adam18127

Olej

Polecane posty

adam18127    6

Witam, mianowicie mam zalany silnik olejem Turdusem 15,40 lecz słyszałem opinie że jest nie dobry, mam dojście do Petronasa 10,40 15,40  od Ciężarówek co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Turdus jest ok, nie słuchaj zabobonów tylko porównaj sobie karty techniczne i zobaczysz, że parametry będą praktycznie identyczne jak w innych olejach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2652

sliniklowi siuntkopodobnemu nic lepszego niż turdus nie potrzeba,byle często wymieniać.Na superolu też chodziły ponad 30 lat i było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

ja z turdusa zrezygnowałem już jakiś czas temu , za kilka zł więcej kupuję coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

zależy do czego, kombajn i ursusy mobil/Shell 15w, Massey /Claas fusch 10w


turdus tak jak do ursusa spoko, ale tak jak pisałem podróbek jest w UJ nawet w hurtowniach z olejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

u mnie był lany 10-15 lat temu a raczej ojciec go wtedy kupował, potem ja już coś lepszego zacząłem zalewać, ale i sprzętów jeszcze nie było lepszych tylko ciapki i 60 tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102
18 minut temu, jacek1296 napisał:

Napisze po raz nty: turdus byl dobry 20lat temu.

taa, nie pisz bzdur

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    966

Nie ważne jaki olej ale ważne żeby był bo są ludzie że nawet bez oleju potrafią jeździć słowa mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    449

Turdus z dobrego źródła nie jest zły. 

Znam przypadek gdzie właściciel lał turdus do 1.7td z astry 1. Zrobił tak ponad 250 000km i zezłomował wyłącznie ze względu na blacharkę. Numer silnika pasował do budy, otwierany, był tylko raz, bo mechanik przegapił, że nowa rolka rozrzadu jest krzywa. Silnik miał przy złomowaniu prawie 600 000km przebiegu i dalej miał sie dobrze. Pewnie trafił jeszcze do innego samochodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

to były motory Isuzu pancerne coś jak 1.9 TDI na vp, kolega to miał w wektrze i przebiegu 700 tys i to jeździło jeszcze spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    449

To byl akurat silnik opla ten z opinią, że 250-300 000km i to jest złom. Silnik 1.7dtl 68koni.

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Skoro temat o olejach to może ktoś się wypowie na temat czy pomiędzy titan track a agrifafm fusch-a jest jakiś znaczna różnica 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
Marecki2922 napisał:

Skoro temat o olejach to może ktoś się wypowie na temat czy pomiędzy titan track a agrifafm fusch-a jest jakiś znaczna różnica 

podaj o jakie lepkości Ci chodzi bo pewnie są i 10w i 15w. Wieczorem siądę do kompa i zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

15W40 , chodzi o to że w opisie są podobne ale różnią się ceną i jestem ciekaw czy agrifarm faktycznie jest lepszy czy tylko droższy 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

A bardziej merytorycznie?

Masz kartę produktu na stronie producenta.

Wysyłasz próbkę oleju do badania w niezależnym laboratorium.

W PL możesz olej zbadać w Flukar (Rafineria w Jaśle)

Porównujesz wyniki i czarno na białym widać czy producent wali w kulki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6

U mnie na turdusie jest para w odmie i stwierdziłem że jest winna oleju ponieważ oleju nie bierze, i zrobiłem płukankę JD i zalelem  petronasem i jest dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
Dnia 15.04.2021 o 20:53, samtech84 napisał:

Masz kartę produktu na stronie producenta.

Wysyłasz próbkę oleju do badania w niezależnym laboratorium.

W PL możesz olej zbadać w Flukar (Rafineria w Jaśle)

Porównujesz wyniki i czarno na białym widać czy producent wali w kulki.

 

No i co z tego wynika? Nie chodzi o to czy producent leci w kulki, tylko jak olej sprawdza się w praktyce. Stosowałem turdusa bardzo dawno temu. Po zmianie  na fuscha  silnik w bizonie przestał się zagrzewać i miał lepsze ciśnienie. W 1014 podobnie. To jest różnica, a nie to co na karcie producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
Dnia 15.04.2021 o 20:38, Marecki2922 napisał:

15W40 , chodzi o to że w opisie są podobne ale różnią się ceną i jestem ciekaw czy agrifarm faktycznie jest lepszy czy tylko droższy 

praktycznie identyczne oleje przynajmniej wg karty charakterystyki, jedynie truck ma temp zapłonu wyższą i ciut niższą lepkość w 100* no i niższą temp płynięcia, ale ogólnie to nieznaczne różnice.

co do kart to one potrafią powiedzieć bardzo dużo, a czy to prawda to co pisze w nich producent to już inna kwestia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez Michał5678
      Jechałem sobie aż mi nagle odcięło wspomaganie w John Deere 5720 pompa działa filtr został wymieniony i trochę się polepszyło ale nadal nie jest idealnie gdzie szukać przyczyny ?Podnośnik podnosi normalnie .
    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj