Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25640
55 minut temu, Ulman napisał:

Elewarr w żniwa płacił z 50 pln mniej jak teraz więc nie wiem skąd ta euforia. Na matif cały czas podobne poziomy w przedziale 330-340 EUR i na wzrosty się nie ma. Galan jest łatwowierny i będzie łykal kit że to prezes kazał ceny podnieść ale prawda jest taka że ceny stoją w miejscu.

Potwierdzam. Ceny w moim rejonie są max 30 do 50 zł wyższe niż w żniwa. Większość plonów w tym roku sprzedana wyjątkowo we wrześniu. Decyzja podjęta nie z powodu potrzebnej gotówki a z obawy że po nowym roku może być taniej.

Może i mam błędny osąd sytuacji ale decyzja wyłącznie moja i do siebie mogę mieć ewentualne pretensje.

Po prostu często jestem taka przekora i jak wszyscy wokół mówią że będzie drożej to czytam że będzie taniej😜

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
Ulman napisał:

To są  komuniści wierzący że państwowe jest lepsze. 

Ja zagłosuje na Konfederację.

Lepiej w domu zostań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Potwierdzam. Ceny w moim rejonie są max 30 do 50 zł wyższe niż w żniwa. Większość plonów w tym roku sprzedana wyjątkowo we wrześniu. Decyzja podjęta nie z powodu potrzebnej gotówki a z obawy że po nowym roku może być taniej.

Może i mam błędny osąd sytuacji ale decyzja wyłącznie moja i do siebie mogę mieć ewentualne pretensje.

Po prostu często jestem taka przekora i jak wszyscy wokół mówią że będzie drożej to czytam że będzie taniej😜

 

mam jeszcze 500 ton i tez zamierzam wszsytko opchnac w ciagu miesiaca.  bardziej prawdopodobny chyba jakis krach jest niz wzrost ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
6 minut temu, Agrest napisał:

Potwierdzam. Ceny w moim rejonie są max 30 do 50 zł wyższe niż w żniwa. Większość plonów w tym roku sprzedana wyjątkowo we wrześniu. Decyzja podjęta nie z powodu potrzebnej gotówki a z obawy że po nowym roku może być taniej.

Może i mam błędny osąd sytuacji ale decyzja wyłącznie moja i do siebie mogę mieć ewentualne pretensje.

Po prostu często jestem taka przekora i jak wszyscy wokół mówią że będzie drożej to czytam że będzie taniej😜

 

Moze tak byc , ceny gazu spadają nawozy potanialy . Jedynie kukurydza moze miec cene bo plony w europie slabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
5 minut temu, masa24 napisał:

mam jeszcze 500 ton i tez zamierzam wszsytko opchnac w ciagu miesiaca.  bardziej prawdopodobny chyba jakis krach jest niz wzrost ceny

Takich jak Ty jest bardzo dużo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270
33 minuty temu, galan99 napisał:

Tobie zawsze za mało i nie tak załóż skup , i płać więcej .

To wieś do portu będziesz zadowolony .

Nigdy nie mieli szans i nie będą mieli szkoda gadać .

To dalej głosuj na mniejsze zło. Właśnie przez takie podejście nie może być normalnie, bo patologia co wyciąga łapy po cudze doskonale wie na kogo zagłosować. Jak ktoś, kto się utrzymuje z własnej, ciężkiej pracy może dobrowolnie głosować na tych socjalistów. To się normalnie w głowie nie mieści. Jeszcze te ich patriotyczne brednie, którymi się zasłaniają. Poprzednia ekipa kradła tyle samo co ta, za tą różnicą, że tamci mówili prawdę, że nie ma pieniędzy. Aktualna ekipa stwierdziła, że są i włączyli drukarkę.

No i pamiętać trzeba ile szkód narobili wciskając ta żenująca propagandę, która ogłupiła totalnie mniej ogarnięta część społeczeństwa. 

Edit

System cytowania na telefonie jakoś dziwnie działa i wycina tylko skrawki...

Edytowano przez alandil
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
2 minuty temu, masa24 napisał:

w sensie ze strachliwych ktorzy zaraz sprzedadza?

Sprzedających. Od lat obserwuje największego rolnika we wsi pod względem sprzedaży. Nigdy tak szybko jak w tym roku nie sprzedawał. Sam pszenżyto popchnąłem i poważnie już zaczynam myśleć nad pszenicą, tylko cena sporo gorsza niż w żniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25640

Taką cenę jak Ty za pszenżyto dostałeś to żyć nie umierać.  Nie ma sensu siać pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

Mówiłem już Ci wolał bym mniej ale terminowo i bez zbędnych stresów, niemniej z pszenicy w tym roku uciekłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
6 godzin temu, galan99 napisał:

Tak demokracja i cały ten kapitalizm , to jedna wielka h...a , wyzysk ludzi pracy .

Świat ogarnęła panika. Tak zaczął się wielki kryzys ekonomiczny, który odbił się prawie na wszystkich

93 lata temu, 24 października 1929 r. czarny czwartek na nowojorskiej giełdzie zapoczątkował jeden z największych kryzysów w historii kapitalizmu. Masowe bankructwo, bezrobocie, spadek produkcji, obniżenie stopy życiowej, popularyzacja skrajnych ideologii – to tylko kilka efektów krachu.

https://www.onet.pl/informacje/histmag/swiat-ogarnela-panika-tak-zaczal-sie-wielki-kryzys-ekonomiczny-ktory-odbil-sie-prawie/pg1k29k,30bc1058

Prawda jest taka ze nie ma idealnych ustrojów.

Każdy opiera się na wyzysku i zniewoleniu słabszych ludzi w ten czy inny sposób.

1 godzinę temu, jahooo napisał:

ciekawe , czemu prezes nie kazał obniżyć ceny nawozów ?

Toż obniżyli 😁 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
1 minutę temu, robercikj100 napisał:

Prawda jest taka ze nie ma idealnych ustrojów.

Każdy opiera się na wyzysku i zniewoleniu słabszych ludzi w ten czy inny sposób.

Toż obniżyli 😁 

U nas saletra po 4700zł to są te obniżki

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
57 minut temu, galan99 napisał:

Tobie zawsze za mało i nie tak załóż skup , i płać więcej .

To wieś do portu będziesz zadowolony .

Nigdy nie mieli szans i nie będą mieli szkoda gadać .

Mam zal9zyc skup żeby sobie samemu więcej płacić? Możesz mi wyjaśnić po co to robić i jak uzyskam lesze ceny.

Jak to wieś? Gdzie wieś?

Jesli ktos jest debilem bez wlasnych pogladow to glosuje tak jak większość motlochu i wybierają idiotow którzy potem tak boją się utraty władzy że gotowi są zadłużać  się  bez umiaru bo wciąż muszą płacić motłochowi za poparcie. To ssmonapedzajaca się machina głupoty wybierających i wybranych.

33 minuty temu, grzeskw75 napisał:

Lepiej w domu zostań.

Czemu?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

JESTEM ZADOWOLONY z ceny za jaką pszenicę  sprzedałem , to moja decyzja , chcesz więcej wolno ci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
38 minut temu, masa24 napisał:

mam jeszcze 500 ton i tez zamierzam wszsytko opchnac w ciagu miesiaca.  bardziej prawdopodobny chyba jakis krach jest niz wzrost ceny

Rosyjski rynek zbóż po raz pierwszy od 9 tyg zanotował wzrost , ciekawe czy Władimir szykuje jakąś niespodziankę w związku z porozumieniem  na temat morskiego eksportu zbóż z Ukrainy[ teoretycznie to porozumienie powinno być podpisane do 15 listopada], jeżeli nie zostanie podpisane cena na pewno wzrośnie

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
29 minut temu, alandil napisał:

 Poprzednia ekipa kradła tyle samo co ta, za tą różnicą, że tamci mówili prawdę, że nie ma pieniędzy. 

No rzeczywiście, donek to najbardziej prawdomówna postać 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
59 minut temu, ws71 napisał:

Rosyjski rynek zbóż po raz pierwszy od 9 tyg zanotował wzrost , ciekawe czy Władimir szykuje jakąś niespodziankę w związku z porozumieniem  na temat morskiego eksportu zbóż z Ukrainy[ teoretycznie to porozumienie powinno być podpisane do 15 listopada], jeżeli nie zostanie podpisane cena na pewno wzrośnie

Do połowy listopada jeszcze poczekam , dłużej już nie starczy mi nerwów 😊obserwując to wssystko czy rynek gazu czy zbóż mam wrażenie ze wszelkie mechanizmy rynkowe nie są aktualne  i nic konkretnego nie można przewidzieć 

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270

Chodzi o to, że to takie same kanalie jak te co teraz. W tv się kłócą, a wieczorem razem wódkę piją. Poprzednicy jednak nie przekupowali ludzi ich własnymi pieniędzmi. Według mnie to poczyniło wielkie szkody w narodzie.

Co do cen, skoro wszyscy tak trzymają, to ja sprzedaje. Cena jakoś nie rośnie, a nawozy i gaz lecą w dół. Licząc koszta jakie poszły na produkcję tego co leży to i tak fajny zarobek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
2 godziny temu, tmk1974 napisał:

Nie podałeś nazwiska i nazwy partii. A przecież chyba wiesz, że aby rządzić, trzeba wgrać wybory. Więc proszę, zaproponuj.....

No to konkretnie Mentzen i Konfederacja ;) na prawicę głosuje od 2 kadencji sejmu. 

  • Like 4
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
8 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

trochę prawdy w tym jest. Elewarr w żniwa płacił prawie 1600 netto za pszenicę. Gdyby płacili 800-1000 to nikt z pośredników nawet by nie myślał by dać ciut więcej. W ten sposób wymusili wyższe ceny.

Nie zmienia to faktu ,że ceny płodów nie są adekwatne do kosztów.

elewar zaniza cene w zniwa przynajmniej na zachodzie Polski. Badanie gęstości w pszenżycie to już w ogóle zagrywka poniżej pasa. Byle cenę ubić. Do agriplusa zawieziesz paszówkę i dostaniesz więcej niż w elewarze za konsumpcje. To jest dopiero patologia. 

 

10 minut temu, melon10641 napisał:

No to konkretnie Mentzen i Konfederacja ;) na prawicę głosuje od 2 kadencji sejmu. 

Z konfederacji się wyrasta koło 20 roku życia jak się zaczyna na własny rachunek żyć.

 

Zastanówcie się co Polska zrobi z nadwyżką produktów rolniczych jakbyśmy wyszli z UE. Sami tego nie przejemy. 80 % eksportu produktów rolnych idzie do UE. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
9 minut temu, kibix napisał:

elewar zaniza cene w zniwa przynajmniej na zachodzie Polski. Badanie gęstości w pszenżycie to już w ogóle zagrywka poniżej pasa. Byle cenę ubić. Do agriplusa zawieziesz paszówkę i dostaniesz więcej niż w elewarze za konsumpcje. To jest dopiero patologia. 

 

Z konfederacji się wyrasta koło 20 roku życia jak się zaczyna na własny rachunek żyć.

 

Zastanówcie się co Polska zrobi z nadwyżką produktów rolniczych jakbyśmy wyszli z UE. Sami tego nie przejemy. 80 % eksportu produktów rolnych idzie do UE. 

Obawiam się że byśmy nie przeżyli tego 🤣🤣Marzy mi się kupić w naszych sklepach dobre mięso czy warzywa a nie te odpady z UE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

@rocknrollnik1    elewar w żniwa nie płacił więcej jak 1605 zł brutto a nie netto. Przykład na własnej skórze, pszenica koszona w żniwa, jedna działka, jednego dnia koszona, wywiezione w żniwa na przyczepie ponad 10 t, super poszła na konsumpcję (minus potrącenie bo 8% połówek!), druga przyczepa stała do października bo brane było na siew, pozostałe 8 ton wywiezione do elewaru, parametry lepsze niż w żniwa, nawet połówek mało (tylko 3,8%), ogólnie zanieczyszczenie w normie, nie przekraczoło łącznie 6%, w tym szkodliwych 2% też nie przekraczało. Okazuje się że przejdzie tylko na paszówkę bo ziarno jest "zniekształcone, pleśń - 0,8 % Uwaga! Tego parametru nie ma na cenniku i jaka jest dopuszczalna norma!!! Dowiedziałem się po pewnym czasie że nie może być więcej niż 0,5%. A nigdzie tego nie ma. Dziwne że kilka innych przyczep w żniwa miała zawsze 0,5% ten parametr z analizy. Nigdy mniej ani więcej.

Dziś byłem w Zamościu w kinie i było takie zamieszanie, pełno policji, myślałem że ludzie protestują po drugiej stronie szosy z CPK, dlatego takie zamieszanie. Nawet nie można było przejść po parkinu koło kina pieszo. W środku w kinie dowiedziałem się że w kinie jest szanowny prezes jarosław. kim on jest że uprzykrza się normlany ludziom funkcjonowanie i ponosi się wielkie koszty obsługi pilnowania miejsca  w koło budynku przez dużą grupę policjantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan34    31
34 minuty temu, melon10641 napisał:

No to konkretnie Mentzen i Konfederacja ;) na prawicę głosuje od 2 kadencji sejmu. 

Wiesz gdzie Konfederacja z nowym prezesem mają rolników?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

No gdzie i na jakiej podstawie są twoje twierdzenia?

  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj