Polecane posty

marcinryt    4

blue N 1 kg 750 zł, mocznik 3650 brutto, saletra 4070 zł brutto, siarczan amonu N21-s24 2950 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

U mnie wszyscy znajomi jeszcze nic nie kupili nawozu, w okolicy to tylko u kilku widać że coś kupili ,ale to małe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2294

Ja kupiłem w lipcu nawozy i trochę przepłaciłem saletra 3800 mocznik 4200. Rolnictwo to trochę się ruletka zrobiła coś co kiedyś było do przewidzenia teraz nie jest już takie oczywiste.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340

Rolnicy nie kupują nawozów bo zboże i rzepak ma słabą cenę , każdy co trzyma zboże wypatruje zwyżki ceny lub obniżki na nawozy .

Wg. mnie gaz już nie ma znaczenia do ceny azotu tylko giełda Matif , jeśli tam nie spadnie poniżej 300 euro pszenica to i azot nie stanieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1018
48 minut temu, matek89121 napisał:

Ja kupiłem w lipcu nawozy i trochę przepłaciłem saletra 3800 mocznik 4200. Rolnictwo to trochę się ruletka zrobiła coś co kiedyś było do przewidzenia teraz nie jest już takie oczywiste.

Ja też w lipcu kupiłem salmag po 3230 i saletrosan po 3440 a rzepak był po 2900 i pszenica po 1400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    512
52 minuty temu, matek89121 napisał:

Ja kupiłem w lipcu nawozy i trochę przepłaciłem saletra 3800 mocznik 4200. Rolnictwo to trochę się ruletka zrobiła coś co kiedyś było do przewidzenia teraz nie jest już takie oczywiste.

Za dużo popeliny w tym temacie, jeden straszy drugiego, że nie będzie, że zdrożeje. Spokój miałem jak tego tematu nie obserwowałem.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2294

Ja się akurat płodów rolnych pozbyłem w żniwa bo jak usłyszałem co pseudo minister rolnictwa mówił to zrobiłem zupełnie odwrotnie bo nie ufam temu nierzadowi (to najlepszy minister rolnictwa ale chyba Ukrainy)

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3583
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Rolnicy nie kupują nawozów bo zboże i rzepak ma słabą cenę , każdy co trzyma zboże wypatruje zwyżki ceny lub obniżki na nawozy .

Wg. mnie gaz już nie ma znaczenia do ceny azotu tylko giełda Matif , jeśli tam nie spadnie poniżej 300 euro pszenica to i azot nie stanieje .

Pijany jesteś czy naćpany, pszenica ci za droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1336
4 godziny temu, rob334 napisał:

chcą pobudzić sprzedaż bo jest licha, u nas każdy czeka z zakupem

Kasa potrzebna na czołgi dla Ukrainy i trzeba gdzieś kasę zdobyć😀.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
46 minut temu, matek89121 napisał:

Ja się akurat płodów rolnych pozbyłem w żniwa bo jak usłyszałem co pseudo minister rolnictwa mówił to zrobiłem zupełnie odwrotnie bo nie ufam temu nierzadowi (to najlepszy minister rolnictwa ale chyba Ukrainy)

We wrześniu , październiku było drożej jak we żniwa , ja nie rozumiem tego że rolnicy liczyli na 2000 zł . Jak na razie zboże nie jest tańsze jak we żniwa , ma podobne ceny i zależy od regionu .

8 minut temu, miwigos napisał:

Pijany jesteś czy naćpany, pszenica ci za droga

Dobrze doczytaj a nie się wymądrzasz , piszę o nawozie że nie stanieje dopóki pszenica nie stanieje , sam sprzedałem jęczmień po żniwach i nie drę szat chciało by się napisać mordy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4742

Nasi oddadzą im wszystko. Kupią nowe amerykańskie a nasze wnuki będą jeszcze spłacać.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

slyszal ktos o mozliwosci stosowania azotu w lutym - ze niby termin maja skrocic ze wzgledu na pogode .? nie moge nigdzie tej informacji znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4013

U nas nikt nie patrzy na to co jakiemuś urzędnikowi się wydaje i że azot od marca czy obornik. Są warunki to się jedzie. I nikt na nikogo nie donosi. Powtórzę , w zdecydowanej większości przypadków ci co się tak obawiają kontroli to sami pierwsi dzwonią podkablowac 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4742

 U nas na wschodzie wegetacja stoi nikt o tym póki co nie myśli. Pewnie koniec lutego ruszymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Pijany jesteś czy naćpany, pszenica ci za droga

Dobrze doczytaj a nie się wymądrzasz , piszę o nawozie że nie stanieje dopóki pszenica nie stanieje , sam sprzedałem jęczmień po żniwach i nie drę szat chciało by się napisać mordy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Palmusny napisał:

slyszal ktos o mozliwosci stosowania azotu w lutym

legalnie to nie...

1 minutę temu, Mariusz2903 napisał:

piszę o nawozie że nie stanieje dopóki pszenica nie stanieje

ty tak dla jaj? tylko nawóz ważny w uprawie i zborze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
3 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

legalnie to nie...

ty tak dla jaj? tylko nawóz ważny w uprawie i zborze??

Ładnie dla jaj , jak potrzebuje nawozu i na dodatek najdroższego bo bezchlorkowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Mariusz2903 napisał:

jak potrzebuje nawozu i na dodatek najdroższego

no dobra, ale czemu pszenica ma być tania przez to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3583
11 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Dobrze doczytaj a nie się wymądrzasz , piszę o nawozie że nie stanieje dopóki pszenica nie stanieje , sam sprzedałem jęczmień po żniwach i nie drę szat chciało by się napisać mordy .

Prawie nic nie ma wspólnego jedno do drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
8 minut temu, Pafnucy12 napisał:

no dobra, ale czemu pszenica ma być tania przez to??

     Świat nie chce już akceptować cen pszenicy powyżej 300 euro a wysokie ceny nawozów to polityka UE która dąży do ich redukcji razem z pestycydami .

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

nawozy na jesień pod korzeń 4500 za poli 6  podobne, koszty już wiele duże poniosło, tak samo teraz qq nasiona na hektar będą droższe niż tona ziarna w żniwa, pora chyba pozbierać trochę kaczanów na jesień.

Edytowano przez Tigon
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj