PiterParker

Case 5120 kontrolka skrzyni miga 5 razy

Polecane posty

PiterParker    1

Witam serdecznie. W moim niedawno zakupionym case 5120 po wciśnięciu sprzęgła i przekręceniu zapłonu kontrolka od układu hydraulicznego miga 5 razy. Generalnie ciągnik jeździ i pracuje poprawnie. Dwa razy tylko zdarzyło mi się że podczas cofania na maksymalnie skręconych kołach na 1 biegu i 1 polbiegu odłączyło jazdę i zapaliła się w/w kontrolka.  Po naciśnięciu sprzęgła i puszczeniu wszystko wróciło do normy i nawet jak chciałem spowodować to kolejny raz żeby zobaczyć w czym problem to już nie mogłem/ wszystko działało jak trzeba. Podobnie było innym razem innego dnia. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie zajrzeć i co sprawdzić ? Są tematy na forum w których użytkownicy zgłaszają podobny problem ale temat zawsze się urywa i do niczego nie prowadzi. Bardzo proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PiterParker napisał:

Witam serdecznie. W moim niedawno zakupionym case 5120 po wciśnięciu sprzęgła i przekręceniu zapłonu kontrolka od układu hydraulicznego miga 5 razy. Generalnie ciągnik jeździ i pracuje poprawnie. Dwa razy tylko zdarzyło mi się że podczas cofania na maksymalnie skręconych kołach na 1 biegu i 1 polbiegu odłączyło jazdę i zapaliła się w/w kontrolka.  Po naciśnięciu sprzęgła i puszczeniu wszystko wróciło do normy i nawet jak chciałem spowodować to kolejny raz żeby zobaczyć w czym problem to już nie mogłem/ wszystko działało jak trzeba. Podobnie było innym razem innego dnia. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie zajrzeć i co sprawdzić ? Są tematy na forum w których użytkownicy zgłaszają podobny problem ale temat zawsze się urywa i do niczego nie prowadzi. Bardzo proszę o podpowiedź.

Też niedawno zakupiłem ten ciągnik,  czasem mi rozłączy skrzynie na rozgrzanym,  też miga 5 razy,  staram się dbać o maszyny,  lecz co do tego  to są to rozczelnienia,  układ traci ciśnienie,  jest tam 1000 rzeczy które należało by przejrzeć aby to działało perfekt,  ja narazie  ignoruje obserwuje, kiedyś przyjdzie może czas na kasowanie problemów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiterParker    1

Konsultowałes to z kimś? Ja też mam taki charakter że wszystko musi być zawsze dopięte na ostatni guzik a maszyna musi cykać jak zegarek. Wiem że z używanymi sprzętami ciężko dojść do perfekcji ale... Nic nie szkodzi próbować :) w tym tygodniu zmienię jeszcze olej w skrzyni bo tylko to mi zostało wszystko inne jest już wymienione. Łudzę się że to może coś wnieść do tematu bo ciągnik osobiście sprowadziłem sobie z zagranicy i nikt nie był mi w stanie powiedzieć kiedy był on wymieniany. 

W każdym razie gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie chętnie posłucham. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

To błąd któregoś z czujników ciśnienia na koszach ćwiartek . Jeśli się wie na której ćwiartce ten błąd się pojawia to można sprawdzić konkretnie ten jeden czujnik . Może to być np: zacinający się elektrozawór , sam czujnik albo coś nie łączy w instalacji ( złącza i przewody do sprawdzenia i  konserwacji ) . A najlepiej jeszcze kontrola ciśnienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiterParker    1

Ok. Tak jak pisałem zdarzyło się to dwa razy na 1 biegu i 1 polbiegu. Który czujnik odpowiada za w/w przełożenie ? Gdzie znajdę ten elektrozawór ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiterParker    1

Problem się rozwinął ale trochę w innym kierunku. Odpaliłem dziś ciągnik oczywiście z wciśniętym sprzęgłem i na luzie. Wrzucam bieg puszczam sprzęgło a traktor stoi. Hydraulika działa, tur, tuz, wspomaganie - wszystko ok. Podczas przerzucania polbiegow słychać charakterystyczne dźwięki ze skrzyni tzn odgłos koszy ale sprzęgło wciskam i puszam a traktor nic. Zacząłem wciskać i piszcząc sprzęgło raz za razem aż w końcu za któryms usłyszałem charakterystyczne załapanie skrzyni i po wrzuceniu biegu traktor zaczął jechać. Stało się tak po tym jeszcze kilka razy w przeciągu 20 minut i za każdym razem kilkukrotne wciśnięcie sprzęgła i puszczenie spowodowało że skrzynia znowu załapała. Kontrolka od skrzyni nie świeciła przy tym ani nie migala. Wszystkie podzespoły hydrauliczne działają jak należy. Linka sprzęgła jest ok. Ma ktoś pomysł co to może być i gdzie zajrzeć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiterParker    1

Wygląda na to że problem został rozwiązany. Nie zdarzylem sprawdzić napięć ponieważ ktoś podpowiedzieć mi żebym jeszcze wcześniej zajrzał do czujników sprzęgła przy pedale i tu okazało się że górny czujnik który uruchamia się przy wciśnięciu sprzęgła stoi dęba. Zatarł się. Po rozebraniu wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystko wróciło do normy. Aczkolwiek kontrolka skrzyni nadal miga 5 razy gdy podczas przekręcania zapłonu przytrzymamy sprzęgło. 

Mam jeszcze taka ciekawostke a mianowicie całkiem przypadkiem zauważyłem że w moim ciagniku na uruchomionym silniku można wrzucać biegi główne bez wciskania sprzęgła. Nic nie zgrzyta i nic innego się nie dzieje tyle że ciągnik najzwyczajniej w świecie stoi i nie reaguje. Za to gdy wcisnę sprzęgło i wrzucę bieg traktor jedzie. Czy to normalne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biegi główne ze sprzęgłem. Może to nie jedyny problem u Ciebie z tym sprzęgłem. Wrzucasz jakby było bez wciskania załączone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiterParker    1

Witam po dłuższej przerwie. Dziś problem zaczął się chyba rozwijać. Po jakiejś tam dłuższej jeździe na pusto po polu wyjechałem na szosę. Wrzuciłem 4 bieg i 1 półbieg a ciągnik tylko ruszył i rozłączyło jazdę. Wcisnąłem sprzęgło wrzuciłem 3 bieg i to samo ciągnik ruszył i po chwili rozłączyło jazdę. Zacząłem kombinować i działo się tak na każdym polbiegu ale za to na 3 i 4 biegu. Na 1 i 2 biegu nic takiego nie mialo miejsca. Podczas tej usterki kontrolka skrzyni nie zaświeca się. Reszta podzespołów działa poprawnie tzn ładowacz, wspomaganie, podnośnik - wszystko ok. Przyjechałem powolutku na podwórko. Zacząłem jeździć w te i spowrotem i dopatrzyłem się że ciągnik przestaje jechać gdy całkowicie puszczę sprzęgło i zostanie wciśnięty dolny czujnik pedału sprzęgła. Zgasiłem ciągnik, Postal chwilę, odpaliłem i ciągnik jedzie normalnie.... Gdzie zajrzeć ? Co sprawdzić? Nie mogę sobie pozwolić aby spotkało mnie coś takiego na działkach oddalonych o 18km, to by była tragedia. 

Edytowano przez PiterParker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj