Polecane posty

Tomek90    2265
9 minut temu, Badwolf napisał:

Źle się wyraziłem. Odbiorą to co zakontraktowali. Ludzie mają zakontraktowane po lepszych. Dniach, ponieważ robili kontraktację gdy była "górka". Kontraktacja pszenicy od 200 ton, więc dla małego to raczej poza zasiegiem

To ze maja kontrakty wyżej podpisane to dziwne ze będą brać, ciekawe jak wysokie, ale pewnie sam skup ma kontrakt pisany jeszcze wyżej. 

Jeśli górką jest 1800zl to nie wierzę ze zrealizują i poleca kary jedynie. 

7 minut temu, youn81 napisał:

pożyjemy zobaczymy nie pogniewałbym się jakbyś miał racje , ale kolorowo to nie wygląda na dzień dzisiejszy

Właśnie, teraz mówisz do rzeczy, pożyjemy zobaczymy a nie że napewno po tyle będzie. Ja też nie jestem pewien tego ze w marcu będzie taniej. 

W tamtym roku w marcu udało się kupić w miarę w rozsądnej cenie względem tego jak sprzedałem zboża - nie narzekam. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Jeśli te 7t sprzedasz po 1500/t to jeszcze ci zostanie od ch*ja na inwestycje. 

nie sprzedam po tyle , u nas kapka za konsumpcje na najwyższych parametrach daje obecnie 1300 i cena spada, tyko wicherkowi płaci + 500 do tony ekstra, pożyjemy zobaczymy w żniwa nie sprzedaje ale kokosów tym co przetrzymają raczej nie wróże bo idzie recesja a za tym spadek cen surowców

Edytowano przez Tigon
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Nie będę się wdawał w pyskówkę, liczone na szybko bez dokładnych cen środków na pszenicę nie dodałem materiału siewnego -fakt powinienem doliczyć 500zł . Reszta jest moim zdaniem w miarę ok . Z drugiej strony nawalić kosztów  na 5000zł  i mieć zysku 1500zł to nie jest coś czym warto się pochwalić.

żeby nie wdawać się w pyskówkę, to przedstaw te swoje obliczenia, a nie rzucasz jakąś kwotą zapewne nie wliczając uprawy i innych rzeczy, bo sam azot i NPK to jest już 2200. A szybko to można narobić w pory. Następny ekonomista z nominacją do grupy mateuszka🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Najlepiej sprzedać w żniwa spod kombajnu za najwyższa cene w sezonie, ale nie tak robi się cenę niestety. 

Pozatym jaki sens wtedy miałyby firmy produkujące silosy 😅

 

Dziwne liczenie. Liczycie koszta za pszenicę biorąc cenę z teraz za nawóz, sprzedaż po cenie z żniw. Rozumiem ze sprzedać możecie w żniwa, ale czy azot dawaliście dopiero teraz, czy dopiero teraz przyszła faktura i was szokuje?? WTF?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Ziemie klasy 3 a 2 jak plony będą na poziomie do 6 ton to będzie mega dobry wyczyn pogoda swe zrobiła i niech nikt tu nie pisze że zebrał 9 ton może będą wyjątki gdzie wilgoci było jak słońce nie spaliło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Jęczmień skoszony

Średnia z 40 hektarów jęczmienia 5,7 tony także szału nie ma... centralna wlkp 

Z pszenicą też tak się zapowiada.

I co z tego że spadło 120l/m

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

azot kupiony po 2900 w lutym także nie odbiega od dzisiejszej ceny, jedynie npk podrożało, myślę rzepak w next tygodniu pod Kose, w łanie już dojrzały jedynie ścieżki trzymają i nakładki

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
19 minut temu, Tomek90 napisał:

 

Właśnie, teraz mówisz do rzeczy, pożyjemy zobaczymy a nie że napewno po tyle będzie. Ja też nie jestem pewien tego ze w marcu będzie taniej. 

W tamtym roku w marcu udało się kupić w miarę w rozsądnej cenie względem tego jak sprzedałem zboża - nie narzekam. 

nigdzie nie napisałem ze tak będzie na pewno , ale wszystko wskazuje na to ze tanio nie będzie , równie dobrze tona pszenicy na wiosnę może kosztować 3tys jak to ze RSM będzie po 2tys ... prawdopodobieństwo takie same

9 minut temu, Tigon napisał:

azot kupiony po 2900 w lutym także nie odbiega od dzisiejszej ceny, jedynie npk podrożało 

NPK podrożało bo , fosfor i potas jest niedostępny i podrożał ....teraz drożeje gaz który zaraz będzie niedostępny  jest głównym kosztem produkcji azotu

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
2 minuty temu, youn81 napisał:

nigdzie nie napisałem ze tak będzie na pewno , ale wszystko wskazuje na to ze tanio nie będzie , równie dobrze tona pszenicy na wiosnę może kosztować 3tys jak to ze RSM będzie po 2tys ... prawdopodobieństwo takie same

Nie no azot nie stanieje bo nie ma skąd gazu brać,  jedyne co może nastąpić to przestoje w Fabryce

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Cena 3200 dla saletry , pojawiają sie pogłoski o możliwych podwyżkach ok 600zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
19 minut temu, Tomek90 napisał:

Najlepiej sprzedać w żniwa spod kombajnu za najwyższa cene w sezonie, ale nie tak robi się cenę niestety. 

Pozatym jaki sens wtedy miałyby firmy produkujące silosy 😅

 

Dziwne liczenie. Liczycie koszta za pszenicę biorąc cenę z teraz za nawóz, sprzedaż po cenie z żniw. Rozumiem ze sprzedać możecie w żniwa, ale czy azot dawaliście dopiero teraz, czy dopiero teraz przyszła faktura i was szokuje?? WTF?? 

Dochód z ha to można policzyć sobie za ubiegły sezon, z obecnego to są tylko i wyłącznie prognozy, bo do puki zboże nie skoszone i nie sprzedane, to jest takie gdybanie. Rzucanie kwoty 4700 dochodu to może przerodzić się w 3100 ale strat, przyjdzie grad lub inne dziadostwo i jest d*pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
11 minut temu, ws71 napisał:

Cena 3200 dla saletry , pojawiają sie pogłoski o możliwych podwyżkach ok 600zł tona

Jak masz kasę to bierz... U nas dealer Anwilu śpiewa 3280/t przy 24 tonach saletry. Pewnie wie o szykowanych podwyżkach i jak nie sprzeda teraz to sprzeda za miesiąc po 3500 albo więcej.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
6 minut temu, jacor73 napisał:

Dochód z ha to można policzyć sobie za ubiegły sezon, z obecnego to są tylko i wyłącznie prognozy, bo do puki zboże nie skoszone i nie sprzedane, to jest takie gdybanie. Rzucanie kwoty 4700 dochodu to może przerodzić się w 3100 ale strat, przyjdzie grad lub inne dziadostwo i jest d*pa.

Od gradu jest ubezpieczenie. 

Susza już jest wiekszym problemem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Od gradu jest ubezpieczenie. 

Susza już jest wiekszym problemem. 

Ja czekam na generalki agro, w celu szacowania szkód po gradzie w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Od gradu jest ubezpieczenie. 

Susza już jest wiekszym problemem. 

A od suszy nie ma? Też jest tylko trzeba więcej bulić. Znając politykę naszych TU, to z potencjalnym odszkodowaniem to też nie będzie łatwo. We wrześniu nasze kochane PZU nie chciało uwzględnić większej ceny za pszenżyto niż 7500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Niema od suszy. 

A czemu mieliby uwzględnić więcej niż 7500?? Przy tamtych cenach w wrzesniu to co chciałeś od tej mox kwoty ubezpieczenia na pszenżyto??  To już byłoby tylko i wyłącznie czekanie na grad.. Okazja 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, gustaww napisał:

400 kg saletry na pszenicę i 200 npk.  Fakt że paliwa nie policzyłem, nie policzyłem podatku i eksploatacji  ale i dopłat nie policzyłem i niby tej dopłaty do nawozów.

Podatek 300zł za ha płacisz? krus 500zł za ha no weź licz uczciwie, u mnie to są kwoty 120zł na ha . npk po 4300zł a saletra po 3400.

400 saletry to już jest ok1500 i 200 npk to 800 , razem 2300 i żeby to miało ręce i nogi to reszte kosztów trzeba by pomnożyć x 2 czyli ok 4500 trzeba liczyć .bo u ciebie jest niemożliwe żeby się zmieścić bez nawozu w 800 zł na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328

Ja miałem już 2 razy szkody w Concordii z powodu gradu i było ok. Tylko trzeba patrzeć im na ręce i z nimi liczyć strąki zbite i na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Niema od suszy. 

A czemu mieliby uwzględnić więcej niż 7500?? Przy tamtych cenach w wrzesniu to co chciałeś od tej mox kwoty ubezpieczenia na pszenżyto??  To już byłoby tylko i wyłącznie czekanie na grad.. Okazja 

Jak nie ma od suszy jak są, tylko nie na wiosnę a jesienią. A cena pszenżyta we wrześniu to nie było 7500 tylko 9000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
4 minuty temu, mysza103 napisał:

400 saletry to już jest ok1500 i 200 npk to 800 , razem 2300 i żeby to miało ręce i nogi to reszte kosztów trzeba by pomnożyć x 2 czyli ok 4500 trzeba liczyć .bo u ciebie jest niemożliwe żeby się zmieścić bez nawozu w 800 zł na ha 

To u mnie 530kg RSM 32 jakieś 1300 PLN

3 minuty temu, jacor73 napisał:

Jak nie ma od suszy jak są, tylko nie na wiosnę a jesienią. A cena pszenżyta we wrześniu to nie było 7500 tylko 9000

Jaka cena chłopie co ty mącisz, chodzi ci o kwote max ubezpieczenia?? Najpierw mówisz ze nie dawali, teraz ze było 9000? O co chodzi?? 

Jak masz piachy to z automatu mniej, nie dostaniesz tyle co na 2 czy 3 klasa. 

 

Co kogo interesuje ubezpieczenie od suszy na jesień?? 😑

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
5 minut temu, Tomek90 napisał:

Niema od suszy. 

A czemu mieliby uwzględnić więcej niż 7500?? Przy tamtych cenach w wrzesniu to co chciałeś od tej mox kwoty ubezpieczenia na pszenżyto??  To już byłoby tylko i wyłącznie czekanie na grad.. Okazja 

 

2 minuty temu, Tomek90 napisał:

To u mnie 530kg RSM 32 jakieś 1300 PLN

Jaka cena chłopie co ty mącisz, chodzi ci o kwote max ubezpieczenia?? Najpierw mówisz ze nie dawali, teraz ze było 9000? O co chodzi?? 

To przeczytaj sobie swój poprzedni post "A czemu mieliby uwzględnić więcej niż 7500"- bo cena pszenżyta we wrześniu już była 9000 a przy kalkulacji ubezpieczenia uprawy 2021/2022 uwzględnili cenę 7500. Gdzie napisałem, że cokolwiek dawali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

( 200 NPK + 400 N) 2200zł  - NPK 4300zł/t   saletra oferta ze wczoraj 3400zł/t 

Wapno granula 250zł

Doglebówka 120zł/ha

T1 z odżywką  200zł/ha

T2 z odżywką i skracaniem 260zł/ha

poprawka od 2-liściennych 20zł/ha

bez materiału siewnego  3060zł

z materiałem  3500zł/ha 

bez paliwa, podatków, krusów i innych zmęczeń materiału bo nie biorę pod uwagę też dopłat. Gdzie moje obliczenia są złe? która pozycja jest przekłamana? 

Jeśli dajecie więcej azotu i wynik ekonomiczny jest lepszy to jeszcze lepiej, ja sypię tyle bo wiem że u mnie uzyskać średnią z 20 ha 6 ton to już jest dobrze.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
6 minut temu, jacor73 napisał:

 

To przeczytaj sobie swój poprzedni post "A czemu mieliby uwzględnić więcej niż 7500"- bo cena pszenżyta we wrześniu już była 9000 a przy kalkulacji ubezpieczenia uprawy 2021/2022 uwzględnili cenę 7500. Gdzie napisałem, że cokolwiek dawali?

To ty złoty chłopiec 9000 za psiezyto 😅

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
Przed chwilą, Tomek90 napisał:

To ty złoty chłopiec 9000 za psiezyto 😅

A ile niby było na przełomie wrzesień/październik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj