Polecane posty

KACZOR1984    1

Jest aktualizacja: "zaszły zmiany wynikające z zakończenia procesu rozpatrywania odwołania od decyzji odmawiających przyznania pomocy lub  rezygnacji wnioskodawcy z przyznanej premii."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Kujawsko-Pomorskie także dostało dużo osób mimo wysokiej średniej a bodajże w podkarpackim ta liczba już jest chyba mała pomimo niskiej średniej. Jak to wytłumaczysz? I zrozum wreszcie, że punktacja była taka sama. Każde województwi dostawało pkt za to samo i nie było uprzywilejowania. Było trzeba konbinować z dzierżawami jak to robiono w innych województwach i jak temat był wałkowany tu nie raz i skoro w pomorskiego tak mało osób złożyło wnioski to chyba świadczy o tym, że tam pomoc jest niepotrzebna większa. Rozumiem Twoje oburzenie, gdyby w tym województwie było 3tys wniosków i dostało je 90. Ale było zaledwie kilaset, gdzie w innych województwach po kilka tysięcy. Więc do kogo masz pretensje?

 

w kujawsko-pomorskim średnia powierzchnia to 15 ha, więc nie taka duża, a w podkarpackim dostało 30% więc nie jest źle, powiedziałbym, że bardzo dobrze.

 

zadziwiające podejście... twierdzisz że jeżeli w jakimś województwie tylko garstka osób dostała dofinansowanie to znaczy że tam jest ono niepotrzebna - trudno polemizować z takimi wnioskami.

Osobiście twierdzę że dysproporcje wynikają z tego że zasady przyznawania były różne dla takich samych gospodarstw - i tu jest problem.

 

piszesz żeby kombinować - ja twierdzę że trzeba zasady stworzyć równe dla wszystkich, a nie faworyzować jednych kosztem innych, bo działa to na niekorzyść rolnictwa w szerszej skali.

 

co do stosunku wniosków do otrzymanych premii to w zachodniopomorskim to jedynie 14%, a w takim lubelskim 40%!! z w liczbach jest to 90 do 1100 !!

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cedox    14

Gdzie dostanę informację ile wniosków wpłynęło w poszczególnych województwach na MR, a ile z nich otrzyma premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

w kujawsko-pomorskim średnia powierzchnia to 15 ha, więc nie taka duża, a w podkarpackim dostało 30% więc nie jest źle, powiedziałbym, że bardzo dobrze.

 

zadziwiające podejście... twierdzisz że jeżeli w jakimś województwie tylko garstka osób dostała dofinansowanie to znaczy że tam jest ono niepotrzebna - trudno polemizować z takimi wnioskami.

Osobiście twierdzę że dysproporcje wynikają z tego że zasady przyznawania były różne dla takich samych gospodarstw - i tu jest problem.

 

piszesz żeby kombinować - ja twierdzę że trzeba zasady stworzyć równe dla wszystkich, a nie faworyzować jednych kosztem innych, bo działa to na niekorzyść rolnictwa w szerszej skali.

 

co do stosunku wniosków do otrzymanych premii to w zachodniopomorskim to jedynie 14%, a w takim lubelskim 40%!! z w liczbach jest to 90 do 1100 !!

 

 

 

Zasad równych dla wszystkich nie stworzysz bo trzeba uwzględniać warunki w jakich przychodzi gospodarzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Zasad równych dla wszystkich nie stworzysz bo trzeba uwzględniać warunki w jakich przychodzi gospodarzyć. 

 

 

wszystkie gospodarstwa(jeżeli porównujemy taki sam rodzaj produkcji i powierzchnię) w Polsce mają identyczne warunki (pomijam marginalne sprawy i wyjątki nie mające wpływu na ogół). Dzielenie ich na lepsze i gorsze ze względu na to że mają większych, czy mniejszych sąsiadów jest ogromnie toksyczne i szkodliwe dla Polski i Polskiego rolnictwa 

 

nie wiem jak można tego nie rozumieć.

 

2 gospodarstwa o takiej samej powierzchni i produkcji powinny podlegać takim samym zasadom, teraz niestety jedne są uprzywilejowane a inne dyskryminowane.

 

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

nie ma adnej aktualizacji. wszyscy na swoich miejscach jak by była by lista nowa była z data

 są dwie opcje albo ja nie umiem czytać ze zrozumieniem tego co tam pisze albo ty, wiec???

 

 

Nie urodził się jeszcze taki co by każdemu dogodził, ciekawe jest to że cały czas żale wylewają ci co mają mało pola a są w tym ,,kiepskim'' województwie, także jeszcze raz powtórzę to odszkodowanie ma prowadzić do rozwoju itak w porównaniu do pierwszej edycji MR wiele sie zmieniło, kiedys wystarczyło mieć 1ha i nikt nie patrzył na co tą kase wydasz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  • Ci co nie dostali premii powinni mieć pretensje do starszego pokolenia, że nie kupowali ziemi kiedy był na to czas za grosze. Ja mimo, że jestem z tego "uprzywilejowanego" według niektórych województwa się nie załapałem mimo posiadanych 18 ha. Do nikogo nie mam pretensji tylko cierpliwie czekam aż coś dołożą i wtedy się załapie. Wszyscy znali zasady przed naborem ale każdy liczył że dostanie i cicho siedział a teraz wielka afera.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jest to aktualizacja bo według niej przesunąłem się o kilka miejsc...  niżej.

 

 

 

Wszyscy znali zasady przed naborem ale każdy liczył że dostanie i cicho siedział a teraz wielka afera.

 

Jak chociaż połowa znała to sukces. ;)

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0
 

 są dwie opcje albo ja nie umiem czytać ze zrozumieniem tego co tam pisze albo ty, wiec???

 

 

Nie urodził się jeszcze taki co by każdemu dogodził, ciekawe jest to że cały czas żale wylewają ci co mają mało pola a są w tym ,,kiepskim'' województwie, także jeszcze raz powtórzę to odszkodowanie ma prowadzić do rozwoju itak w porównaniu do pierwszej edycji MR wiele sie zmieniło, kiedys wystarczyło mieć 1ha i nikt nie patrzył na co tą kase wydasz.

 

 

największą tragedią jest traktowanie MR jako "odszkodowanie" jak to wspomniałeś.

 

nie wiem czy to co posiadam to "mało pola" ale gdybym miała pole w twoim województwie, to miałabym 24 pkt, a tak jestem w okolicach 12 tys miejsca - patologia.

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Albo byłabyś posiadaczem 5 ha. To lepiej Twoje 2x czy 5ha?

 

a co to ma do tematu? 

 

taką analogią można dojść do tego że lepiej mieć 2 ha niż 0,5 ha dlatego powinni dostać działkowcy, tylko gdzie tu rozwój Polskiego rolnictwa i gospodarki? gdzie wzrost PKB?

 

oj Pan chyba jest skrajnym socjalistom :) równość ponad sprawiedliwość? :)

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale dobre pytanie Sandra(czy ty może płci ostatnio nie zmieniłaś?). Wolisz 15ha i 100tys w lubelskim czy 30ha w pomorskim?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Pomyśl dobrze, jak inaczej nazwać tą premię która jest tylko z nazwy? Co to za premia skoro nawet za tą premie i 2 razy tyle grosza swojego ciezko kupic porządny traktor około 100km? Gdzie wcześniej bez premii spokojnie za ten dzisiejszy wkład własny można było sobie takowy kupić, ba nawet niby za ponad 2krotnie niższą cenę a jakościowo 100 razy wytrzymalszy. także dla mnie to odszkodowanie.

Z jednej strony piszesz traktowac wszystkich na równi, ale już że ten co ma mniej hektarów mógł dorównać temu co ma więj to juz nie, wczęśniej pisałem jak się załapię po przesunięciach to chętnie oddam te 100tysi komus z tego ,,gorszego'' województwa w zamian za te 5ha.

 

Aha i dochodzimy do sedna sprawy, według ciebie to to że masz więcej hektarów w gorszym województwie od tych co są w tym lepszym i mimo to się nie łapiesz a oni tak(nie zawsze) to mimo posiadania wiekszej ilosci ziemi która kilka nascie razy może zarobic na te magiczne 100tysi odszkodowania uważasz że lepiej dać je tobie bo masz wiecej pola??

No i znowu pewna osoba ciągnie ten temat, cały czas o tym inny nick, teraz nick sugerujący kobietę, wszystko ładnie tylko dziwne żeby najpier pisac ,,powiedziałbym" a później ,,miałam''.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Odszkodowanie? A gdzie Ci się krzywda stała, że traktujesz to jako odszkodowanie?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 dostałem decyzję o przyznanie premii dla MR . W związku z tym mam pytanie jak mam zmienić cel wydatkowania premii bo  w biznesplanie zapisałem zakup maszyny rolniczej i pięciu jałówek ale teraz wolałbym jałówki hodowlane za całą kwotę ?


Witam,

 dostałem decyzję o przyznanie premii dla MR . W związku z tym mam pytanie jak mam zmienić cel wydatkowania premii bo  w biznesplanie zapisałem zakup maszyny rolniczej i pięciu jałówek ale teraz wolałbym jałówki hodowlane za całą kwotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

heh, nie oszukujmy się, krzywda?? nazywam to odszkodowaniem, ponieważ ta cała premia tylko tak fajnie wygląda jak się widzi tylko $$$ że dają, a z boku patrząc widzi się to że aby dostać ta premię trzeba pochodzić, papierki powypełniać, spełniać różne wymysły ludzi którzy nie mają żadnego pojęcia o tym jak wymysły potrafią ,,ułatwić'' życie. Co to mi za premia skoro chcąc cos kupić musze wydać ponad 2razy tyle(piszę tutaj o maszynach) za coś co jest dużo gorsze od tego co jeszcze kilka lat temu kosztowało ponad 2razy mniej a było 100razy lepsze i wtedy nikt nie wypełniał żadnych papierków tylko szedł i kupował. No i niech ktoś nie pisze że to jest normalne, że nikt nie każe mi starać się o jakieś ,,dofinansowanie'' .

Bo przecież ta kasa nie bierz się z powietrza, tylko idzie od rolnika i innych maści przez różnych pośredników finalnie kończąc na agencjii w której siedzą ludzie finansowani tą kasą kończąc na rolniku który zrobi ponad 2ktorny obrót kasą której itak nie widzi bo kupi to samo co kiedyś przy zrobieniu mniejszego obrotu.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Skoro odszkodowanie to musiałabyć i krzywda. I tak, to jest normalne. Nienormalne jest narzekanie, że żeby dostać trzeba parę papierków wypełnić i narzekać, że mało jeszcze. Jak coś Ci nie pasuje to nie rób tego. Skoro 10 lat były tak dobre maszyny, to kup używki skoro przeżyją te nowe, kupione za premię.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Wolisz 15ha i 100tys w lubelskim czy 30ha w pomorskim?

 

to nie ma kompletnie nic do rzeczy. Najchętniej chciałabym 2000 ha :) kto nie? nie ma kompletnie żadnego znaczenie co Ja czy Ty byśmy woleli, znaczenie ma czy te pieniądze przełożą się na jakiś wzrost gospodarczy, konkurencyjność, poprawę kondycji Polskiego rolnictwa

 

fajnie gdyby każdy rolnik dostał po 1 mln, mało tego, każdy Polak!

ale jak już są ograniczone środki to powinno się je podzielić według zasad równych dla wszystkich, bez obecnej bezpodstawnej dyskryminacji.

 

5 lat PROW szybko minie i lepiej żeby się nie okazało że środki zostały miernie wykorzystane, a dostały je osoby szczęśliwie urodzone w uprzywilejowanych regionach kraju

 

dla mikrogospodarstw są przewidziane programy w nowym PROW

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Skoro odszkodowanie to musiałabyć i krzywda. I tak, to jest normalne. Nienormalne jest narzekanie, że żeby dostać trzeba parę papierków wypełnić i narzekać, że mało jeszcze. Jak coś Ci nie pasuje to nie rób tego. Skoro 10 lat były tak dobre maszyny, to kup używki skoro przeżyją te nowe, kupione za premię.

A gdzie ja narzekam?? Ja po prostu piszę jak jest, bo większość widzi tylko że $$$ dają to już hepi, po drugie gdzie piszę że ,,mało jeszcze'' jak dorośniesz i popytasz starszych(bo po wpisach sądzę że nie wiesz ile co kosztowało 10lat temu) to zrozumiesz o czym piszę. Nie bierzesz pewnej rzeczy pod uwagę, zapytaj starszych dziś te 10letnie ciągniki np. jd fendt i inne, kosztuja tyle i kosztowały w 2003/04roku, tylko jedno ale że wiekszosć kręci drugi raz licznik badź jest blisko do przekrecenia.

A teraz się zastanów jako to premia skoro masz spełnić szereg wymagań, po to by dostać pieniądze które w rzeczywistosci tylko nie w pełnym stopniu zmniejszą kwotę zakupu za jaką być kupił co chciał przed tzw premiami, dopłatami, bo jak wiesz wszystkiego nie da się kupić po powypełniamu papierków. Więc ja nazywam to odszkodowaniem, bo według mnie tym ta premia jest, oczywiście dostało teraz cześć osób a reszta nie, także w jednej grupie jest część fikcyjnych młodych rolników ale jest też i spora część która chce coś zrobić aby żyć lepiej, no i teraz nie dostali, więce czekają na kolejny nabór, przesunięcia środków, a jak się nie załapią to pozostanie kupić np. ciągnik za ponad 2krotnie wiekszą kwotę.

 

@Sandra2 przestań pisać tylko ja ja... bo to nudne, jak nic nie ma do rzeczy 15 czy 30ha?? za 100tysi dokupisz brakujące 15ha?? ba nawet w tym ukochanym lubelskim to 15ha jest w kilku badz kilkunastu kawałkach. No i jaki wzrost gospodarczy zrobi małe gospodarstwo w otoczeniu dużych, ziemi nie kupi bo duże 100hektarowe cenę przebije i dalej bedzie ciągnac, a małe żeby kupić zadłuży się na kilka lat, a tam gdzie same małe gospodarstwa wzrost bedzie dosyć odczuwalny, pisałaś/eś że region się liczy, więc na tle regionu gdzie są duże gospodartswa jak wyróznia się to co nie ma nawet średniej wojewódzkiej w swoim województwie, bo sory bardzo w lubelskim ze srdnią wojewódzką nie dało się premi dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

to nie ma kompletnie nic do rzeczy. Najchętniej chciałabym 2000 ha :) kto nie? nie ma kompletnie żadnego znaczenie co Ja czy Ty byśmy woleli, znaczenie ma czy te pieniądze przełożą się na jakiś wzrost gospodarczy, konkurencyjność, poprawę kondycji Polskiego rolnictwa

 

fajnie gdyby każdy rolnik dostał po 1 mln, mało tego, każdy Polak!

ale jak już są ograniczone środki to powinno się je podzielić według zasad równych dla wszystkich, bez obecnej bezpodstawnej dyskryminacji.

 

5 lat PROW szybko minie i lepiej żeby się nie okazało że środki zostały miernie wykorzystane, a dostały je osoby szczęśliwie urodzone w uprzywilejowanych regionach kraju

 

dla mikrogospodarstw są przewidziane programy w nowym PROW

Weź człowieku skończ pieprzyć te idiotyzmy!!!! To samo jęczenie już ze 4 miesiące. Zmieni to coś? Nie. NIE DOSTANIESZ 100 TYSIĘCY! Jeszcze z 10 kont sobie załóż. Styl pisania ten sam więc łatwo poznać. Jakie to ma znaczenie czy Ty sobie kupisz nową prasę czy ten co ma 10ha? Żadne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Weź człowieku skończ pieprzyć te idiotyzmy!!!! To samo jęczenie już ze 4 miesiące. Zmieni to coś? Nie. NIE DOSTANIESZ 100 TYSIĘCY! Jeszcze z 10 kont sobie załóż. Styl pisania ten sam więc łatwo poznać. Jakie to ma znaczenie czy Ty sobie kupisz nową prasę czy ten co ma 10ha? Żadne!

 

 

to co piszę jest idiotyzmem, ale tylko dla kogoś z niskim IQ

tłumaczę tobie jak dziecku, a i tak niczego nie rozumiesz.

 

może wg twojej logiki najlepiej żeby dostali tylko posiadający 1-3 ha??, ok ale dlaczego tylko w twoim województwie? bo przecież z taką samą powierzchnią w innych regionach jest to niemożliwe. niech zasady będą równe dla wszystkich! Ja nie rozumiem dlaczego czujesz się wyjątkowy, bo przecież nie jesteś (chyba że w jakiś "specjalny" sposób)

 

dlaczego tam gdzie mieszkasz ma być dużo łatwiej? twoja hipokryzja i egoizm nie mają granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A gdzie ja narzekam?? Ja po prostu piszę jak jest, bo większość widzi tylko że $$$ dają to już hepi, po drugie gdzie piszę że ,,mało jeszcze'' jak dorośniesz i popytasz starszych(bo po wpisach sądzę że nie wiesz ile co kosztowało 10lat temu) to zrozumiesz o czym piszę. Nie bierzesz pewnej rzeczy pod uwagę, zapytaj starszych dziś te 10letnie ciągniki np. jd fendt i inne, kosztuja tyle i kosztowały w 2003/04roku, tylko jedno ale że wiekszosć kręci drugi raz licznik badź jest blisko do przekrecenia.

A teraz się zastanów jako to premia skoro masz spełnić szereg wymagań, po to by dostać pieniądze które w rzeczywistosci tylko nie w pełnym stopniu zmniejszą kwotę zakupu za jaką być kupił co chciał przed tzw premiami, dopłatami, bo jak wiesz wszystkiego nie da się kupić po powypełniamu papierków. Więc ja nazywam to odszkodowaniem, bo według mnie tym ta premia jest, oczywiście dostało teraz cześć osób a reszta nie, także w jednej grupie jest część fikcyjnych młodych rolników ale jest też i spora część która chce coś zrobić aby żyć lepiej, no i teraz nie dostali, więce czekają na kolejny nabór, przesunięcia środków, a jak się nie załapią to pozostanie kupić np. ciągnik za ponad 2krotnie wiekszą kwotę.

 

@Sandra2 przestań pisać tylko ja ja... bo to nudne, jak nic nie ma do rzeczy 15 czy 30ha?? za 100tysi dokupisz brakujące 15ha?? ba nawet w tym ukochanym lubelskim to 15ha jest w kilku badz kilkunastu kawałkach. No i jaki wzrost gospodarczy zrobi małe gospodarstwo w otoczeniu dużych, ziemi nie kupi bo duże 100hektarowe cenę przebije i dalej bedzie ciągnac, a małe żeby kupić zadłuży się na kilka lat, a tam gdzie same małe gospodarstwa wzrost bedzie dosyć odczuwalny, pisałaś/eś że region się liczy, więc na tle regionu gdzie są duże gospodartswa jak wyróznia się to co nie ma nawet średniej wojewódzkiej w swoim województwie, bo sory bardzo w lubelskim ze srdnią wojewódzką nie dało się premi dostać.

Przed UE nie było Vatu na sprzęt rolniczy w Polsce do tego normy spalin dopiero co powstawały a sprzęt to były proste ciągniki mechaniczne. Zauważ również, że w Polsce sprzęt jest jednym z najtańszym a jak chcesz kupić ciągnik taki jaki był przed 2004 to kup Ursusa, Belarusa czy Zetora. Ciągniki od lat mają podobną konstrukcję i cene. Ale ty jako ten rozwojowy chcesz coś zachodniego, z milionem bajerów i funkcji. Zapytaj się tych starszych czy kogoś było stać na JD przed UE skoro były tak tanie. Nawet Ci więksi ursusami się rozbijali.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Tak wiem ze nie było vatu przed 2004r, ba nawet więcej powiem, w momencie wejścia vatu maszyny nie podrożały o ten vat tylko troszkę więcej. Z tym prostym sprzętem to trafiłeś, czy nie jest tak że z roku na rok cała elektronika(komputery, telefony, jakieś inne gadżety, itp.) są coraz tańsze? A pozatym przed wejściem do unii prawie nikt nie kupował nowych ciągników, jak ktoś kupił to był wyjątek od reguły, tylko po wejściu się ruszyło, w pierwszych latach wzrost cen nie był tak ogromny i zainteresowanie także, dopiero póxniej wzrosło zainteresowanie i cena dosyć znacznie. Do tego czy kogoś było stać to inna bajka, bo gdyby te całe dofinansowania obniżyły kwotę początkową o połowę by było co innego, a w rzeczywistości nawet po tych dofinansowaniach kwota jest wyzsza od początkowej, ale dają to wszyscy zadowoleni. Pozatym normy emisji spalin wymysł który tylko podkręca cenę bo nowa technologia a w rzeczywistości powoduje co innego, wcześniej jakoś za daną kwotę były tworzone silniki które pracowały bezawaryjnie przez wiele lat, teraz za 2krotnie większą cenę, mamy, normy emisji spalin, silniki mniej wytrzymalsze bo trzeba ciąć koszty itp..

A jak już tak wspominasz o jd spójrz na serię dawną 6000, 6010, 6020, 6030, czym różni się dzisiejszy 6030 od wersji początkowej? Dwadzieścia kilka lat ta sama konstrukcja, małe porównanie 6210 przed 2004 rokiem kosztował około 120-130tysi, teraz ostatnie sztuki 6230 ponad 260tysi, a co się zmieniło? Pompa CR, no i nie wszystkie 6210 miały biegi zmieniane elektrohydraulicznie przycieskiem tylko jeszcze bieg i grupę wajchą, bo ehr podnośnika już był. No to chyba konstrukcja podobna? Ale cena już nie?

Także jeśli chodzi o proste ciągniki ursusa zetora wtedy za około 90tysi, no to teraz do 90konnego zetora na prostej skrzyni bez niczego, trzeba dołożyć te 30tysi i mamy kwotę netto zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Dziś na bednarach dowiedziałem w punkcie arimr,że o 920 wniosków w dół ma być przedłużona żółta lista :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj