Polecane posty

Tigon    1496

pszenica tez już od wczoraj 150 zł na giełdach w dół, powoli robi się lekka stabilizacja w przedziale cenowych 1600-1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1791
10 godzin temu, KOSTEK12 napisał:

Piszecie o wysokich cenach, sprzedających brak a w okolicach Sokołowa Podl. jeden z większych skupów całkowicie wstrzymał skup bo niby nie wie jaką cenę ustalić no taką odpowiedź usłyszałem przez tel. aaa i o zakupie nawozów w tym tygodniu można zapomnieć ku..a jak żyć😡

Czyżby Jacek w sabiniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

Tani nawóz wysiejecie , tańsze paliwo wypalicie , tansze śor wypryskacie  trochę kredytów nadpłacicie i się uspokoicie się

 ceny zabiją popyt , już słyszę że ludzie po wsi mniej jeżdzą , dymu jakoś mniej , w kościołach zimniej  , 9 marzec rozsiewaczy nawozu  nie widzę niby za zimno , ale  dawki o płowe w dół albo wcale itd

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25815

Coś mi się wydaje że wielu szybkie zakończenie wojny nie jest na rękę bo do 2000zł nadal brakuje🤦‍♂️

 

A ja mogę nawet umoczyć na kupionym nawozie byle normalność wróciła. 

Na dziś klient umawiał pszenicę jarą do siewu ale chyba giełdę obserwuje🤭 uzgodnione 1650

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Normalność ? 

@Agrest jesteś rozsądny chłop , dobrze wiesz , że na powrót "normalności" nie możemy liczyć , nawet jeśli wojna skończy się dziś to jej skutki będziemy odczuwać jeszcze długo długo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25815

Dlatego im wcześniej się skończy tym wcześniej możemy liczyć na stabilizację.

Tylko że góralom nizinnym nie będzie zależało na końcu bo to najlepszy klimat do biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
3 godziny temu, lokser napisał:

Kolo Sokołowa kto jeszcze bierze prócz stw, repek?? 

ja spod sokołowa pszenice sprzedaje do młynu w jelonkach koło ostrowi maz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
27 minut temu, Agrest napisał:

Coś mi się wydaje że wielu szybkie zakończenie wojny nie jest na rękę bo do 2000zł nadal brakuje🤦‍♂️

 

A ja mogę nawet umoczyć na kupionym nawozie byle normalność wróciła. 

Na dziś klient umawiał pszenicę jarą do siewu ale chyba giełdę obserwuje🤭 uzgodnione 1650

Oczyszczona wstępnie,  czy bezpośrednio po kombajnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7646
18 minut temu, Agrest napisał:

Dlatego im wcześniej się skończy tym wcześniej możemy liczyć na stabilizację.

Tylko że góralom nizinnym nie będzie zależało na końcu bo to najlepszy klimat do biznesu.

Może dopiero na jesieni ale nie wcześniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie zachód dziś sprzedaję pszenicę paszowa 1600 netto paszarnia mój transport około 10 km, cena ustalana każdego dnia. Miałem wcześniej sprzedać po 1500 brutto ale zasypali go i skup wstrzymał i kazał czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Iraq's strategic wheat reserves sufficient until April 2022 - trade minister - Reuters Egypt- 4 months Libya - 1 month Turkey COULD ban flour exports 

Jak to się szybko nie skończy, to rożne rzeczy mogą się dziać w innych krajach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
2 godziny temu, AgroK86 napisał:

Tak. Za konsumpcje daje 1600

Za konsumpcję dziś 1700 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cznmh6qk4j    0
35 minut temu, Norman napisał:

Mazowieckie zachód dziś sprzedaję pszenicę paszowa 1600 netto paszarnia mój transport około 10 km, cena ustalana każdego dnia. Miałem wcześniej sprzedać po 1500 brutto ale zasypali go i skup wstrzymał i kazał czekać. 

Gdzie niby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@MatiRol92 raczej to tylko chwilowe umocnienie po wczorajszej decyzji RPP ,odnośnie cen pszenicy to dzisiaj powinien się też pojawić raport z USDA odnośnie prognoz zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    843
53 minuty temu, QuQurydza napisał:

Iraq's strategic wheat reserves sufficient until April 2022 - trade minister - Reuters Egypt- 4 months Libya - 1 month Turkey COULD ban flour exports 

Jak to się szybko nie skończy, to rożne rzeczy mogą się dziać w innych krajach. 

Irak chyba pierwszy raz z Europy chce ściągnąć 2mln ton... 

Moim prywatnym zdaniem kto teraz sprzeda i nic z pieniądzem nie zrobi to dużo straci...

11 minut temu, MatiRol92 napisał:

złoty odbija sie od dna, ciekawe jak to wpłynie na ceny zbóż

Doszło do psyhologicznej bariery 5zl.. zawsze pokonanie psyhologicznego punktu wiąże się z korektą.. ale jak już przebije to dojdzie do min 5.5zl moim zdaniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
8 minut temu, MatiRol92 napisał:

złoty odbija sie od dna, ciekawe jak to wpłynie na ceny zbóż

chyba analiza nie ma sensu w trakcie wojny, na dzień dzisiejszy giełda, kurs złotego ale i cena paliwa ma znaczenie

ciekawe jak zachowają się hodowcy drobiu czy będą wstawienia przy wysokiej cenie gazu i paszy , a hodowcy bydła też pewnie ograniczą, jednocześnie do portów mogą zawinąć statki po zboże z północnej Afryki

myślę że dziś najważniejszy spokój, bo coś czuję że USA i UK chcą nas wepchnąć do wojny, Niemcy siedzą cicho, Węgrzy protestują, UA już sprzedana przez zachód zobaczycie wygra wojnę militarnie a i tak będzie przegrana

4 minuty temu, Karol0134 napisał:

@MatiRol92 raczej to tylko chwilowe umocnienie po wczorajszej decyzji RPP ,odnośnie cen pszenicy to dzisiaj powinien się też pojawić raport z USDA odnośnie prognoz zbiorów.

ten raport to jest tylko i wyłącznie pod maklerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Coś mi się wydaje że wielu szybkie zakończenie wojny nie jest na rękę bo do 2000zł nadal brakuje🤦‍♂️

 

A ja mogę nawet umoczyć na kupionym nawozie byle normalność wróciła. 

Na dziś klient umawiał pszenicę jarą do siewu ale chyba giełdę obserwuje🤭 uzgodnione 1650

Ty ,  kolega  najmądrzejszy i najbogatszy na AF  i ten co mocznik gotuje  hahaha zrobił zakupy na 5 lat cały czas   myslicie   że po żniwach będziecie  całe wioski kupować ,  żebyście  się czasami nie zdziwili

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
8 minut temu, stach12 napisał:

Ty ,  kolega  najmądrzejszy i najbogatszy na AF  i ten co mocznik gotuje  hahaha zrobił zakupy na 5 lat cały czas   myslicie   że po żniwach będziecie  całe wioski kupować ,  żebyście  się czasami nie zdziwili

Wojna zmienia wszystko, może się okazać że wreszcie będzie definicja aktywnego rolnika, dotacje dostaną ci co produkują, niech ludzie w mieście 30zł za kg udek zapłacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

inflacja wp***dol... dopłaty do tego stopnia że się wypełniać nie będzie opłacało

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
4 minuty temu, stach12 napisał:

inflacja wp***dol... dopłaty do tego stopnia że się wypełniać nie będzie opłacało

i będzie wreszcie spokój tą agencję już dawno powinni zlikwidować, bo wspiera tylko pseudo rolnictwo

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj