Gość

Ceny węgla i ogólnie opału

Polecane posty

kibix    284
1 godzinę temu, Bukat82 napisał:

Kupę ludzi pchali w gaz, potem cenę wyjepcyli w kosmos.

Wystarczy ustawa anty-smogowa. 

Złodziejskie pomioty.

Gaz dalej wychodzi taniej jak ekogroszek. Póki cena jest ustalana przez państwo to będzie taniej. 

Na pgg kupują wszyscy co mają deklaracje nawet jak ktoś nie potrzebuje ekogroszku bo wymienia pięć na pompę ciepła. Potem odsprzedają za 3 razy tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znam kilka osób którzy mają zbiorniki i ogrzewanie drogie bardzo.

Gaz wychodzi taniej niż groszek .. może jak temp. nie przekracza 17 st.

Tzn wewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
9 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

Kurła, zachodze do właściciela ugoru z pytaniem czy mogę sprzątnąć rosnące tam brzózki a gość do mnie -a co mi one przeszkadzają!...

A niech rośnie las na działce budowlanej 🙋

Może te brzózki przydadzą się na stemple lub krokwie... 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
23 godziny temu, Bukat82 napisał:

Znam kilka osób którzy mają zbiorniki i ogrzewanie drogie bardzo.

Gaz wychodzi taniej niż groszek .. może jak temp. nie przekracza 17 st.

Tzn wewnątrz.

Dom stare budownictwo ale bardzo dobrze ocieplony. Koszt ogrzewania gazem był droższy 10-20% względem węgla. 4 tony kostki szły plus było drzewem dokładane. Teraz koszt 4 ton kostki to pewnie koło 12 tys. Zobaczymy ile gazem wyjdzie w tym sezonie.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1787

ten rosyjski uczony który wynalazł chrust jest geniuszem B|

 

IMG_20220810_113327.jpg

 

@radekz200 a ty te gałęzie co oddawałeś to jeszcze masz czy już ktoś sprzątnął?

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6749
41 minut temu, konteno napisał:

ten rosyjski uczony który wynalazł chrust jest geniuszem B|

 

IMG_20220810_113327.jpg

 

@radekz200 a ty te gałęzie co oddawałeś to jeszcze masz czy już ktoś sprzątnął?

Mam a co chcesz kupić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Ostatnio z leśniczymi rozmawialiśmy - nie ma żadnego opału do kupienia w lesie. Ostatnie co sprzedawali to pokazywali kwit - 2400zl za 8m osiki 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
radekz200 napisał:

Mam a co chcesz kupić?

Myślę że darmo to jest uczciwa cena.. 😉 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kibix ja tam nie bawię się w jakieś wyliczanik itp czy coś.

Mam dom 12st letni, czyli powiedzmy dobrze wyposażony w ocieplenie stropu, ścian itp i myślę że gaz by mnie wyszedł najdrożej.

Plusem jest wszędzie podłogowe, ale odnośnie gazu jestem na 'drogo'.

 

 

Jednym zimno przy 23 a innym przy 17 st. 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

A ja się nie przejmuję opałem 🤭 

Jeszcze jakieś 3x tyle pod dachem z poprzednich lat. I w tym roku pelniuśką pronarke ciotce dałem.

IMG_20220810_154153.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pedro2 jak 'srasz' miejska wpadnie i zmierzy Ci wilgoć w klocku 😁

Przykrywoj to 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

Na deszcz przykrywam, toż po to folia leży, a po deszczu schnie. Pod folią raczej nie wyschnie 🤔


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1787
8 godzin temu, Bercik92 napisał:

Myślę że darmo to jest uczciwa cena..

no właśnie po tej co piszesz cenie to były na olx

jeszcze ze 3 takie furmanki mam do przywiezienia w okolicy kilku km od domu , dobrze pogoda sprzyj to na pare godzin przed lub po robocie można wyskoczyć 

9 godzin temu, daron64 napisał:

Ostatnio z leśniczymi rozmawialiśmy - nie ma żadnego opału do kupienia w lesie.

maciek też tak samo gadał jak u niego byłem , wszystkie firmy z okolic biorą na materiał budowlany, palety i opał , dla prywatnych nie ma nic choć z przeznaczeniem to różnie bo sporo kornik załatwił a hałdy kłód przeogromne i się ciągną kawał drogi

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Na deszcz przykrywam, toż po to folia leży, a po deszczu schnie. Pod folią raczej nie wyschnie 🤔

No wiem przecie. Bardziej mi chodziło czy u Ciebie czy u kogoś tu innego łażą i sprawdzają wilgotność czy kto mokrym pali. W imię walki o ekologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

jako nowy uzytkownik 😂🤣 pewnie nie wiesz ze u mnie chodza- masz link na stronie gminy i anonimowo zglaszasz sasiada do inspekcji, przychodzi babka z gminy  z policja ,sprawdza czym palisz,co masz w kotlowni,jesli jej sie chce to bierze probki popiolu..

wchodzisz na mape i masz zaznaczony kazdy dom -kiedy zgloszony,dokladny dzien i godzina.

siostre zglosili, szwagra tez ,tesciowa w innej gminie takze.

ale to polska zachodnia -inna mentalnosc, kazdy patrzy co robisz, tym bardziej ze gesta zabudowa.

u nas lasow malo co zostalo-nie idzcie nasza droga,wytniecie wszystko jak my a potem smog...

ni macie pojecia o zyciu w cywilizowanym terenie- ekologia to nie wymysl .. czemu zachodnia europa tak o to walczy-u nich juz przerabiali to co u nas dopiero sie zaczelo.

susza, upaly, smog..

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

O patrzcie go jaki światowy. 

Nie wycinałem ani jednego zdrowego drzewa na opał. Wszystko suszki i wiatrołomy. A i suszki się ratuje, co jakiś czas chodzi po działkach i sprawdza, jak usycha grubsza to ciach do wytarcia zanim zbutwieje


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jacek to że chodzą u Ciebie to mnie nie dziwi. Pewnie większości gmin wokół kraka.

A gdzieś indziej 🤔 w innych rejonach kraju .. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Palił ktoś torfem w kopciuchu w tych duzych kostkach sprzedawanych w bb ? Jest po ok 1300 i troche ludziska biorą z pobliskiego składu po małym worku na  testy .Ktoś mówił że to śmierdzi podczas spalania .prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3642

Przy cenie węgla 3.600zł/t ludzie będą próbować wszystkiego co jest tańsze. Ja wiosną wziąłem na próbę trochę tego torfu do kopciucha. Cóż mogę powiedzieć palić się palił ale wydzielał się specyficzny zapach i sporo popiołu z niego. Zostałem przy drewno + węgiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj