superfarmer02

Ceny usług 2022

Polecane posty

Taurus83    890
Dnia 31.07.2022 o 08:47, ur68 napisał:

Jak nikt nie patrzy na straty -są pracownicy wyznaczeni do kontroli ile leży- dopuszczalne jedno chude  ziarenko na powierzchnię dłoni 15/15 cm .A wydajność zależy przede wszystkim od ustawienia kombajnu -wiatr na prawie 100% górne sito wstępne 15 mm górne  12 mm dolne 8 mm (choć to zależne od plonu i kombajnu ) na bębnie młócącym chociaż dwie nowe listwy szczelina bębna 11 mm bębny domłacające i bębny separujące klepiska na 10 mm   no i dojrzałe zboże .Z takimi ustawieniami przepływ zboża osiągamy na poziomie 40 t na h .Obok prawie nowy Lex 9m  i ani wydajności ani czystości a dusi wydajność na sitach 

 

To nh? Kupiłem w tym roku CSa i też ma takie małe górne sito wstępne i właśnie się zastanawiałem jak to ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur68    9

CX przez to krótkie idzie 90% ziarna podstawą jest aby plewy fruwały nad sitami -ziarno spadnie jak plewy nie przytykają sit .Na uwrociach wypada zaprogramować aby po podniesieniu chederu  obroty wentylatora nieci spadły (bez masy na sitach na uwrociach nieco gubi ale to idzie dopieścić -mało kto to używa ale to jest przydatne )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    890

Każdy kombajn gubi na uwrociach. Na czujnikach strat zazwyczaj jest czerwono. Nie wiem czy w moim można zsynchronizować ten wiatr z hederem ale się dowiem  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur68    9
7 godzin temu, Taurus83 napisał:

Każdy kombajn gubi na uwrociach. Na czujnikach strat zazwyczaj jest czerwono. Nie wiem czy w moim można zsynchronizować ten wiatr z hederem ale się dowiem  :)

Masz to opisane w instrukcji tego nie ustawiają nawet serwisy bo nie wiedzą o co chodzi podobnie jak programowanie ustawień do przeważającej wydajności na polu . Poziom wiedzy serwisu to jest godne ubolewania i dotyczy większości marek .Nie potrafią ustawić zdiagnozować usterki nie wspominam już o oprogramowaniu -skąd ci ludzie się biorą nie pojmuję nie mają nawet wiedzy tej która jest opisana w instrukcji a schematy to jak operacja przeszczepu serca i jeszcze kasują jak durni  . 

Edytowano przez ur68
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopacy, ile za gruberowanie? tak na ha lub h... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, 6465 napisał:

200ha.

musi mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

11ha po pszenicy i jęczmieniu jarym do sprasowania, Lubelskie powiat kraśnicki. Jakie stawki za bele 120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak to teraz z tymi usługami?dizelek tanieje w oczach, cena części spada, ile potanialy usługi 🤔

jeszcze chwilę temu było tak drogo bo po 8 był dizelek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1802
Dnia 1.08.2022 o 16:42, xxx12345 napisał:

LRA - 350 /h bez sieczkarni, 380/h z sieczkarnią bizonem Z056

Powiat miński 500 za godzinę brałem. Nie pasuje to nie jadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7569

450 za hektar. 

Kombajny w tym roku roboty szukają. 

Pewnie u dużego z dobrym odbiorem to i za 350-380 jadą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1802
26 minut temu, Pafnucy napisał:

to sie nie najeździłes. :D

Tyle co zawsze. 100 godzin z czego 1/3 u siebie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3690

My mimo tego że bierzemy prawie najdrożej to nie możemy się obrobić a wiem że nawet inne kombajny które biorą taniej stoją i szukają roboty więc nie zawsze kasa jest najważniejsza 

Dnia 5.08.2022 o 08:56, HF86 napisał:

jak to teraz z tymi usługami?dizelek tanieje w oczach, cena części spada, ile potanialy usługi 🤔

jeszcze chwilę temu było tak drogo bo po 8 był dizelek 

Jakoś nie widzę żeby części jakoś mega staniały a paliwo? Przed żniwami 8 teraz 7,50 to to wielka obniżka, mi wychodzi 6 zł na godzinę mniejszy koszt 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u ziomka pięknie bizonek wypoczął w tym sezonie. 

tyle krzyku było że za mniej jak 500 za godzinę to go odpalac nie będzie 🤣

za to zielony kosi po 500 za ha ino szum i stekania nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2494

550zl/ha rzepak ze stolem i sieczkarnia 450zl/ha zboze z sieczkarnia 400zl/ha zboze bez sieczkarni centralne mazowsze kombajny to new holland


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj