Polecane posty

sthil007    62
15 godzin temu, javorskyp napisał:

Źle liczysz, policz ile zarobiłeś z tego "innego" po jakiej cenie to coś sprzedałeś bo 30t pszenicy to ok 5ha pola i nie trzeba więcej na to niż 1500kg. 

Jeśli liczysz zysk z pszenicy to licz koszty nawozów tylko na pszenicę a nie na to "coś innego"

Jak czytam takich gości to jestem za aborcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

sthil007 A co nie ma racji liczy się poszczególne uprawy co przynosi wiekszy zysk, zresztą jak ktoś ma już kikanaście ha to ma płodozmian , ja wiem co zasieje za 5 lat na danym polu, raz jedno wudzie lepiej nastepny raz drugie

35 minut temu, robercikj100 napisał:

Wszystko mogło by się zgadzać z tym że jeżeli też ceny środków z nami pozostaną na kilka lat to co z tego że w tym roku zarobiles więcej jak na następny sezon będziesz musiał wydać 3, 4 razy więcej na środki do produkcji. 

Każdy się podnieca że to zboże wyprodukował za tanie nawozy, paliwo i sor. Ale co z tego jak przyjdzie kupować nawozy i inne rzeczy na następny sezon to zabraknie tej kasy że zboża. 

Będziemy sie martwić za rok ,NPK kupiony ,azot przy takiej cenie nikt nie kupuje na zapas

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
16 godzin temu, Tomek90 napisał:

B7 7zl na dziś. 10zł juz było, kto myślał to sobie trochę kupił po te 6zl czy 6zl z hakiem ganiuszu. 

I co kupiłeś dwie dwudziestki i się czujesz wielce zabezpieczony inne produkty oparte na ropie naftowej też masz wszystko w zapasie do końca swojego marnego żywota?nI każdy inny produkty bo wiadomo że do wszystkiego dochodzą koszty chociażby transportu.

I co dzisiaj już coś widzisz czy dalej żyjesz w nieświadomości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie Wy tu piszecie że nakłady duże a pszenica po 1700. Nie wiemy jaka cena pszenicy będzie za te plony co są posiane. Nikt się nie spodziewał pszenicy po 1700 i nikt nie wie po ile będzie pszenica za rok o tej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
gustaww napisał:

Panowie Wy tu piszecie że nakłady duże a pszenica po 1700. Nie wiemy jaka cena pszenicy będzie za te plony co są posiane. Nikt się nie spodziewał pszenicy po 1700 i nikt nie wie po ile będzie pszenica za rok o tej porze.

w lpu 1550 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34
1 godzinę temu, sthil007 napisał:

Jak czytam takich gości to jestem za aborcją.

To po co tu przylazłeś, przejrzałem z ciekawości te twoje wypociny - w większości same wysrywy bez kultury i obrażanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
1 godzinę temu, miwigos napisał:

sthil007 A co nie ma racji liczy się poszczególne uprawy co przynosi wiekszy zysk, zresztą jak ktoś ma już kikanaście ha to ma płodozmian , ja wiem co zasieje za 5 lat na danym polu, raz jedno wudzie lepiej nastepny raz drugie

Będziemy sie martwić za rok ,NPK kupiony ,azot przy takiej cenie nikt nie kupuje na zapas

Juz kupiles polifiski na sezon 2022/23?

Po Ile placiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2285
1 godzinę temu, sthil007 napisał:

I co kupiłeś dwie dwudziestki i się czujesz wielce zabezpieczony inne produkty oparte na ropie naftowej też masz wszystko w zapasie do końca swojego marnego żywota?nI każdy inny produkty bo wiadomo że do wszystkiego dochodzą koszty chociażby transportu.

I co dzisiaj już coś widzisz czy dalej żyjesz w nieświadomości?

Sam kupujesz 20 stkami, nie mierz wszystkich swoja miarą! 

Jak się nie oplaca to oddaj w dzierżawę i naginaj na etat do rybnego czy mięsalnego. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
1 godzinę temu, slavik80 napisał:

Juz kupiles polifiski na sezon 2022/23?

Po Ile placiles

Ultra 8 -2644

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

Trochę takie ironiczne pytanie. Każdy się zastanawia kiedy dostanie 2000 zł/t za pszenicę. (nie liczę tych blisko portu) oraz jakie będą ceny w żniwa itd. itd. a ktoś się w o ogóle zastanawiał jaki będzie koszt materiału siewnego na jesień????? W tamtym roku za najdroższą odmianę pszenicy trzeba było zapłacić 2900 zł, a teraz ??? Czy 6000 zł/t wystarczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Materia siewny pszenicy jarej Mistral 2850zl-t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    506
przem64 napisał:

Trochę takie ironiczne pytanie. Każdy się zastanawia kiedy dostanie 2000 zł/t za pszenicę. (nie liczę tych blisko portu) oraz jakie będą ceny w żniwa itd. itd. a ktoś się w o ogóle zastanawiał jaki będzie koszt materiału siewnego na jesień????? W tamtym roku za najdroższą odmianę pszenicy trzeba było zapłacić 2900 zł, a teraz ??? Czy 6000 zł/t wystarczy.....

Chyba tylko idiota płacił na jesieni 2900 pln. za tonę mat. siewnego 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    150
17 godzin temu, przem64 napisał:

Trochę takie ironiczne pytanie. Każdy się zastanawia kiedy dostanie 2000 zł/t za pszenicę. (nie liczę tych blisko portu) oraz jakie będą ceny w żniwa itd. itd. a ktoś się w o ogóle zastanawiał jaki będzie koszt materiału siewnego na jesień????? W tamtym roku za najdroższą odmianę pszenicy trzeba było zapłacić 2900 zł, a teraz ??? Czy 6000 zł/t wystarczy.....

Nikt o zdrowych zmyslach nie kupuje materialu na caly areal tylko kupi na 1ha i rozmnozy. Jeden dzien pracy i masz 5 ton zaprawionego swojego materialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    184
17 godzin temu, boogie7 napisał:

Chyba tylko idiota płacił na jesieni 2900 pln. za tonę mat. siewnego 🤦

 

6 minut temu, Alanio2011 napisał:

Nikt o zdrowych zmyslach nie kupuje materialu na caly areal tylko kupi na 1ha i rozmnozy.

mądrych to aż miło posłuchać !

ja co roku kupuję na całość !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

u mnie w okolicy się kontraktuje zboża czyli rozmnażamy z B na C i tym sposobem mamy nowe odmiany bo zawsze sie coś zachachmęci jeden a taką odiane drugi taką ktoś inny pszężyto  robimy też kukurydzę ale to wyższa  szkoła jazdy zboża to pikuś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    220

ja we wrześniu za materiał siewny  pszenice 2200 zł/t  a pszenżyto 2000 zł/t  płaciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też mam na całość świeży materiał, jak by policzyć sprzedaż własnej pszenicy, zaprawy i czas na przeczyszczenie plus dopłata do materiału siewnego to zupełnie się nie opłaca swojego, sama maszyna do segregacji ziarna też tania nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj