Kobrarj455

Case 4230

Polecane posty

andrzej78    588

Dobre ma spalanie. Mój- mimo ,że pobiera trochę olej od wymiany do wymiany to nie kopci.😄

Na serio , to tak średnio. Posiada silnik o pojemności ponad 4,3 litra , trochę większy od Perkinsa 4 cyl i będzie wypadał gorzej. Z moich obserwacji ,orka pługiem zagonowym  4x35 - 10 litrów na godzinę ,na hektar( czasem dłużej gdy trudny teren). Przy innych lżejszych pracach spalanie spada do 8 litrów na godzinę, a ekstremalnie to tak koło 12 l/ h. Sprawdzałem spalanie katalogowe Case 4230 oraz Case Cx80 ( Perkins) - bardzo mała różnica.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

Dzięki, a jak z poborem oleju? bo umie sporo bierze i słychać tak dziwnie w okolicach filtra. One tak mają czy coś się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

W przystawce przedniego napędu , pod korpusem tylnego mostu, bardziej po prawej stronie. A w czym rzecz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
11 godzin temu, andrzej78 napisał:

W przystawce przedniego napędu , pod korpusem tylnego mostu, bardziej po prawej stronie. A w czym rzecz?

 

A czy przypadkiem tam się nie znajduje elektrozawór od półbiega ? 

Muszę go znaleźć i podpiąć bo cały czas napęd działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Elektrozawór od półbiegów jest w skrzyni biegów, kabelek do zaworu jest pomiędzy skrzynią i lewym zbiornikiem paliwa.Tak jak pisałem wyżej , od napędu jest pod korpusem tylnego mostu po prawej. Trzeba zacząć od sprawdzenia połączeń elektrycznych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

Dzięki, za pomoc. Wystarczyło tylko przeczyścić alternator i obroty działają. 

Wczoraj  po krótkiej pracy napotkałem inny problem tym razem z hydrauliką. Gdy ustawię dźwignie nr 3 w połowie to dźwignia nr 2 wgl nie reaguje. Czemu nie działa wtedy? Gdy dam troszkę do przodu dźwignie nr 3 to dźwignia nr 2 działa ale strasznie nisko podnosi. Ktoś miał taki problem?

post-33168-0-95856300-1298910282.jpg

Foto z internetu jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Dźwignia nr 3 odpowiada za regulację siłową, ustawiasz sobie głębokość orki. Do pracy z innymi maszynami ustaw ją do max przodu, a podnośnik obsługuje się tylko dźwignią 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

W mim ciagniku jest tak . Jeżeli dwignię regulacji siłowej ( 3) ustawię w pozycji "płycej " - do tyłu, to podnośnik podniesie trochę wyżej . Ruch dźwigni (3) oddziaływuje na mechanizm sterujący podośnika i zmienia się odległość pomiędzy trzpieniem a dźwignią na drążku skrętnym mocowania łącznika centralnego. Sprawdź czy coś nie blokuje ruchu dźwigni po prawej stronie podnośnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

To u mnie dźwignia regulacji siłowej działa odwrotnie niż wy mówicie, czyli jak dam do tyłu to podnosi wyżej, natomiast w pozycji środkowej wgl nie mogę ruszyć podnośnikiem, dźwignia podnośnika nie reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

Filtry nowe, zauważyłem też że nie ma pompki ręcznej ale to chyba nie problem. O jakie śruby i oczka chodzi? Dodam jeszcze że wydaje mi się że pali dużo ja na małą moc, Lekko przy przegazowaniu zadymi, ale nie zawsze, przeważnie jak zimny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj