hubertg7

Ares 697atz problem z podnosnikiem

Polecane posty

hubertg7    4

Witam!

W Aresie 697 atz blokuje się podnośnik podczas podnoszenia lub opuszczania. No nie idzie robić w polu. Raz jest dobrze a nieraz za każda próba się blokuje, w sensie zapala się ta czerwona kontrolka. I na nowo trzeba odblokowywać. Miał ktoś taki przypadek . Panel to Tce 15t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jakby łapał błąd, kontrolka czerwona by to sygnalizowała i automatycznie blokuje panel.  Czytaj problem z czujnikiem położenia, coś z elektrozaworami, guzikami itd.  Tak to przynajmniej wygląda. Jeśli jest taka opcja to wpiąć kompa i sprawdzić, albo jakiś kod błyskowy i według tego kodu ustalić przyczynę.

 

Edytowano przez Agrorozkminiacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

pewnie coś z guzikami na błotnikach , one blokują ehr albo ponowne uruchomienie ciągnika , innej opcji raczej brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
To co miałem u siebie w zetorze to zanieczyszczenia w guzikach. Wystarczyło je przedmuchać pistoletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertg7    4

Własnie ta czerwona lampka nie błyska żadnego kodu. 

Wczoraj przypiąłem siewnik, 10 razy podniesie i opuści bez problemu, ze dwa razy zablokuje, znowu kilka razy jest dobrze. Czasami blokuje za każdym razem. Gdy zablokuje się podnośnik, przyciskami na blotnikach mozna normalnie opuścić i podnieść. Trudno jutro dzwonię po serwis niech przyjeżdżają i podpinają kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

To najszybciej będzie odłączyć przyciski z błotnika i wtedy zobaczyć, albo przewody, które idą do przycisków na błotnikach się przetarły i watują. Znajdź przewody, odblokuj ehr i ruszaj nimi. 

Edytowano przez artur04c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

odłącz przewody na błotnikach i zobacz , guziki na błotnikach działają zawsze nawet jak ehr jest zablokowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5
Dnia 22.08.2021 o 16:14, hubertg7 napisał:

Własnie ta czerwona lampka nie błyska żadnego kodu. 

Wczoraj przypiąłem siewnik, 10 razy podniesie i opuści bez problemu, ze dwa razy zablokuje, znowu kilka razy jest dobrze. Czasami blokuje za każdym razem. Gdy zablokuje się podnośnik, przyciskami na blotnikach mozna normalnie opuścić i podnieść. Trudno jutro dzwonię po serwis niech przyjeżdżają i podpinają kompa

Jak udało się rozwiązać problem? Co było przyczyną? Co zrobiono aby naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5
11 godzin temu, hubertg7 napisał:

Problemem była jakaś podkladka na ramionach podnośnika i głupiał czujnik od wysokości 

Chodzi o podkładkę na ramiona te na górze? Czy te na dole gdzie jest czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertg7    4

O te na górze, a głupiał ten czujnik co jest z prawej strony pod tym ramionem właśnie. Robili mi to w serwisie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wiesio90
      Witam wyskoczył mi komunikat taki. W instrukcji nie mogę odnaleźć co to może być ? 

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj