Polecane posty

slawek74    12184
Cow_milk napisał:

Małe Lumiko płaci lepiej od tych waszych liderów 😂

potentatom może i tak ciekawe co by powiedzieli ci mniejsi 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
Cow_milk napisał:

Małe Lumiko płaci lepiej od tych waszych liderów 😂

Lepiej, to znaczy ile i za ile?


Przy ostatnim kryzysie Lumiko płaciło koledze 96 groszy przy 50tys litrów miesięcznie, gdy w tym samym czasie Hochland dostawcy przez płot 5tys płacił 1,10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

No to dziś na zebraniu policzymy sobie cenę mleka na kwiecień i maj i zobaczymy co z tymi umowami. Alfa wpadniesz? Będzie okazja się poznać 😜

  • Thanks 1
  • Haha 4

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2408    43
1 minutę temu, DanielFarmer napisał:

dajcie znać jaka cena bo ciężko policzyc ale bd grubo

to tak jak u mnie to 2,56 jak białko i tłuszcze nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra łódzka mleczarnia 1,72 brutto rr przedział 3-7 tyś , jest cena i trzeba się cieszyć 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0

U mnie chyba słabo 

Wart-milk 

1,68 netto  1,79 brutto 

Tłuszcz 4.1 białko 3.26

Ilość 6500

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
komizmo napisał:

Ciekawe czy mlekovita na to zareaguje

Reakcja zależy od ilości wypowiedzeń 🤣


To mlekpol marzec 25 gr za nami a kwiecień może być 25 przed nami 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
komizmo napisał:

Ciekawe czy mlekovita na to zareaguje

na fb ktoś pisał ze przyszedł sms i 27 gr do góry na kwiecien , kierowca też mówił w tamtym tygodniu o podwyżce ale do nas jeszcze sms nie doszedł. teraz ma być doplata do białka bo pobierają próbę raz w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
pawel2408 napisał:

1 minutę temu, DanielFarmer napisał:

dajcie znać jaka cena bo ciężko policzyc ale bd grubo

to tak jak u mnie to 2,56 jak białko i tłuszcze nie spadnie

brutto?rr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Mlekpol cena bazowa powinna wyjść jakieś 2,44netto przy parametrach 4,1 tłuszcz 3,4bialko za kwiecień. Od tego odejmujemy odpowiedni przedział ilości mleka i dodajemy lub odejmujemy parametry. Maksymalna cena jaką można dostać w Mlekpolu to ponad 2,7netto przy max parametrach i ilości mleka. Umowa? Nic nadzwyczajnego. Przeczytałem, i moim zdaniem jest w miarę ok. Jeżeli mleczarnia nie zapłaci za mleko przez 2 miesiące umowa automatycznie się rozwiązuje. Raczej bym skłaniał się do tego, żeby to było do miesiąca czasu i dostawca decyduje czy dalej zostaje czy odchodzi z zakładu. Znajomy analizował umowę u prawnika i mówił, że jest lepsza niż poprzednia. 

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Ciekawe czy mlekovita na to zareaguje

Jeśli Mlekpol odjedzie mocno z ceną to Dario się zagotuje. Kto wie, może podziała to na jego ego... 

  • Like 1
  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Skoro te 25 gr dodatkowo do kwietnia to mi powinno wyjść niecałe 2,5 netto przy 3,5 i 4,5 przedział 25-50 tys. Chyba że cena gusowska wzrośnie kilka gr to będzie jeszcze więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303
krzychu121 napisał:

Jak brzmi ten SMS z mlekpolu bo ja jeszcze nie dostałem :)

"Zarzad SM MLEKPOL informuje o dodatkowej doplacie za kwiecien w wys. 0,25 zl do litra w poz. premia okresowa Cennik 114/2022.03.29" A ze swojej strony dodam że za niecałe 15tys. tł.4.96 bi. 3.47 2.13zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Mlekpol cena bazowa powinna wyjść jakieś 2,44netto przy parametrach 4,1 tłuszcz 3,4bialko za kwiecień. Od tego odejmujemy odpowiedni przedział ilości mleka i dodajemy lub odejmujemy parametry. Maksymalna cena jaką można dostać w Mlekpolu to ponad 2,7netto przy max parametrach i ilości mleka. Umowa? Nic nadzwyczajnego. Przeczytałem, i moim zdaniem jest w miarę ok. Jeżeli mleczarnia nie zapłaci za mleko przez 2 miesiące umowa automatycznie się rozwiązuje. Raczej bym skłaniał się do tego, żeby to było do miesiąca czasu i dostawca decyduje czy dalej zostaje czy odchodzi z zakładu. Znajomy analizował umowę u prawnika i mówił, że jest lepsza niż poprzednia. 

Gdzie miałeś zebranie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Mlekpol cena bazowa powinna wyjść jakieś 2,44netto przy parametrach 4,1 tłuszcz 3,4bialko za kwiecień. Od tego odejmujemy odpowiedni przedział ilości mleka i dodajemy lub odejmujemy parametry. Maksymalna cena jaką można dostać w Mlekpolu to ponad 2,7netto przy max parametrach i ilości mleka. Umowa? Nic nadzwyczajnego. Przeczytałem, i moim zdaniem jest w miarę ok. Jeżeli mleczarnia nie zapłaci za mleko przez 2 miesiące umowa automatycznie się rozwiązuje. Raczej bym skłaniał się do tego, żeby to było do miesiąca czasu i dostawca decyduje czy dalej zostaje czy odchodzi z zakładu. Znajomy analizował umowę u prawnika i mówił, że jest lepsza niż poprzednia. 

Dodatkowo dążą do tego, aby skrócić okres wypłaty udziałów. Podobno już wyrabiają się z udziałami w ciągu 4 lat. Pedro długo czekasz? 

 

Przed chwilą, alfa napisał:

Gdzie miałeś zebranie 

W sumie to nie zebranie. Instruktor tylko był. Podpisywaliśmy umowy i sobie dyskutowaliśmy. Trzcianne. Zebranie jest 22 kwietnia w Mońkach 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
42 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Brawo wy teraz czekać na SMS od lidera o dodatkowej premi 🙂

Dostałem SMS-a za kwiecień +27gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj