Polecane posty

robertrolnik27    226

Nigdzie nie napisałem kto mi płaci. 🤣 Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Dlaczego demoralizujesz obecnych na tym forum? Sprawia ci przyjemność poniżanie kogoś? 

Dymal to ciebie ktoś ostro po łbie że tak masz przestawione 😂

Moja obniżka cię boli bardziej niż mnie a co będzie jak będziesz miał swoją, strach pomyśleć. 

Napisałem fakty dotyczące mojej mleczarni, rozmawiamy ze znajomymi z okolicy z branży o sytuacji jaka ma miejsce nikomu nie życzę obniżek a jak będą to trzeba tak robić żeby wyjść na plus i ja nie wiem w czym ty masz problem ale na pewno widzę że ze sobą masz ja ci nie pomogę niestety 🤷‍♂️ 

Powodzenia chociaż o to u ciebie będzie ciężko 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
robertrolnik27 napisał:

Oooo tototo dokładnie, mądrego to aż miło czytać. 

czyli lubisz za ,,gnój,, robić 🤔


robertrolnik27 napisał:

Tutaj to widzę kto o obniżce napisze to dzban trol debil... A kto o podwyżce to król i władca, widzę Jarek z kotem was do tego przyzwyczaił, mentalność polaka... 😢

Żebyście tak do prezesów swoich latali po obniżce i mu tak gadali to by było 😎

Ale przecież internet to miejsce do popisu 💪 cwaniak w necie piz*a w świecie 🤷‍♂️

to żeś się podsumował 🙆‍♂️

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
27 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Nigdzie nie napisałem kto mi płaci. 🤣 Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Dlaczego demoralizujesz obecnych na tym forum? Sprawia ci przyjemność poniżanie kogoś? 

Dymal to ciebie ktoś ostro po łbie że tak masz przestawione 😂

Moja obniżka cię boli bardziej niż mnie a co będzie jak będziesz miał swoją, strach pomyśleć. 

Napisałem fakty dotyczące mojej mleczarni, rozmawiamy ze znajomymi z okolicy z branży o sytuacji jaka ma miejsce nikomu nie życzę obniżek a jak będą to trzeba tak robić żeby wyjść na plus i ja nie wiem w czym ty masz problem ale na pewno widzę że ze sobą masz ja ci nie pomogę niestety 🤷‍♂️ 

Powodzenia chociaż o to u ciebie będzie 

 

Twoi znajomi z branży i Ty ustaliliscie jaka będzie sytuacja mleka w Polsce 😁😁😁 idź rowy kopać błaźnie 😁  Ja widzę że Ciebie nie boli twoja  obniżka, wręcz się cieszysz  , ale to  trzeba być wykloejonym, albo prywaciarzem , bo jeden i drugi będzie się cieszył z obniżki. 

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
4 minuty temu, slawek74 napisał:

czyli lubisz za ,,gnój,, robić 🤔

 

A Ty lubisz? Chyba nikt nie lubi. Nie wiem, wy myślicie że skaczę z radości? 

Od roku oddaje do PF wszystkie miesiące płacili więcej niż osm, tylko w moim powiecie jestem w stanie wymienić 20 dostawców do nich. Dzisiaj cena u nich gorsza więc nie będę sprzedawał i w czym problem? 

A tak jak wyżej pisali na niższe ceny mądrze zareagować i żyć dalej co innego pozostaje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Ile tutaj troli z tego Poland foodu, 10? Słuchaj szefuńcio, idź dymać tam dalej swoich dostawców na grube pieniądze, a tu nie rób zamieszania. No już, idź, może zdążysz jeszcze tym swoim dwustu dostawcom zróbic jeszcze dwie obniżki przed świętami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1840
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Ja pier**le. Tutaj jakiś wyścig na największego dzbana? Spadek jest nieunikniony bo mleko się opłacało. A tak być nie może, więc muszą być spadki żeby się nie opłacało. To uczciwa propozycja

Nikt ci nie każe doić z zyskiem 50gr na litrze skoro ty musisz mieć minimum 1 zł tak jak teraz to już zalatuje obłudą

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
robertrolnik27 napisał:

A Ty lubisz? Chyba nikt nie lubi. Nie wiem, wy myślicie że skaczę z radości?  Od roku oddaje do PF wszystkie miesiące płacili więcej niż osm, tylko w moim powiecie jestem w stanie wymienić 20 dostawców do nich. Dzisiaj cena u nich gorsza więc nie będę sprzedawał i w czym problem?  A tak jak wyżej pisali na niższe ceny mądrze zareagować i żyć dalej co innego pozostaje?

sposób w jaki piszesz o ,,twojej,, obnizce jest na tyle dziwny jak byś się z tego cieszył i wszystkim tego samego życzył więc się nie dziw że za trola cię tu uważają

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
1 minutę temu, slawek74 napisał:

sposób w jaki piszesz o ,,twojej,, obnizce jest na tyle dziwny jak byś się z tego cieszył i wszystkim tego samego życzył więc się nie dziw że za trola cię tu uważają

Nie cieszy mnie żadna obniżka, kilka dni temu pisałem że słyszałem o obniżkach, następnie obniżki stały się faktem, napisałem co słyszałem. Co w tym złego? 😮

Jestem rolnikiem sam odstawiam mleko i z tego żyje więc wasze historie się nie kleją. 

Po za tym co będę chciał to napiszę czy podwyżka czy obniżka czy słuchy które mnie dochodzą. Wam może i 30 stycznia powiedzą że za styczeń 50 gr mniej ja staram się śledzić rynek każde plotki albo potwierdzać albo dementować, kazdy orze jak może. 

Podkreślilem wyżej podkreśle jeszcze raz nikomu nie życzę obniżek a wręcz przeciwnie może po za tymi którzy tam wyżej ubliżają, takich ludzi wcale nie powinno tu być, zresztą ch*j wie kim oni są może nawet nie rolnikami. 

Nie widzę sensu dalszego dialogu z ludźmi tego pokroju. Pozdrawiam i wesołych 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    763

Ludzie się przyzwyczaili ze cale życie doili na jakiś tam zarobek, bali się policzyć kosztów i nie wliczali w to ani amortyzacji sprzętu ani swojej pracy czy innych rzeczy jak to liczą u Niemca. Teraz się cieszą bo doją zamiast za 1.3 to 2.6 i super cena. Ale znowu nie policzą ze wszystko podrożało nie o 100% jak mleko tylko więcej. I tak naprawdę przezucasz tylko większe sumy a zostaje to samo co wtedy. Teraz jak cena spadła by na 2zl to jakbys doił za 90gr wtedy

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3941

Jakoś wcześniej nie pisałeś za ile odstawiasz i gdzie. Nie masz czasu siedzieć na forum a od rano do wieczora klepiesz te swoje brednie. Skoro miałeś lepiej niż sm to miałeś że 3,5 zł? 

@ChiquitaB dobrze pisze. Każdy patrzy że w porównaniu do poprzednich lat jest duża suma na koncie ale nie patrzą że koszta 100 % do góry . Pelnoporcjowki z 1200-1300 na 2300-2500 zł. Folie do bel z 300 na 550-600 zł. Nawozy z 1000-1500 na 3500-5000 zł. I tak można wymieniac bez końca. Nikt amortyzacji sprzętu nie liczy czy budynków . Umie np posypała się skrzynia i inne naprawy o trzeba +/- 30 tys szykować. W samochodzie rozrząd, oleje i filtry czy inne części i tak samo ładna suma się zbiera. 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

W Olsztynie na Uniwersytecie ostatnio liczyli koszt produkcji litra mleka to średnio wychodziło między 1,6 a 1,7 zł. Życzę wam i sobie ceny adekwatnej do kosztów produkcji.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Niektórzy jak widać nie rozumieją , że ponoszą jakieś koszty podstawowe i bez mrugnięcia okiem godzą się na obniżkę, zero pretensji do działu kupującego  "co ,po co i dlaczego ?"   , ot tak , "gnój mi wystarczy a mleko wam oddam za dormo , bo to produkt uboczny, A najważniejsze żeby gnój był " 😁  i przyjdzie jeszcze taki i się dzieli "mądrościami"🙈

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie idą Święta wiec zamiast klucic sie o sprawy na które nie macie wpływu pomóżcie Żonom dziewczynom czy kochankom 😉 w przygotowaniach do Świat i nie marnujcie czasu na te ciagle Klutnie .👍

Edytowano przez OptimuSPrimes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
Przed chwilą, OptimuSPrimes napisał:

Panowie idą Święta wiec zamiast klucic sie o sprawy na które nie macie wpływu pomóżcie Żonom dziewczynom czy kochankom 😉 w przygotowaniach do Świat i nie marnujcie czasu na Kutnie .👍

Oczywiście że mamy wpływ , chyba że nic nie robimy w tym kierunku, wtedy nie mamy wpływu .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1840
7 minut temu, komizmo napisał:

No to jeśli mam 2.75 i pieprzy ten troll o obniżce 50 groszy to wg ciebie 25 gr to dobry wynik?

 

 

2 zł gdzie wliczone jest 15gr mojej wypłaty i zostaje jeszcze 25 groszy na rozwój to bdb wynik, przez ostatnie 20 lat takiego nie pamiętam. Warto dodać że śruta rzepakowa spadła o 20% przez ostatnie 2 miesiące. My narażone gdybyśmy o obniżkach, póki co jest 80gr zysku, będą obnizki, może koszty spadną ON czy pasz, bo śruta rzepakowa spadła przez 2 miesiące o 20%

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
23 minuty temu, mirekcich napisał:

Niektórzy jak widać nie rozumieją , że ponoszą jakieś koszty podstawowe i bez mrugnięcia okiem godzą się na obniżkę, zero pretensji do działu kupującego  "co ,po co i dlaczego ?"   , ot tak , "gnój mi wystarczy a mleko wam oddam za dormo , bo to produkt uboczny, A najważniejsze żeby gnój był " 😁  i przyjdzie jeszcze taki i się dzieli "mądrościami"🙈

W du*ie byłeś gó*no widziałeś. Masz swój świat i swoje kredki. Skąd wiesz jakie kroki poczyniłem? Jesteś ostatnią osobą przed którą zamierzam się tłumaczyć 🤷‍♂️

 

@OptimuSPrimes racja, piękne słowa 👌

14 minut temu, Mateusz1q napisał:

 

2 zł gdzie wliczone jest 15gr mojej wypłaty i zostaje jeszcze 25 groszy na rozwój to bdb wynik, przez ostatnie 20 lat takiego nie pamiętam. Warto dodać że śruta rzepakowa spadła o 20% przez ostatnie 2 miesiące. My narażone gdybyśmy o obniżkach, póki co jest 80gr zysku, będą obnizki, może koszty spadną ON czy pasz, bo śruta rzepakowa spadła przez 2 miesiące o 20%

Teraz już będziesz trolem i dzbanem bo to napisałeś... Oni tego nie zrozumieją. 🤷‍♂️ Jeden wyprodukuje litr mleka za 2 zł drugi za 2.2, koniec końców chodzi o to żeby wyjść na plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
Przed chwilą, Mateusz1q napisał:

 

2 zł gdzie wliczone jest 10gr mojej wypłaty i zostaje jeszcze 25 groszy na rozwój to bdb wynik, przez ostatnie 20 lat takiego nie pamiętam 

Chociaż jeden wie za ile produkuje i ile średnio było w ostatnich latach. Brawo. 

18 minut temu, krzychu121 napisał:

Pokaż te wyliczenia 

Weź kartkę i licz wszystko od nowego roku. Czyste koszty, to takie proste.

U mnie spokojnie zmieszczę się dużo poniżej 2 zł z własnym wynagrodzeniem na poziomie 10gr/litr. Mam dzierżawy ale tylko takie które przynoszą wartość dodaną dla gospodarstwa. Kredyt również, ale nie wybujały, na maszyny które pracują praktycznie cały rok i ziemie dobrej klasy w korzystnej cenie. Są to czynniki na które mamy wpływ, na inne zewnętrzne niestety nie.

Będąc członkiem spółdzielni mamy realny wpływ na cenę. Mamy przecież swój organ zwany Radą Nadzorczą. Mamy komisje rewizyjne. Zarząd ma działać tak żeby w danej sytuacji na rynku odebrać ode mnie mleko, przerobić, marżowo sprzedać produkty, a zysk podzielić tak żeby cena mleka była adekwatna do ceny na rynku. Jak tego nie robią lub ewidentnie widać czyjeś "prywatne" interesy to może czas na zmianę. Niektórzy prezesi i członkowie zarządu powinni powitać emeryturę lub zmienić branżę.

Czasem się zastanawiam czy Arimr przy pierwszym wniosku o dopłaty "Nowego" rolnika nie powinien dawać Kartki, długopisu i kalkulatora. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
11 minut temu, robertrolnik27 napisał:

W du*ie byłeś gó*no widziałeś. Masz swój świat i swoje kredki. Skąd wiesz jakie kroki poczyniłem? Jesteś ostatnią osobą przed którą zamierzam się tłumaczyć 🤷‍♂️

 

@OptimuSPrimes racja, piękne słowa 👌

Teraz już będziesz trolem i dzbanem bo to napisałeś... Oni tego nie zrozumieją. 🤷‍♂️ Jeden wyprodukuje litr mleka za 2 zł drugi za 2.2, koniec końców chodzi o to żeby wyjść na plus. 

Ale się tlumaczysz i to świadczy o twoim pustostanie umysłowym!  Czy widziałeś jak orlen tłumaczy że potrafi tani paliwo produkować? Czy słyszałeś sprzedawców materiału siewnego że potrafią to tanio produkować? Czy słyszałeś grupę azotu że potrafią tanio nawóz produkować ? Czy widziałeś sprzedawcę samochodów który mówi że potrafi produkować tanie samochody i wszyscy będziemy nowymi jeździć?  Obudź się z tego wiejskiego amoku  !

Edytowano przez mirekcich
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Dokładnie, to mówi każdy sprzedawca który żyje jak człowiek! ale nie chłop " łun może taniej gnój wozić "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1840
6 minut temu, Bercik92 napisał:

Tanio to już było 

Ladnie cie wytrenował rząd MUSI drożeć wszystko taka jest twoja logika? To przejedź się na składy ze stalą i powiedz to tym co nakupili po 8 zł a teraz jest po 4 albo tym co kupili mocznik po 5200 a teraz 3600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj