Kwiatek12

Claas ares

Polecane posty

Kwiatek12    0

Ostatnio pisałem o klimatyzacji i mam jeszcze jedno pytanie o co może chodzić ostatnio zauważyłem że sprezarka od klimy co chwile się włącza i wyłącza o co może chodzić? Klima szczelna i niedawno nabita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

A była ostatnio zmieniana? Może ma za małe koło pasowe i przez to za duże obroty. W kombajnie tak miał znajomy i mu się zaraz spaliła(nowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

U mnie się nie wyłącza niby, ale momentami klimatyzacja działa, momentami nie. Sprzęgło załączone, a ciepłe powietrze z nawiewów. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Czynnik jest. Padnięta sprężarka/zawór dławiący? Obstawiał bym sprężarkę ale czasem działa tak jak powinna, a za dwie minuty parownik już bez szronu i z nawiewów ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

W arionie przed szybą czołową jest dmuchawa i jak się ściągnie lewy boczek to pod dmuchawą widać wężyk od nagrzewnicy, u mnie pokrętło ciepło zimno w kabinie coś ciężko działało więc ręcznie przestawiłem zaworek na tym wężu od nagrzewnicy i lodówka. Być może nagrzewnica nie jest do końca przymknięta i miesza ciepło z zimnym bo tam są dwie "chłodniczki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

W Ares parownik klimatyzacji i wymiennik ciepła są na oddzielnym obiegu, więc to na pewno nie jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koomar    7

Uszkodzony może być termostat nieduży koszt


termostat przy parowniku bo nie dopisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Rzeczywiście, jest termostat w sprzedaży. W internecie około 400zł. To będzie najprawdopodobniej przyczyną w moim przypadku. Dzięki za naprowadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koomar    7

tomo12 jaki model Aresa?


u mnie w aresie 547 i arionie 630c jest taki 6500759 TERMOSTAT KLIMATYZACJI ELEKTRONICZNY CLAAS ARION

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Ostatnie dni zaskoczyła sama z siebie i działa do dziś. Dlatego napisałem że to najprawdopodobniej przyczyną jest. Będę mógł jedynie dać znać gdy przestanie działać i wtedy wymienię. Osuszacz wysminiałeś w obu modelach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez waldus_x77
      Witam, 
      Pojawił się jakiś problem w moim Claasie Ares 816, zaczęła migać kontrolka na prawym słupku i ciągnik jest jakby na hamulcu, na małym biegu da się ruszyć ale coś trze i go trzyma.
      Od czego jest ta kontrolka?
      Proszę o pomoc.




    • Przez MFargo
      Witam, posiadam Claasa axiona 810 cebis 2008r i chciałbym zwiększyć prędkość bo ma włączoną ekonomiczna jazdę na biegu D  (ma zablokowane obroty)
      Chcę ten zabieg zrobić bo chodzi w transporcie i nie wiem czy tylko komputerowo czy jak 
       
    • Przez Seba243
      Witam czy ktoś posiada jakiś schemat poodłączenia Ls? . W rozdzielaczu mam tą kasetę do ktorej przykręcone są przewody zasilania , powrotu i sygnału . Ale ciągnik wogole nie reaguje na sygnał i nie daje cisnienia na złącza . Maszyna jest sprawna bo była sprawdzona na innych traktorach . Zauważyłem że we wszystkich innych axionach w okolicy posiadających sprawny Ls przy zasilaniu rozdzielacza jest trojnik i gdzieś idzie jeszcze przewod a u mnie jest tylko kolanko



    • Przez wiesio90
      Witam wyskoczył mi komunikat taki. W instrukcji nie mogę odnaleźć co to może być ? 

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj