Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Nie wiem, nie siałem nigdy tyle co Ty. Ja daje około 600 kg ale do tego siarka i magnez i głodu nie widziałem.

Ja nie potrzebuje magnezu bo wszędzie mam b. wysokie zawartości, Ph w granicach 5.5 do 6.5 , Na jesieni azotu nie daję a z tego co tu piszą ludziska to sypią  saletrzak na jesieni na rzepak a na ścierń RSM więc sumując to na jedno wychodzi. Słoma zawsze zostaje, obornik co 4 lata na tą samą działkę. Pszenica po rzepaku jest fajna ale rekordów nie mam, na pszenicę nigdy nie dałem więcej jak 2x 200kg.

Rozumiem że liczysz cały azot od zasiewu do zbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313

@Dastan żle myślisz ,takim to agencja powinna dać z 1000 ha ,niech zapierała i potem zbankrutuje ,żeby wszyscy w koło widzieli ,to może reszta by zmądrzała😄.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Otóż to za taką dzierżawę to powinni go nagrodzić. Dać mu jeszcze z 10 razy tyle tej ziemi i go doprowadzi na tamten świat i wtedy by się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Polifoska 6 u sobianka w granicach ok 4,5 tys 

Chyba wszyscy pamiętamy wypowiedź morawieckiego z 2016 roku który chce wojny więc czemu mamy się dziwić że dążą do niej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, migacz napisał:

Otóż to za taką dzierżawę to powinni go nagrodzić. Dać mu jeszcze z 10 razy tyle tej ziemi i go doprowadzi na tamten świat i wtedy by się skończyło.

4-4,5tys za ha to normalna stawka za ziemię agencyjną w mojej okolicy.Nawet nikt zdziwiony nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tylko na warzywach można wyjść do przodu, na zbożu  bardzo wątpliwe że jakiś grosz zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
11 minut temu, marcin19071980 napisał:

4-4,5tys za ha to normalna stawka za ziemię agencyjną w mojej okolicy.Nawet nikt zdziwiony nie jest

Niedługo będą Was rozwozić po całym kraju, żeby wszędzie takie czynsze były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313

Byłem dzisiaj w fabrycznym punkcie sprzedaży Anvilu i obniżki oraz nowy cennik od 1lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, gustaww napisał:

To tylko na warzywach można wyjść do przodu, na zbożu  bardzo wątpliwe że jakiś grosz zostaje.

 

4 minuty temu, gustaww napisał:

To tylko na warzywach można wyjść do przodu, na zbożu  bardzo wątpliwe że jakiś grosz zostaje.

To też nikt tu zboża nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
2 godziny temu, SAUTER napisał:

Zamawiał ktoś wapno z nordkalku standardcal? Podobno mocno do góry poszło

Wszystkie wapna do góry u wszystkich , jak się dowiadywałem to za dwa auta w zeszłym roku ,to teraz jedno👺.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
56 minut temu, marcin19071980 napisał:

4-4,5tys za ha to normalna stawka za ziemię agencyjną w mojej okolicy.Nawet nikt zdziwiony nie jest

 

Za taka stawkę oddał bym bez zastanawiania


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
3 godziny temu, Dastan napisał:

U mnie gościu dał 5ton pszenicy agencji za dzierżawę, takich to powinni wykluczać ze wszystkich dopłata i jeszcze obciązyc podatkami jak każdą firmę skoro tyle płacą. 

U mnie też jeden  dał 5t pszenicy w tam tym roku. Dobrał jeszcze 100 ha dzierżawy. Po za tym pracuje na etacie. Chodzą słuchy że ma problem z uregulowaniem płatności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24
33 minuty temu, sylwek23111 napisał:

U mnie też jeden  dał 5t pszenicy w tam tym roku. Dobrał jeszcze 100 ha dzierżawy. Po za tym pracuje na etacie. Chodzą słuchy że ma problem z uregulowaniem płatności...

Skoro piszecie 5 ton to ile wyniosła by ta dzierżawa płatna w gotówce ? Jaką cenę za tonę pszenicy brać pod uwagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

To żeby zapłacić czynsz za hektar ja bym musiał sprzedać zboże z dwóch hektarów

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

U nas w okolicy był też taki co dużo dawał za dzierżawy ludziom , to wyszło tak , że nie wypłacił tych dzierżaw i komornik go ściga, bo maszyny w kredycie. Polifoska po 4,5 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
SAUTER napisał:

Zamawiał ktoś wapno z nordkalku standardcal? Podobno mocno do góry poszło

Ja zamawiałem miesiąc temu z agroloku to z transportem wyszło po 4 tys zł za ponad 25t


Spontan88 napisał:

Skoro piszecie 5 ton to ile wyniosła by ta dzierżawa płatna w gotówce ? Jaką cenę za tonę pszenicy brać pod uwagę ?

Teraz to pewnie 7 tys zł za ha 🤭🤪

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Poprostu przelicytował. Nie do końca ma z głową. Wział nowy kombajn i traktor JD 300 koni, chyba na kredyt. Tylko patrzeć jak komornik wszystko zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
2 minuty temu, sylwek23111 napisał:

Poprostu przelicytował. Nie do końca ma z głową. Wział nowy kombajn i traktor JD 300 koni, chyba na kredyt. Tylko patrzeć jak komornik wszystko zajmie.

Carpe Diem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260

Cennik nawozów dali, staniało? Staniało? Inni by obniżyli? A ci obniżyli 

Że nie sprzedają to inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208

Mamy wspaniały rząd który dba o rolników aby mieli najtańsze nawozy w całej Europie 👌😀👍😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260

Oczywiście kolejny sukces ogłoszą, zresztą po co my się martwimy o nawozy jak nasze zboże nie potrzebne bo mają od braci Ukraińców pod dostatkiem 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Właśnie tak może byś będziemy trzymać z myślą o lepszą cenę rząd ogłosił klęskę bo susza a Ukraina powie to bierzcie to co w magazynach my pomożemy i cena zamiast do góry to jeszcze spadnie. Miasto będzie zadowolone bo pewnie chleb stanieje o 20-30groszy. Ja zakupami czekam jaka będzie koniunktura i ile wigilię dostaniemy za to co wyprodukowaliśmy. Ceny mogą też lecieć na dół bo Turcy z ruskimi jakoś się dogadali bo już jakiś statek pod turecka banderolą opuścił port. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Panowie mam możliwość zakupu mocznika polskiego za 4100, brać? Reszta azotu niedostępna 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
3 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Niedługo będą Was rozwozić po całym kraju, żeby wszędzie takie czynsze były.

Nie mam nic przeciwko😎

 

21 minut temu, Bercik92 napisał:

Mamy wspaniały rząd który dba o rolników aby mieli najtańsze nawozy w całej Europie 👌😀👍😅

Dodać zapomniałeś,,i najtańsze zboże "😎

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj