Polecane posty

Tomasz0611    5636
3 minuty temu, kibix napisał:

skończą się różne programy gdzie trzeba było brać nową maszyną to skończy się bycie vatowcem. 

Jestem na VAT od 7 lat i nie zamierzam wracać na ryczałt, póki są takie zasady jak obecnie.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228

nic sie nie skończy a jak już to by coś ,,ugrać,, coraz więcej papierków będzie potrzeba zobaczcie co jest tylko z suszowym ile biurokracji 🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1698
2 minuty temu, Pafnucy napisał:

widzisz Rysiek coś narobił? a mówiłem. zostaw to suszowe... mówiłem...

Chyba ma jakieś chody w Puławach mieszkam rzut beretem a nikt nie ma suszy więcej jak kilkanaście %

2 minuty temu, slawek74 napisał:

nic sie nie skończy a jak już to by coś ,,ugrać,, coraz więcej papierków będzie potrzeba zobaczcie co jest tylko z suszowym ile biurokracji 🤦‍♂️

Normalne w tych czasach i będzie jeszcze więcej papierów. Zobaczysz jak ci przyjdzie ekoschematy zrobić jakie cyrki beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15426
5 minut temu, Pafnucy napisał:

widzisz Rysiek coś narobił? a mówiłem. zostaw to suszowe... mówiłem...

Ja tylko wziołem swoje, a że Tobie mniej to mi lotto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co sie złościsz? mi to zwisa co dajom. całe życie bez datków żyłem i przeżyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
3 minuty temu, malaczarna napisał:

Normalne w tych czasach i będzie jeszcze więcej papierów. Zobaczysz jak ci przyjdzie ekoschematy zrobić jakie cyrki beda

Patrzyłem ta te ekoschematy, i w obecnej sytuacji to chyba lepiej robić swoje i nie liczyć na kasę z ekoschematów. Wolę zasiać kukurydzę zamiast łubinu, spokojnie zarobię te 500zł z ha więcej które bym dostał z ekoschematów przy łubinie;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076
3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Ja tylko wziołem swoje,

Jakie ku🤬 twoje?🤨

Żeby było twoje to trzeba sobie zapracować a nie wyciągać łape po cudze leniwy patusie jeden. 🤨

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25842
2 minuty temu, danielhaker napisał:

Odnośnie paliwa, to koło Ryk jest używany zbiornik na paliwo Sibuso 1500l z likwidacji gospodarstwa. Wstępnie 5500zł ale wiem że opuści do rozsądnej ceny

 

5 minut temu, danielhaker napisał:

Odnośnie paliwa, to koło Ryk jest używany zbiornik na paliwo Sibuso 1500l z likwidacji gospodarstwa. Wstępnie 5500zł ale wiem że opuści do rozsądnej ceny

Na szybko patrzę to 5250 nowy. Tylko pewnie golas.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
danielhaker napisał:

Odnośnie paliwa, to koło Ryk jest używany zbiornik na paliwo Sibuso 1500l z likwidacji gospodarstwa. Wstępnie 5500zł ale wiem że opuści do rozsądnej ceny

to w 2020 1350L kosztował koło 4tys 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076
10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

To co zabrali w podwyźkach tera odzyskam.

A później jeszcze więcej Ci zabiorą na kolejnych podwyżkach i tyle z tego twojego odzyskiwania. 😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
12 minut temu, Rolnik1973 napisał:

To co zabrali w podwyźkach tera odzyskam.

Poczekaj, na wiosnę zabiorą ci w wyższym VAT w paliwie, nawozach i ŚOR ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
40 minut temu, slawek74 napisał:

to w 2020 1350L kosztował koło 4tys 🤦‍♂️

W 2020 za swimera 2,5 tys dałem 5.9 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Ale wy się spinacie czy VAT czy ryczałt. Jak komuś nie pasuje ryczałt to niech na VAT przejdzie albo odwrotnie. Ja jestem na RR i powiem wam znam się na kalkulatorze i umiem go obsugiwac nie opłacałoby mi się na VAT przejść. Niech każdy liczy swoje a nie każdy zagląda komuś do portfela. Chyba wie każdy co mu się opłaca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

Tutaj chyba ludzie myślą że jak są na VAT i muszą się rozliczać to są uprzywilejowani. Skarbówka zbiera o was dane i przygotowuje podatek dochodowy. Teraz chcą akt chrztu i inne cuda do otrzymania zapomogi. Ludzie potrafią nawet numer domu zmienić dla paru groszy, uczą posłuszeństwa i wykonywania rozkazów...

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
1 godzinę temu, danielhaker napisał:

Odnośnie paliwa, to koło Ryk jest używany zbiornik na paliwo Sibuso 1500l z likwidacji gospodarstwa. Wstępnie 5500zł ale wiem że opuści do rozsądnej ceny

tak poza konkursem po 10 latach legalizacja się kończy ktoś już miał taki przypadek co dalej, koszty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Jestem na VAT od 7 lat i nie zamierzam wracać na ryczałt, póki są takie zasady jak obecnie.

to zależy od struktury gospodarstwa. Dla duzych zawsze dędzie opłacalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10044
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Da radę kupić jeszcze paliwko w mauzera czy już nie chcą wozić?

Da radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

Tutaj chyba ludzie myślą że jak są na VAT i muszą się rozliczać to są uprzywilejowani. Skarbówka zbiera o was dane i przygotowuje podatek dochodowy. Teraz chcą akt chrztu i inne cuda do otrzymania zapomogi. Ludzie potrafią nawet numer domu zmienić dla paru groszy, uczą posłuszeństwa i wykonywania rozkazów...

Jestem na vat i jestem za wprowadzeniem podatku dochodowego.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
2 minuty temu, jacek1296 napisał:

Jestem na vat i jestem za wprowadzeniem podatku dochodowego.

Mi wystarczy tylko liniowy, którego tak wszyscy się boją. Kolejne progi, ulgi i komplikacje a wystarczy prostota przed którą nikt nie ucieknie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj