas bogactwo Rosji ropa po 2 zł/L będzie

 

  • Like 1
  • Haha 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

2zl plus akcyza , podatki , to może być te 12 zł za litr w dystrybucji 😆

3 godziny temu, MatiRol92 napisał:

dziś ładuje owies po 1000, jakie są u was ceny?

920-930zl brutto lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
42 minuty temu, Bartek248 napisał:

Panowie dzisiaj sie dowiedzialem ze ropa w lecie będzie po ponad 12zł za 1L. Nie wyobrażam sobie tak funkcjonującego rolnictwa, trzeba powoli odpuszczać, 1t saletry ponad 5000zł to jak ma się to rolnictwo nam opłacać, pszenica po 1600zł konsumpcyjna. Przykre jest to że w taki sposób rozsypie się polskie rolnictwo...

Przy takich cenach ziarna o których tu piszecie to woda do opryskiwaczy może być  po 12 zł.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1983

Stachu, podobno myszy z głodu pogryzły Ci wszystkie worki przed żniwami, w których miałeś trzymać ziarno i musiałeś wywieźć po 700 w żniwa. Prawda to? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
Dnia 23.03.2022 o 18:24, PassatVR6 napisał:

 

W Hrubieszowie ul. Grabowiecka  pszenica 1550-1570 brutto

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

kto wytrzyma nerwowo to pewnie zobaczy 2 tys jak jeszcze prognoza utrzyma się przez tydzień może dwa bez deszczu i zimne noce. Paliwo za chwile 8zł przebije zapasy taniej ropy się pokończą, kredyty w górę maszyny w górę.

Kapka 1600 netto niema za wielu chętnych albo niema juz za wiele pszenicy na sprzedaż wielu rolników też równa pył na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Agriplus ktoś pisał że płaci 1650 a na ich stronie jest 1550 czyli w końcu ile.Jak u nich wygląda sprzedaż czepiają się czegoś ,ogólnie polecacie firmę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12
56 minut temu, king12 napisał:

Agriplus ktoś pisał że płaci 1650 a na ich stronie jest 1550 czyli w końcu ile.Jak u nich wygląda sprzedaż czepiają się czegoś ,ogólnie polecacie firmę ?

W Zamościu jest tylko 1550. Ogólnie polecam, nie potrącają za byle co jak skupy inne. Wilgotność do 15%, nie może być żywych "robaków" i gazu. Wypłacalni, względem gotówki nie ma co się przejmować u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

a słyszał ktoś coś o ograniczeniu eksportu dwóch znajomych mi mowiło nie chcę siać paniki ale trzeba by to mieć na uwadze bo wtedy ceny spadną drastycznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

No fakt dopiero zobaczyłem że tylko Zamość płaci 100 mniej dzięki kolego

20 minut temu, Magikk napisał:

W Zamościu jest tylko 1550. Ogólnie polecam, nie potrącają za byle co jak skupy inne. Wilgotność do 15%, nie może być żywych "robaków" i gazu. Wypłacalni, względem gotówki nie ma co się przejmować u nich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20
34 minuty temu, grys napisał:

a słyszał ktoś coś o ograniczeniu eksportu dwóch znajomych mi mowiło nie chcę siać paniki ale trzeba by to mieć na uwadze bo wtedy ceny spadną drastycznie 

Nawet jeśli wprowadzą, to myślisz że to poprawi sytuację. Teraz taniej kupią to za rok podwójnie zapłacą. Kto będzie kupować saletrę po 5 tys a pszenicę sprzeda po 1 tys bo wprowadzony zakaz exportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32

No to od poniedziałku ceny jeszcze mają poszybować ziarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971
11 minut temu, andzin napisał:

Nawet jeśli wprowadzą, to myślisz że to poprawi sytuację. Teraz taniej kupią to za rok podwójnie zapłacą. Kto będzie kupować saletrę po 5 tys a pszenicę sprzeda po 1 tys bo wprowadzony zakaz exportu.

Kto to wie co będzie za rok  przecież  5 tyś za saletrę nie  zapisali  w konstytucji.

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj