Polecane posty

PRIMO    8062
2 godziny temu, MariuszDe napisał:

Moi rodzice do nich oddawali przez 10 lat ale to było dawno chyba 2003-2013 wtedy jak na tamte warunki to dobrze płacili a teraz gdzie oddajesz? 

Też byłem w FigANDzie prawie 15 lat ale ostatnio coraz bardziej zaczęli za bardzo być do tyłu z ceną. 

Teraz odstawiam do "Łazorko" też prywaciaż .

2 godziny temu, MariuszDe napisał:

Moi rodzice do nich oddawali przez 10 lat ale to było dawno chyba 2003-2013 wtedy jak na tamte warunki to dobrze płacili a teraz gdzie oddajesz? 

Też byłem w FigANDzie prawie 15 lat ale ostatnio coraz bardziej zaczęli za bardzo być do tyłu z ceną. 

Teraz odstawiam do "Łazorko" też prywaciaż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
Przed chwilą, PRIMO napisał:

Też byłem w FigANDzie prawie 15 lat ale ostatnio coraz bardziej zaczęli za bardzo być do tyłu z ceną. 

Teraz odstawiam do "Łazorko" też prywaciaż .

Też byłem w FigANDzie prawie 15 lat ale ostatnio coraz bardziej zaczęli za bardzo być do tyłu z ceną. 

Teraz odstawiam do "Łazorko" też prywaciaż .

Znam Lazorko jak odchodziłem w zeszłym roku to jeździli do mnie i mogłem wybrać albo ich albo Intermilk wybrałem tych drugich a można wiedzieć ile płaci Lazorko i mniej więcej jaka masz ilość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
Przed chwilą, MariuszDe napisał:

Znam Lazorko jak odchodziłem w zeszłym roku to jeździli do mnie i mogłem wybrać albo ich albo Intermilk wybrałem tych drugich a można wiedzieć ile płaci Lazorko i mniej więcej jaka masz ilość? 

Był przedstawiciel z Intermilku ale poza mną nikt inny nie był zainteresowany a po jakim czasie zjawił się od Łazorka to już chętnych było kilku i przeszliśmy. 

Na dzień dzisiejszy 2,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
2 minuty temu, PRIMO napisał:

Był przedstawiciel z Intermilku ale poza mną nikt inny nie był zainteresowany a po jakim czasie zjawił się od Łazorka to już chętnych było kilku i przeszliśmy. 

Na dzień dzisiejszy 2,60

Brutto? Przy jakim progu ilościowym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
12 minut temu, MariuszDe napisał:

Brutto? Przy jakim progu ilościowym? 

Brutto .

10-15 tysięcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
59 minut temu, Troker1979 napisał:

Ja byłem nie tak dawno przedłużyć umowę w Energa. Dziś przy liczniku dwutaryfowym G12W płacę około 50 i 70 gr netto. Propozycja na dziś przy umowie dwuletniej to około 2 gr taniej na taryfie z tym że do końca roku. Od 1 stycznia 2023 zdecydowanie wyższe. Tańsza chyba ponad 1,2 zł a droższa 1,7 zł. Może znajdę cennik to napiszę dokładnie. Na razie nie podpisałem, zastanawiam się

Czyli jeśli do końca roku podpiszesz to będziesz miał tą cenę przez dwa lata? Dobrze rozumiem? Ja mam taniej od ciebie ciekawe czy mógłbym już przedłużyć umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3050
4 godziny temu, krzychu121 napisał:

Przy elektrowniach wodnych czy wiatrowych to się zgodzę ale przy węglowych na których opiera się Polska gospodarka nie da rady tak zrobić ze na dzień wyłącza a na noc włącza za pomocą jednego guzika. To proces który musi trwać. 

Co do napięcia w sieci. U mnie akurat jest już na max podniesione. Jak dobrze pamiętam 253.  Większość sieci nie jest przystosowana do podłączenia tyłu instalacji ale przedstawiciel tego nie powie. Nawet przykład z ostatnich kilku tygodni. Znajomy założył chyba piata z rzędu instalacje przy danym transformatorze. Nic nikomu nie mówił az mu założyli. Chodzil taki dumny przez dzień i opijal inwestycję. Najlepsza była jego mina jak zorientował się że nie wpycha nic do sieci i rachunki za prąd nadal rosną. Panele miały by rację bytu jakby szło gdzieś ta energię zmagazynować. 

u nas to na kazdy transformator jest 20-30 instalacji a nie 5 

gdybym nie mial paneli, polowa rodziny ,znajomych i sasiadow to bym w bajki uwierzyl.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3929

Jest i Jacuś specjalista od wszystkiego. Ty masz panele? Przecież ty szlachta z Krakowa z bloku gdzie biedaki przyjeżdżają ci miejsca parkingowe zajmują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
jacus napisał:

4 godziny temu, krzychu121 napisał:

Przy elektrowniach wodnych czy wiatrowych to się zgodzę ale przy węglowych na których opiera się Polska gospodarka nie da rady tak zrobić ze na dzień wyłącza a na noc włącza za pomocą jednego guzika. To proces który musi trwać. 

Co do napięcia w sieci. U mnie akurat jest już na max podniesione. Jak dobrze pamiętam 253.  Większość sieci nie jest przystosowana do podłączenia tyłu instalacji ale przedstawiciel tego nie powie. Nawet przykład z ostatnich kilku tygodni. Znajomy założył chyba piata z rzędu instalacje przy danym transformatorze. Nic nikomu nie mówił az mu założyli. Chodzil taki dumny przez dzień i opijal inwestycję. Najlepsza była jego mina jak zorientował się że nie wpycha nic do sieci i rachunki za prąd nadal rosną. Panele miały by rację bytu jakby szło gdzieś ta energię zmagazynować. 

u nas to na kazdy transformator jest 20-30 instalacji a nie 5 

gdybym nie mial paneli, polowa rodziny ,znajomych i sasiadow to bym w bajki uwierzyl.

idźcie do cen paliw z tym prądem...

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Czyli jeśli do końca roku podpiszesz to będziesz miał tą cenę przez dwa lata? Dobrze rozumiem? Ja mam taniej od ciebie ciekawe czy mógłbym już przedłużyć umowę?

0d 1 styczna 2023 te wyższe ceny do końca umowy nawet jak tyle nie podrożeje ale widoki są jakie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Jest i Jacuś specjalista od wszystkiego. Ty masz panele? Przecież ty szlachta z Krakowa z bloku gdzie biedaki przyjeżdżają ci miejsca parkingowe zajmują 

To jakiś trol...

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
8 godzin temu, jacus napisał:

u nas to na kazdy transformator jest 20-30 instalacji a nie 5 

gdybym nie mial paneli, polowa rodziny ,znajomych i sasiadow to bym w bajki uwierzyl.

Prawdę pisze. Tak to działa. U sąsiadów 3 spore instalacje na 1 tranformator. I są problemy. Kiedy jest duża produkcja ale niski pobór energii instalacje się wyłączają bo nie są w stanie wepchnąć nic do sieci. Problem znika gdy spada produkcja albo jeden z nich chociaż włączy mieszalniki. Z PGE pod lsili napięcie na trafo ale niewiele to pomogło. Dla tego instalacja powinna być dostosowana do poboru prądu w gospodarstwie. I ustawienie paneli nie na południe tylko wschód i zachód kiedy jest największe zapotrzebowanie a nie produkcja. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 11.09.2022 o 08:23, karol091193 napisał:

nowa pasówka kuhn vb3160 aktualnie stoi na placu za 160netto. Nowe zamówienia są już 16% droższe. 

To bierz bo warto. Swoją drogą dużo nie zdrożało, w 2019 134.6 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2206
https://zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/swiat/news-to-mleko-nie-pochodzi-od-krowy-ale-smakuje-identycznie,nId,6285321 Oho już się zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rapid12    4

Zajmuję się finansowaniem branży AGRO, ( kredyty, inwestycje itd.)

Dla rolników  możemy zaproponować kredyt z dofinansowaniem z BGK na rok do oprocentowania  w wysokości 5%

Kredyt do kwoty 200 tys EUR czyli do kwoty ponad 900 tys zł. Okres kredytu do 3 lat. 

marża + wibor 3m - 5% ( dofinansowanie BGK) = oprocentowanie kredytu około 5% w pierwszym roku

prowizja około 0,5%-1% ( zależna od kwoty kredytu)

zapraszam do kontaktu na priv 

t: 796

910

320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
5 godzin temu, Karol6130 napisał:

Ryki 8,3 grosza do góry 

Zależy od parametrów, jeden będzie miał 8,3 gr a inny 7,1. Swoją drogą liczyłem na jakieś 10 gr

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7410

Ser nie produkt pierwszej potrzeby. 

Masło jeszcze nie jest znane 

Oba produkty też nie są tanie, nie wszędzie dostępne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

To mlekovita płaci chyba troszeczkę lepiej niż sierpc. Parametry podam mniej więcej z głowy tł 3.9 białko 3.3 przedział 15001-25000 2.72 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj