Polecane posty

Sadek    1123
Dnia 12.04.2018 o 21:19, farmer_89 napisał:

to dlaczego nie chce mi owijac z automatu? jak pociagne za sznurek to owinie

Bo masz pewnie źle wyregulowane cięgła z prawej strony lub nie kompletne.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z prawej strony masz pompkę odpowiedzialną za wielkość beli jak i za owijanie, 2 razy miałem kontakt z taką prasą raz strona elektryczna , raz właśnie był problem z automatem winne były właśnie ustawienia cięgieł jak i zaworków. Jest to tam w miarę proste ale trzeba pokombinować. Owijanie sznurkiem czy siatką? Bo do siatki musi też pracować na pusto mechanizm od sznurka.

Jak się nie mylę to kolega @Thomas2135 posiada lub posiadał taką prasę.

 

Edytowano przez Sadek
edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ramie od sznurka musi się poruszać się jakby był sznurek, może masz zakręcony zaworek na sznurek i nie działa siatka.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a od czego wedlug ciebie sa te dwa pokretla z prawiej strony, jest jeszcze jedno mniejsze pokretlo w pobliżu do czego sluza? bo roznie już slyszalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak pisałem miałem kontakt z taką prasą 2 razy, jedna jest od wielkości beli a drugie od ilości owinięć ale ręki nie dam sobie uciąć za to trzeba pomalutku metodą prób i błędów dojść.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To ilość owinięć jak i wybór siatka/sznurek ale względem instrukcji to było inaczej opisane a inaczej działało. kombinuj z zaworkami jednego jestem pewien że ramię od sznurka musi chodzić aby działała siatka.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jakos przy słomie było wszystko ok a jak później weszla w sianokiszonke to ten problem znow się odnowil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
panowie nóż ścinający jak blisko macie dostawiony do wałka?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

witam zakupilem listwy rozpoczynające bele, bo umnie sa wyłamane, i mam pytanie bo one sa gładkie nie powinny być lekko nacięte?? I jak je montować dostałem do zestawu szpilki na inbus, w listwach jest gwint i tez wgłębienie na czop śruby, w wałku jest gwint czy jak to montować ?? Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Przykrecasz przez wałek z jednej strony płaskownik z nawierceniem pod śrubę a z drugiej gwint


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Nóż do trawy masz? A na tym wałku masz skośnie spawane płaskowniki?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1
Napisano (edytowany)

nóź jest, tak płaskowniki tez sa, ostrze noża musze ustawić do tych lista prawda? Bo jest odsunięte na 1cm od wałka. Albo i więcej. 

Edytowano przez shiftmp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
2 godziny temu, shiftmp3 napisał:

nóź jest,, oszcze noża musze ustawić do tych lista prawda?

OSTRZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No to musisz dostawić nóż


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil95    0

Witam, mam problem ze swoim JD550. Gdy belka ma około 100 cm prasa sama podaje sznurek, wiem że jest w niej regulacja przy jakiej wielkości beli ma nastąpić podanie sznurka lecz próbowałem to zmieniać i nic. Jakieś rady ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
Zobacz czy jak zamkniesz klape to z prawej strony powinna zatrzasnac sie taka zapadka wczesniej wstawialem zdjecia jak to wyglada. ona powinna zatrzasnac się na taki płaskownik którą odciaga zielona spreżyna

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj