maroko

Topole

Polecane posty

maroko    118

Witam

Dziś był z gminy pan i zaznaczał numerami topole które rosną pomiędzy moim polem  a drogą asfaltową gminną. Mają one podobno zostać wycięte. 

Ze mną nikt się w tej sprawie nie kontaktował. Wcześniej wycinałem wiele z nich tylko na zgłoszenie bo w gminie twierdzili że rosną one nie w pasie drogowym a należą do mnie. 

Gdzie mogę sprawdzić jak naprawdę jest z tymi drzewami? 

Czy ewentualnie mogę te drzewa zabrać? Przez tyle lat jednak rosły i ciągnęły z mojego pola. Mało co pod nimi urosło.

Miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

skoro nie są w pasie drogowym a są Twoją własnością to zapytaj w gminie na jakiej podstawie chcą je wyciąć. Co do sprawdzenia to idź do starostwa tam maja mapy na których powinny być zaznaczone drzewa przy drodze. Ja mam kilka drzew które chciałem wyciąć ale po sprawdzeniu na tych mapach okazało się, że połowa drzewa jest w pasie drogowym a połowa na moim polu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

albo w ubiegłym roku lub 2 lata temu sąd uznał żę drzewa rosnące w pasie drogowym  chyba do 2 metrów od granicy pola należą do rolnika  , tzn jak zostaną sciete to rolnik ma prawo je zabrać , oczywiscie nie samowolnie .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Właśnie dlatego najpierw wolał bym mieć pewność czyje są te topole a dopiero iść do gminy. Wiem że w gminie też są czasami różne cyrki i nie ma co im na słowo wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

trzeba sprawdzić w geodezji ile szerokosci ma pas drogowy i wszystko bedzie jasne

  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
12 godzin temu, jarecki napisał:

albo w ubiegłym roku lub 2 lata temu sąd uznał żę drzewa rosnące w pasie drogowym  chyba do 2 metrów od granicy pola należą do rolnika  , tzn jak zostaną sciete to rolnik ma prawo je zabrać , oczywiscie nie samowolnie .

Gdzie to było opisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

na pewno to kopernik nie zyje granica jest granica jak jest w pasie drogowym to nalezy do sluzby drogowej co najwyzej jak Ci przeszkadzaja to galezie możesz przyciac. TO mozna by bylo porownac jak by sasiad scial Ci 2m zboza od miedzy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Właśnie ja chciałem żeby ich nie wycinać. Pełnią one funkcję ochronną trochę. Żeby nie one to te wichury które były w czerwcu pewnie by więcej nabroiły w gospodarstwie. Podejrzewam że nie chcę się im z gminy sprzątać gałęzi które co jakiś czas spadają i chcą wyciąć bo po co by pisali te numerki na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Byłem w geodezji i trochę się dowiedziałem. Gmina uznaje że są to moje drzewa żeby nie musieć brać pozwolenia od starostwa na ich usunięcie. Zaznaczyli 5 szt do wycięcia. Jest jakiś sposób żeby zostawić te drzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj