Polecane posty

karol091193    875

140 dojnych na 2 roboty a reszta na młodzież. Jak areał powiększysz to drugi budynek na młodzież a tutaj będzie 300 krów. Dom nowy stoi to i obora by się przydała 😉

  • Haha 3

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jak stały w oborze to dawałem c+35 z agrocentrum 1kg/szt, jak już poszły na trawę to przestałem dawać i mleko nie spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Kwestia jak zrobiona jest sianokiszonka. Jak na poniżej 15 % białka to zawsze na wypasie wzrośnie mleko.

1 kg na krowę to całe nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Kurła to ja daję aktualnie 0,6 kg c+35 na sztukę na wóz żeby mocznik był lekko ponad 200 bo wcześniej szło po 0,3 kg ale mocznik był 150 😄 idzie też od 1 do 3 kg 26 % na sztukę na stacji i dla najlepszych i dla tych co się rozdajaja  od 0,5-1,5 kg 22%. I zastanawiam się nad ograniczeniem i cięciem kosztów. Aktualnie wychodzi 22-23 litry od sztuki. Wiosna jak pójdą na trawę to zawsze średnia wzrasta o 3-4 litry a jak chodzą na siewnych łąkach  to i o 5 :) i jak ktoś wcześniej wspomnial zdrowotność jest dużo lepsza. Nawet teraz na dzień wypuszczam na pastwisko żeby na piachu i trawie polezaly i skorzystały z kąpieli słonecznych :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23

Nie lepiej wam gdzieś poszukać dzierżaw i posiać swoje zboże lub kukurydze na ziarno i dokupić rzepaku młota i soji? 

Tak wychodzi najtaniej 

Ja dawałem rok czasu mieszankę robiona na mój wóz specjalnie w takich proporcjach jakich potrzebowałem i wychodziło zawsze że jestem 100 - 200zl do tyłu gdybym miał nawet kupić te składniki sam wszystkie. Jedynie roboty było mniej. Ale rok czasu pobrałem resztę silosu wykupiłem i teraz w nim mam srute rzepaczana A postawiłem 2 i do niego robi mi raz w miesiącu mobilna (zboże, soja, witaminy) dodatkowo weszlem w mloto, zredukowałem soje i na miesiąc mam 5 tys tańsze żywienie patrząc na obecne ceny soji. Dodatkowo ziarno kukurydzy mielone z rękawa a pełno porcja w stacjach tylko dla tych 30 z plusem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Cow_milk napisał:

Nie lepiej wam gdzieś poszukać dzierżaw i posiać swoje zboże lub kukurydze na ziarno i dokupić rzepaku młota i soji? 

dobrze się czujesz 🤔🤭 poszukać dzierżaw 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
3 minuty temu, Cow_milk napisał:

Nie lepiej wam gdzieś poszukać dzierżaw i posiać swoje zboże lub kukurydze na ziarno i dokupić rzepaku młota i soji? 

Tak wychodzi najtaniej 

Ja dawałem rok czasu mieszankę robiona na mój wóz specjalnie w takich proporcjach jakich potrzebowałem i wychodziło zawsze że jestem 100 - 200zl do tyłu gdybym miał nawet kupić te składniki sam wszystkie. Jedynie roboty było mniej. Ale rok czasu pobrałem resztę silosu wykupiłem i teraz w nim mam srute rzepaczana A postawiłem 2 i do niego robi mi raz w miesiącu mobilna (zboże, soja, witaminy) dodatkowo weszlem w mloto, zredukowałem soje i na miesiąc mam 5 tys tańsze żywienie patrząc na obecne ceny soji. Dodatkowo ziarno kukurydzy mielone z rękawa a pełno porcja w stacjach tylko dla tych 30 z plusem 

Właśnie się zastanawiam nad młótem. Jakie stosujesz?, bo ja chciałem kukurydziane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23

Na pola zbożowe latam u siebie 8 km od gospodarstwa. W ubiegłym sezonie liczyłem wyprodukowanie tony zboża kosztowało mnie 450 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23
5 minut temu, leszek1000 napisał:

Właśnie się zastanawiam nad młótem. Jakie stosujesz?, bo ja chciałem kukurydziane. 

Mi próbowali je wcisnąć ale cena jest kosmos i słyszałem że się to trochę psuje i trzeba dobierać do tego mrowkowy kwas. A narazie weszlem w browarniane. Koszt 245 zł za tonę. Żeby zastąpić tonę soji trzeba 8 ton młota liczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Cow_milk napisał:

Na pola zbożowe latam u siebie 8 km od gospodarstwa. W ubiegłym sezonie liczyłem wyprodukowanie tony zboża kosztowało mnie 450 zł 

u Ciebie nie ma ''głodu'' ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23

https://www.duynie.pl/produkty/selektor-pasz/mloto-browarniane/1810

Ja biorę przez nich. Półtora tygodnia czekałem ostatnio. Teraz ma dojechać 3 składy 

Z perły z Lublina obiecuje mi od jesieni już że da radę. Latem pewnie to nie będzie i u nich problem i zawsze będzie trochę taniej a potem jak będą widzieli że się od nich bierze to i zima nie będzie problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23
4 minuty temu, slawek74 napisał:

u Ciebie nie ma ''głodu'' ziemi

Tez płacę i te 8 km dalej po 400 zł za dzierżawę także nie jest kolorowo. Kupowałem w tamtym tygodniu to 3 ha jeszcze po 40 tys a już jest kolejna oferta do kupna za 50 i pole nie powala 

Przed chwilą, Marcin441 napisał:

Zapakuje ciężarówka w rękaw?

Wtedy dłużej się czeka na pewno. Wiem że mają taką opcję. No i cena z rękawem inna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

u nas nie ma ofert po 40 czy 50 70-100 a dzietżawy to po ''cichu'' gdy mi ktoś i 10km zaproponował dzierżaweł nie mówię o jakichś mini kawalkach to bym wzią ale czegoś takiego nie ma 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Na dzisiaj jak ktoś chce sprzedać to kupuj. Ja praktycznie co roku coś kupowałem a od października/listopada nie ma żadnych ofert ani sprzedaży ani dzierżaw. A Ci co mają w planach to sami mówią że czekają na rozwój sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23

Tylko z tych krów nie ma aż tyle kasy na czysto żeby co miesiąc po 3 ha pola kupować. 

A co do rękawa to ty masz chyba większy pobór odemnie więc bym się w to chyba nie pchał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Co miesiąc to raczej nikogo nie będzie stać na 3 ha. 

30 zł do tony jak z Sierpca młóto za rękaw, aktualnie 157 w doju, wszystkiego ile to niestety nie wiem 😜😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
10 godzin temu, karol091193 napisał:

140 dojnych na 2 roboty a reszta na młodzież. Jak areał powiększysz to drugi budynek na młodzież a tutaj będzie 300 krów. Dom nowy stoi to i obora by się przydała 😉

Ale to też bedziesz musiał kupić większa dwukółke na cielaki 😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
18 minut temu, radekz200 napisał:

Ale to też bedziesz musiał kupić większa dwukółke na cielaki 😂😂

Żebyś tylko miał, to i tą powożę 🤣


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
10 minut temu, karol091193 napisał:

Żebyś tylko miał, to i tą powożę 🤣

Teraz same cieliczki się rodzą jakby co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj