Kobrarj455

Case 4230

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej78    588
3 godziny temu, jaco512 napisał:

Pompka pełni również funkcję zaworu zwrotnego. Gdy miałem problem z odpalaniem  - silnik wolniej i dłużej kręcił przy niskich temperaturach , przyczyną była właśnie uszkodzona pompka.

Do jakich obrotów wkręca się silnik? Powinien spokojnie łapać 2400 -2500 obr.  . Pod ośką pedału gazu jest ogranicznik z regulacją mimośrodową.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

silnik wkręca się do 2500 może nawet 2600 ale to pewnie licznik coś oszukuje. Podczas orki w ciągu 6h spaliłem ok 50-60l i zaorałem 1ha, tylko z dwójkami pługami musiałem jeździć z prędkość 5-6km/h. Zamawiam tą pompkę i zobaczę co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawiSo    6

A propos tego czujnik od obrotomierza ,rozumiem, że gdy na przykład zerwie nam się pasek to obroty nie będą już wyświetlane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefek15    0

Witam, potrzebuje pomocy w podłączeniu rozdzielacza od tura do case 4230, gdzie można wpiąć sie w układ hydrauliczny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefek15    0

Czyli muszę dokupić 3 sekcje tak ?

 

Mam taki rozdzielacz od tego tura i jak go podłączyć przykładowo do 2 sekcji w ciągniku, bo jest 4 przewody do podpięcia.

Dzięki śliczne za info.

received_1397158390715161.jpeg

received_492449288976793.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Wąż P to zasilanie rozdzielacza, T to wąż powrotny, możesz na próbę dokręcić wtyczki do tych dwóch przewodów i wpiąć z tyłu do gniazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Jakie oznaczenie maja te dwa pozostałe? Które przewody są podłączone do siłowników w ładowaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

W mim Case mam zamontowany ładowacz Mailleux . Tak wygląda podłączenie przy sekcjach rozdzielacza. Zaślepkę zastąpiono płytką z trzema króćcami.

IMG_20220122_165648_326~3.jpg

IMG_20220122_170326_113~2.jpg

IMG_20220122_165203_571~2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefek15    0

Aha, rozumiem. A dałby pan rade zrobić zdjęcie od przodu tego rozdzielacza jak są te węże wpięte bo u mnie jest jeszcze jakiś 4 wąż wolny i niezabardzo mam pomysł co z nim zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Ja mam szybko złącze i tak jak widać dochodzą do niego 3 przewody P zasilanie , T - powrót , C - drugi powrót - łącznik z rozdzielaczem kipra, umożliwia niezależne działanie ładowacza i rozdzielacza w ciągniku.Dodatkowo obok przyłącza P jest możliwość dołączenia akumulatora hydraulicznego- amortyzacji.

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/289200-mailleux-mx-480-podlaczenie-rozdzielacza/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
Dnia 21.01.2022 o 09:31, Stefek15 napisał:

Witam, potrzebuje pomocy w podłączeniu rozdzielacza od tura do case 4230, gdzie można wpiąć sie w układ hydrauliczny?

 

Ja mam rozdzielacz od tura przy filtrze wpięty z lewej strony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

jutro zrobię, a ty masz może hydrauliczne wyjście do hamulca przyczepy? Bo potrzebuje wiedzieć skąd wychodzi wężyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Dnia 22.02.2022 o 18:45, Kobrarj455 napisał:

masz może hydrauliczne wyjście do hamulca przyczepy? Bo potrzebuje wiedzieć skąd wychodzi wężyk

Przewód że złączem hamowania przyczepy poprowadzony jest z dodatkowego zaworu sterującego. Wydaje mi się , że dołożenie takiego układu nie jest proste, poza samym zaworem sterującym potrzeba zmodyfikować układ hydrauliczny. Zawór ten jest wpięty w układ ,a tym samym konieczna jest wymiana lub przeróbka kilku przewodów ( rurek ) hydraulicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
Dnia 22.02.2022 o 07:30, jaco512 napisał:

 

Możesz zrobić zdjęcie?

 

Rozdzielacz od tura jest wpięty w tą złącze co jest końcówka spawana.

20220224_193749.jpg

20220224_193734.jpg

Edytowano przez Kobrarj455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj