JarekPL

Sieczkarnia M35/36/Topline

Polecane posty

JarekPL    0

Panowie mam taki problem uszkodził mi się mechanizm rozłączenia sieczkarni, a dokładnie to urwał się wał na którym jest elektromagnes. Obecnie wyłączenie sieczkarni polega w moim przypadka na zdjęciu pasów z koła. Zastanawiam się teraz czy warto inwestować w naprawę tego mechanizmu i oddać wał do tokarza czy poszukać czegoś innego. Nie wiem jak u was ale w moim przypadku to ten elektromagnes nie działał najlepiej (Model M36.10). Pytanie czy w Waszych kombajnach M35/36 lub Topline elektromagnes działa bez zarzutów ? i ewentualnie czy ktoś próbował zastąpić to rozwiązanie jakimś innym  np. z Class lub John deere?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

miałem podobny problem u siebie z tym że u mnie ktoś (być może handlarz) zmienił to sprzęgło na elektromagnes na kłowe ze starszych typów. ja u siebie przerobiłem to na napinacz włączany siłownikiem elektrycznym, rozwiązanie z toplinera kolegi (kombajn zasadniczo taki jak mój, tylko 10 lat młodszy, inaczej rozwiązana rura wysypu i włączanie sieczkarni)

20180805_215617.jpg

20180805_215625.jpg

zdjęcia z kombajnu kolegi, u mnie tak ładnie to nie wygląda ale się sprawdza, już drugi sezon, pierwotnie miałem dwa paski pojedyncze z silnika, musiałem kupić podwójny 

i dorobić prowadnice na pasek

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekPL    0

Dziękuje bardzo za odpowiedz, a jak masz pas nie napięty to nic się nie dzieje z nim na kole które cały czas się kręci ? Pas się nie nagrzewa i nie niszczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

A pas od maszyny? Też jest luźno w czasie jazdy i nic mu nie jest, pasek krótki od wysypu cały czas jest luźno i nic mu nie jest, tylko trzeba pokombinować z ustawieniem tych prowadnic do paska, przy odrobinie szczęścia po wyłączeniu sueczkarnii będzie się unosił nad kołem pasowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

U mnie akurat to sprzęgło chodzi bez problemu, siłownik elektryczny też fajne rozwiązanie tylko ciekawe ile taki kosztuje, na moje oko taki przemysłowy to z parę tysięcy,  wytoczenie wałka będzie tańsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

siłowniki elektryczne wcale takie drogie nie są, jak kupiłem od nowszego DF na szrocie kombajnów w miejscowości izdebki-wąsy, za 1000, pewnie nowy siłownik o podobnych parametrach dało by radę kupić w podobnych pieniądzach

jak pisałem, u mnie ktoś założył sprzęgło kłowe, rok po zakupie je regenerowałem, trzy lata temu zaczęło już się z niego dymić i sypało iskrami, więc nie wiele już do pożaru brakło, to była dostateczna motywacja do przeróbki

szukałem jeszcze oryginalnego sprzęgła z elektromagnesem, ale że jak już ktoś sprzedawał to całą kompletną sieczkarnię to rozwiązanie było jedno, w sumie nowym paskiem poniżej 2000 to wyszło, do tego ze dwa dni myślenia, spawania, i dwa dni prób ustawienia tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

https://botland.com.pl/silowniki-liniowe/9875-silownik-elektryczny-super-power-jack-mini-1500n-54mms-12v-wysuw-25cm.html?gclid=EAIaIQobChMI7dju3qPa9AIVlAWiAx1tqgDqEAQYAiABEgIL7PD_BwE&sskey=35f890927d534e3b8f0fe12c8d3272f1

Wystarczy taki siłownik, a jak nie chcesz się bawić z elektryką, to można zrobić zwykła wajchę. 

Mam tak u siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj