Polecane posty

karol091193    875

Tylko po podpisaniu umowy poproście o wzór wypowiedzenia umowy 😁 jak tak co trzeci z nas weźmie go ze sobą to sraczki dostaną 😂

  • Haha 2

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Ja planowałem rzucić wypowiedzenie we wrześniu, a te pisemko jeszcze bardziej mnie w tym przekonało 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909
6 godzin temu, Troker1979 napisał:

Dostałem zaproszenie z Mlekpolu na podpisanie zmian kontraktu(kierowca pismo przekazał).

Zmiany dotyczą m.in:

dopłata za kontrakt z 0,02 do 0,07 zł

Zmiany cennika na email każdorazowo

Skrócenie okresu wypowiedzenia(3 miesiące w każdej chwili)

trzykrotne obniżenie kary umownej

0d lipca można stosować pasze gmo bez uszczerbku cenowego

 

Z tego co wstawiłeś ninby wychodzi że zmiany wyjdą nam na lepsze ale po przeczytaniu artykułów z wyżej wstawionego linku już tak dobrze to nie wygląda. Trzeba jechać i wziąć tą umowę i do prawnika z nią podjechać. Jeśli się nie zgodzą to trzeba myśleć o wypowiedzeniu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Tylko jak z mlekpolu i z mlekowity zaczną wszyscy odchodzić to nie będzie gdzie bo piątnica czy giżycko wszystkich nie wezmą 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50

Obstawiam po  niedzieli dużo telefonów do Giżycka i Piątnicy :D

Ssy z fb

Screenshot_20220403-172601_Facebook.jpg

Screenshot_20220403-172555_Facebook.jpg

Screenshot_20220403-172549_Facebook.jpg

Screenshot_20220403-172542_Facebook.jpg

Edytowano przez Arrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Nic nie widać 😛. Mam nadzieję że przy podpisywaniu umowy będzie wszystko czytelnie 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

na FB w grupie Rozmowy o rolnictwie jest post, w którym zdjęcia są czytelniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

A myślisz że w powyższych to inne umowy będą? cenniki może inne ale umowy podobne, napewno śmigać dowolnie między mleczarniami nie będziemy,za dobrze by było.Do Giżycka to może i kolejka bd bo cena w kwietniu petarda ale do Piątnicy to z całym szacunkiem nie każdy pójdzie tak chop na ura.Wymagania wysrubowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    757

A to problem bakterie poniżej 20 utrzymać? Somaty nie wiem ale poniżej 200 tez idzie ogarnac srednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

W piatnicy bakterie do 30 i somatykę do 300 i masz cenę Premium. Nic trudnego do osiągnięcia. Ale Mlekpol odjechał ostro z tymi aneksami🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To tragedii nie ma. No dobra, jeżeli ktoś nie ma ceny premium, to rozumiem wychodzi mniej jak w Mlekpolu. Czy dalej takiemu rolnikowi opłaca się przenieś ?

Ile tej premii jest za premium ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909
18 minut temu, DanielFarmer napisał:

A myślisz że w powyższych to inne umowy będą? cenniki może inne ale umowy podobne, napewno śmigać dowolnie między mleczarniami nie będziemy,za dobrze by było.Do Giżycka to może i kolejka bd bo cena w kwietniu petarda ale do Piątnicy to z całym szacunkiem nie każdy pójdzie tak chop na ura.Wymagania wysrubowane.

Wymagania jak wszędzie. Jak ktoś dba to czy będzie oddawał do Piątnicy czy mlekpolu czy innego polmleku  to żadna różnica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Ja po przejęciu gospodarstwa ponad pół roku oddawałem do Polmleku i po przejściu do Mlekovity wyniki mam jeszcze lepsze jak w Polmleku A robię wszystko tak samo. Mycie takimi samymi płynami w tej samej ilości, zapalenia i tu i tu trzeba leczyć A patrząc teraz jestem 40-50 groszy do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

wypowiadać umowy i tyle. Każda mleczarnia tyle da a trzeba uczyć frajerow

2,30 co najmniej powinno mi wyjść w kwietniu  w mlekpolu przy 15 -20 tys więc dla zasady wypowiedzenie to nie koniecznie dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

 

 

Zależy jaka teraz jest w Spomleku już rok temu zmieniali a może i więcej . Zmienili wypowiedzenie z 3 m-cy na miesiąc , kary nie pamiętam czy jest za zerwanie  . 

Jak byłem  w Polmleku to też wypowiedzenie było 3 m-ce z karą bez zachowania terminu-zerwania umowy w wysokości jednej wypłaty .

 

A tu się dowiaduje że taki Mlekpol umowę ma że  można ją wypowiedzieć do końca września a mleko trzeba oddawać do końca następnego roku 😮.

 

A w tych umowach to jeszcze ma być zapis o cenie mleka przed odbiorem . Tzn najczęściej na koniec miesiąca podają cenę na następny . 

 

Przecież wszędzie to już obowiązuje przyjeżdzają po bydło wypisują odbiór sztuk nr i dodają do podpisu cennik .

To samo na skupie zbóż wjeżdżam na wagę na koniec idę do biura cenę dostaję i umowę kontraktacji z cennikiem 😵

 

Nic to nie wnosi jeśli idzie o cenę , ale rzeczywiście terminy wypowiedzeń jak to mlekpolu było to teraz normalnie będzie 

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
48 minut temu, ChiquitaB napisał:

A z tymi nowymi umowami to tylko te mleczarnie czy kazda bedzie musiala  cos ogarnac?

 

3 minuty temu, ChiquitaB napisał:

U nas cene za oddane mleko znasz jak fakture dostaniesz dopiero

Gdzie ?

W Spomleku odrazu wprowadzili jak weszły przepisy .

Jest cennik na koniec miesiąca a jak się nie zmienia to wcześniej . Tylko trzeba znać parametry a je dają co jakiś czas w tym miesiącu co odbierają .

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj