Polecane posty

Desperado    4158
3 minuty temu, stach12 napisał:

skoro pomoc ma być udzielona dla  tych co odczuli  skutki podwyżki nawozów , to według mnie bardziej się tym należy co nawozu nie kupili bo to oni powinni więcej odczuwać skutków  hahaha  im powinni po 1000 dać

Problemem jest że nie kupili, i w tej sytuacji raczej nie kupią, co będzie skutkowało obniżką plonów i drożyzną i tego rząd nie widzi, bo raczej nic na razie nie odczuli jak nie kupili, co najwyżej odczują to później spadkiem plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

No i też wyłudza dopłaty.ministerstwo niedorozwoju wsi powinno się pierwsze za to wziąć.zeby patologi nie tworzyć.po drugie sami rolnicy też olej we łbie by się przydał.dawac 1500 za dzierżawę,potem stękają bo nawozy drogie a następnie dziadować o 500 zł i się cieszyć bo sąsiad faktury nie wziął🤣

Edytowano przez VonVegans
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4158
10 minut temu, stach12 napisał:

Desperado

ty chyba same faktury po 5500 za saletre masz ,bo dupka  widze piecze 😀

Mnie nic nie piecze, wyjaśniam tylko zbędną euforię dopłatami szanownego grona rolników.

8 minut temu, VonVegans napisał:

No i też wyłudza dopłaty.ministerstwo niedorozwoju wsi powinno się pierwsze za to wziąć.zeby patologi nie tworzyć.po drugie sami rolnicy też olej we łbie by się przydał.dawac 1500 za dzierżawę,potem stękają bo nawozy drogie a następnie dziadować o 500 zł i się cieszyć bo sąsiad faktury nie wziął🤣

Kij ma zazwyczaj dwa końce, zależy kto się śmieje ostatni, ci co nie wzięli faktury, to są ci co się tu śmiali jeszcze na jesieni czy w grudniu z tych co nie kupili tanio, Taki był mądry że przewidział podwyżki, a nie przewidział że trzeba wziąć fakturę.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Ta pula na wiele nie wystarczy.skces się odtrąbi,a przy okazji po raz kolejny podzieli rolnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Jak ktoś nie kupił tony na 3ha tylko pół bo drogo to też g* dostanie ;)

A tak liczyłem na tanie azoty na 2 pokos no i uj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
24 minuty temu, stach12 napisał:

skoro pomoc ma być udzielona dla  tych co odczuli  skutki podwyżki nawozów , to według mnie bardziej się tym należy co nawozu nie kupili bo to oni powinni więcej odczuwać skutków  hahaha  im powinni po 1000 dać

ci co kupili drogo na przyszły sezon po to żeby mieć fakturę mogą mieć sraczkę podwójną z powodu niepotrzebnych faktur i obniżek nawozów

Kura że ci się chce takie pierdoly pocić... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1290
Bogdan_ja napisał:

24 minuty temu, stach12 napisał:

skoro pomoc ma być udzielona dla  tych co odczuli  skutki podwyżki nawozów , to według mnie bardziej się tym należy co nawozu nie kupili bo to oni powinni więcej odczuwać skutków  hahaha  im powinni po 1000 dać

ci co kupili drogo na przyszły sezon po to żeby mieć fakturę mogą mieć sraczkę podwójną z powodu niepotrzebnych faktur i obniżek nawozów

Kura że ci się chce takie pierdoly pocić... 😁

Będzie jak z covidowym ci co upadli dostali figę, a dostali wszyscy nawet ci co się dorobili na srowidzie 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

Raczej chodzi o faktury z tamtego roku aby ustalić jaka była różnica cen

Projekt publikowany kilka tygodni temu mówił jasno. Faktury z poprzedniego roku nie są do niczego potrzebne. Jeśli ktoś nie ma faktury z przed roku czytam dwóch. Ministerstwo poda listę średnich cen. I na tej podstawie zostanie naliczona wartość o jaką podrożał nawóz przedstawiony do refundacji.

Ewentualnie może być tak, że rząd po prostu rozda tę forsę wszystkim do 50 ha. Bo zbliżają się wybory a w ramach walki z inflacją niedojdy zechcą wprowadzić na rynek więcej forsy. By podkręcić inflację. Tak dla jaj. Na dopłaty też już w sumie zarobili tym co złupili w marcu podnosząc sobie ceny o 50 % od tak. Teraz oddadzą ludziom część tej forsy. A rolnik będzie piał z zachwytu.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, Mario81 napisał:

wiec dlaczego pisza ze wysokosc pomocy ma byc ,,do,, 500 zł a nie sztywne 500zł?jesli ma byc ,,do,, wiec bedzie miało ,,cos,, na to wpływ

Bo  jak  rolnik  będzie  miał  fakturę  na  100kg  saletry  na  jeden hektar  to  o  pięciu  stówkach  może  pomarzyć   , żeby  dostać  500 zł   do  hektara  potrzebna będzie  faktura  na  ponad  300kg saletry  i  do tego  cena   tony  tego  nawozu  na  fakturze  musi  być  o  1500zł  wyższa  niż  była  cena  tegoż nawozu  w  analogicznym  okresie  rok  wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Mnie osobiście te dopłaty wcale nie cieszą, to jest bardzo mała rekompensata przy takim wzroście cen, jeszcze limit do 50 ha i mniejsza kasa na użytki zielone to już jest całkiem chore. Dzielenie społeczeństwa i propaganda. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    501

Ku.wa, kolejna odsłona "dopłat nawozowych" i znowu nayebane dziesiątki postów za jeden wieczór 🤦 Jak to mawiał klasyk... "trzeba was yebać, .uchać, i na was zarabiać" 😜

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No także ten, tego  uważajcie co piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
7 minut temu, Krzysztof81 napisał:

A kto to tam czyta.

Byś się zdziwił🙆‍♂️ Nawet na fb widziałem cytaty z tych tematów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
34 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Ktoś zacytował galana, świat upada

Autorytet w końcu 😂


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
8 godzin temu, maczopestka napisał:

Mnie osobiście te dopłaty wcale nie cieszą, to jest bardzo mała rekompensata przy takim wzroście cen, jeszcze limit do 50 ha i mniejsza kasa na użytki zielone to już jest całkiem chore. Dzielenie społeczeństwa i propaganda. 

Nie cieszą bo nakręcają inflacje. Tak jak rząd nakręcił szaleniznę cenową w marcu. Niestety mamy rząd, który skupia idę na sondażach propagandzie i socjotechnice. A nie na stabilizacji rynków.

W Niemczech w marcu było 7,3% inflacji we Francji chyba 4,5 a u nas 11. Rolnicy kupią w tych krajach nawozy w podobnej cenie jak my. Za zboże wezmą podobne ceny tylko w normalnej coś wartej walucie. A u nas dalej trzeci świat.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Ktoś zacytował galana, świat upada

Co tam co upada ? .

To jeszcze nie koniec podwyżek stóp. Raty hipotek mogą być nawet dwa razy wyższe niż w pandemii .

Nawozy po 8 tyś , tylko się cieszyć z takich czasów nie trafiają się często .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Ktoś zacytował galana, świat upada

 mnie też zacytowali. Sam nie wiem czy to dobrze , hehe

7 minut temu, hubertuss napisał:

Nie cieszą bo nakręcają inflacje. Tak jak rząd nakręcił szaleniznę cenową w marcu. Niestety mamy rząd, który skupia idę na sondażach propagandzie i socjotechnice. A nie na stabilizacji rynków.

W Niemczech w marcu było 7,3% inflacji we Francji chyba 4,5 a u nas 11. Rolnicy kupią w tych krajach nawozy w podobnej cenie jak my. Za zboże wezmą podobne ceny tylko w normalnej coś wartej walucie. A u nas dalej trzeci świat.

chyba w tylko w oficjalnych mediach ta inflacja w Niemczech taka niska. Wczoraj dzwoniła do mnie siostra tam  mieszkająca i mówiła ,że realna inflacja na poziomie 23 %. Wszyscy zaczynają sr** ze strachu, że gospodarka już stoi na skraju bankructwa. Polacy mieszkający tam na stałe od wielu lat myślą o powrocie do kraju.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
10 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

 mnie też zacytowali. Sam nie wiem czy to dobrze , hehe

chyba w tylko w oficjalnych mediach ta inflacja w Niemczech taka niska. Wczoraj dzwoniła do mnie siostra tam  mieszkająca i mówiła ,że realna inflacja na poziomie 23 %. Wszyscy zaczynają sr** ze strachu, że gospodarka już stoi na skraju bankructwa. Polacy mieszkający tam na stałe od wielu lat myślą o powrocie do kraju.

To musimy jeszcze bardziej się martwić. Skoro w Niemczech jest oficjalnie 7,3 a realnie 23. To u nas skoro oficjalnie jest 11 to realnie ze 30. To nie wiem czy jest sens wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
10 godzin temu, stach12 napisał:

skoro pomoc ma być udzielona dla  tych co odczuli  skutki podwyżki nawozów , to według mnie bardziej się tym należy co nawozu nie kupili bo to oni powinni więcej odczuwać skutków  hahaha  im powinni po 1000 dać

ci co kupili drogo na przyszły sezon po to żeby mieć fakturę mogą mieć sraczkę podwójną z powodu niepotrzebnych faktur i obniżek nawozów

Stary cebulaku, nawozu się nie kupiło, a dopłatę by się chciało. Dobre sobie Januszu bYznesu. :D  

3 minuty temu, hubertuss napisał:

To musimy jeszcze bardziej się martwić. Skoro w Niemczech jest oficjalnie 7,3 a realnie 23. To u nas skoro oficjalnie jest 11 to realnie ze 30. To nie wiem czy jest sens wracać.

 W takim razie jedź do Niemiec pracować w magazynie, zaznasz tamtejszych luksusów i będziesz zarabiał w mocnej walucie. Droga wolna, nikt płakał nie będzie.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj