Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodyhef    143

1. Zadziałbym się skontaktować z doradcą rolnośrodowiskowym, który robił plan. On będzie (powinien) wiedział co i jak.

2. Raczej nie. Premię bierzesz i na tylw przywilejów.

3. Wszystko w rękach banku.

4. Tak. Musisz być potem ubezpieczony w KRUS 12 miesięcy minimum.

Co do punktu 2, to podobno mają być dopłaty podwyższone o 25% i dodatkowo Młodzi rolnicy będą mieli pierwszeństwo przy następnym PROWie w Modernizacji.

freetaxi    170

Co do punktu 2, to podobno mają być dopłaty podwyższone o 25% i dodatkowo Młodzi rolnicy będą mieli pierwszeństwo przy następnym PROWie w Modernizacji.

Ale póki co mamy PROW 2007-2013 a nowy na razie w ramach projektu. Pożyjemy, zobaczymy. Najpierw niech kolega dostanie 100 000 PLN a co potem będzie to czas pokaże. Nie ma co się na wyrost martwić.

dragonek80    1

Startując na MR z wykształceniem licencjackim nie związanym z rolnictwem (krus jako domownik opłacany od 5lat) po załapaniu się na tą dotację trzeba jakieś wykształcenie rolnicze zdobyć ?

Wiadomość z agroFakt.pl

slawekratko    0

Mam pytanie odnośnie wpisywania w PRG posiadanych maszyn rolniczych:

-Mianowicie czy wpisane teraz maszyny mógłbym w czasie realizacji biznes planu dowolnie sprzedawać i zastępować innymi, czy wiąże się to ze wprowadzaniem korekt?

-Czy maszyny podane w roku bazowym muszę mieć na stanie w roku docelowym. Czym by skutkowało jeśli nie wpiszę teraz w PRG maszyn, które posiadam w gospodarstwie i których będę używał?

-Czy jeśli w trakcie realizacji biznes planu dokupię jakąś używaną maszynę do gospodarstwa to muszę wprowadzać w związku z tym korektę w PRG?

-O co chodzi z umowami użyczenia maszyn? Nie można nie mieć ciągnika, żeby ubiegać się o pomoc?

Kolego freetaxi, pomożesz?

Czy ktoś sprawdza w roku docelowym, czy posiadam maszyny z roku bazowego?

Edytowano przez slawekratko

freetaxi    170

Startując na MR z wykształceniem licencjackim nie związanym z rolnictwem (krus jako domownik opłacany od 5lat) po załapaniu się na tą dotację trzeba jakieś wykształcenie rolnicze zdobyć ?

Nie. Wystarczy staż.

Edytowano przez freetaxi

DEVBOL    0

no tak ale jak np cena w gus jest np 30 tys a jak za 30 tys to mozna pomarzyc a trzeba placic za ha ok 50 tysi wzwyz no to jak by to trzeba zrobic jak za cene gusowska nic nie kupi ?

podpinam sie pod pytanie, freetaxi wiesz moze jak wyglada ta sprawa?

freetaxi    170

podpinam sie pod pytanie, freetaxi wiesz moze jak wyglada ta sprawa?

Drydnę do ministerstwa jak skończę pisać wniosek. Podpytam tu i ówdzie.

Slawek0    1

Witam!

Jestem w trakcie składania wniosku, ojciec wydzierżawił mi 15 ha i jestem po technikum rolniczym (agrobiznes).

Takie pytanie... czy po otrzymaniu premii na MR mogę podjąć pracę zawodową w jakiejś firmie o charakterze rolniczym i prowadzić godpodarstwo rolne? Czy są jakieś przeciwwskazania?

freetaxi    170

Witam!

Jestem w trakcie składania wniosku, ojciec wydzierżawił mi 15 ha i jestem po technikum rolniczym (agrobiznes).

Takie pytanie... czy po otrzymaniu premii na MR mogę podjąć pracę zawodową w jakiejś firmie o charakterze rolniczym i prowadzić godpodarstwo rolne? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Nie. Musisz być ubezpieczony w KRUS przez 12 miesięcy.

Slawek0    1

Zacznę być ubezpieczony za miesiąc, a we wrześniu chciałbym podjąć pracę. Czyli nie będę mógł tego zrobić?

freetaxi    170

Zacznę być ubezpieczony za miesiąc, a we wrześniu chciałbym podjąć pracę. Czyli nie będę mógł tego zrobić?

W momencie gdy będziesz składał wniosek o płatność musisz być ubezpieczony w KRUS.

mj1201    0

jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. A mam wykształcenie średnie nierolnicze bez wymaganych 3 lat stażu. czy otrzymam więc za wykształcenie jakieś punkty Z góry dziękuje

freetaxi    170

jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. A mam wykształcenie średnie nierolnicze bez wymaganych 3 lat stażu. czy otrzymam więc za wykształcenie jakieś punkty Z góry dziękuje

Nie bo liczy się stan faktyczny na dzień składania wniosku. Jeśli zaznaczysz, że masz wyższe a nie dołączysz wymaganego dokumentu stwierdzającego wykształcenie to wyskoczy to w trakcie weryfikacji wniosku.

Mlooody    0

Freetaxi - zajmujesz się doradztwem tylko w przypadku Młodego Rolnika, czy konstruujesz wnioski wszelkiego typu?

freetaxi    170

Freetaxi - zajmujesz się doradztwem tylko w przypadku Młodego Rolnika, czy konstruujesz wnioski wszelkiego typu?

Wszystko z PROW 2007-2013 i RPO.

Edytowano przez freetaxi

KaKul    0

A jeśli ja skończyłem i posiadam dokument potwierdzający tj. dyplom inż. Mechaniki i Budowy Maszyn to czy dostanę dodatkowe punkty dodam, że od ponad 3 lat jestem ubezpieczony w krusie jako domownik.

Slawek0    1

Poprawka.

Skończyłem w tym roku Agrobiznes. Rodzice są ubezpieczenie w KRUS, a ja do tej pory byłem ubezpieczony jako uczeń, no ale jeżeli rodzicę są w KRUS to ja podlegałem pod nich?

Od poździernika chce podjąć studia rolnicze (zaocznie)

Od września iść do pracy.

W miedzyczasie prowadzić gosp. rolne z chodowlą.

Czego nie mogę robić jeżeli otrzymam premię?

pit17    11

Albo praca albo gospodarstwo a nie kombinowanie...

Czy lasy są użytkami rolnymi nie użytkowanymi rolniczo ?

Edytowano przez pit17

pawelol111    713

Kombinować może każdy. Do pracy możesz iść ale umowa o dzieło bądź umowa zlecenie. Rok ubezpieczony na krusie musisz być a potem możesz pracować gdzie chcesz i jak chcesz.

Rowan    1

A jeśli ja skończyłem i posiadam dokument potwierdzający tj. dyplom inż. Mechaniki i Budowy Maszyn to czy dostanę dodatkowe punkty dodam, że od ponad 3 lat jestem ubezpieczony w krusie jako domownik.

Dostaniesz najprawdopodobniej 4pkt na 5 za wykształcenie, bo to inne niż rolnicze i 3 lata doświadczenia w gospodarstwie.

marasp    7

pytanie za 100pkt do freetaxi, jestem z woj. lubelskiego pow. gruntów ornych wychodzi mi ok 7,7ha ale jedną działkę nisko położoną o pow. 30arów zarosła olszyna. Bez niej nie łapie się z powierzchnią, a tak na szybko chyba nie uda mi się załatwić jakiejś dzierżawy. Co z tym fantem zrobić?

Roki212    83

A czy załóżmy ja po ukończeniu na Politechnice Inżynierii Ochrony Środowiska kwalifikuję się?

Było związane z rolnictwem np: Gleboznawstwo, Ochrona gleb, Geobotanika, Inżynieria (urządzenia rozdrabniające i rozdrabnianie, mieszalniki mieszanie, suszenie suszarki, transport przenośniki, odpylacze itd), Ekologizacja rolnictwa, Leśnictwo(ochrona lasu, gospodarka leśna) itd.

Nawet pracę dyplomową pisałem o produkcji ekologicznych brykietów opałowych z materiałów pochodzenia roślinnego jak słoma itp ;)

Edytowano przez Roki212

slawekratko    0

-Mianowicie czy wpisane teraz maszyny mógłbym w czasie realizacji biznes planu dowolnie sprzedawać i zastępować innymi, czy wiąże się to ze wprowadzaniem korekt?

-Czy maszyny podane w roku bazowym muszę mieć na stanie w roku docelowym?

-Czym by skutkowało jeśli nie wpiszę teraz w PRG maszyn, które posiadam w gospodarstwie i których będę używał?

-Czy jeśli w trakcie realizacji biznes planu dokupię jakąś używaną maszynę do gospodarstwa to muszę wprowadzać w związku z tym korektę w PRG?

-O co chodzi z umowami użyczenia maszyn? Nie można nie mieć ciągnika, żeby ubiegać się o pomoc?

Edytowano przez slawekratko

freetaxi    170

pytanie za 100pkt do freetaxi, jestem z woj. lubelskiego pow. gruntów ornych wychodzi mi ok 7,7ha ale jedną działkę nisko położoną o pow. 30arów zarosła olszyna. Bez niej nie łapie się z powierzchnią, a tak na szybko chyba nie uda mi się załatwić jakiejś dzierżawy. Co z tym fantem zrobić?

Wpisać ją i doprowadzić do dobrej kultury rolnej.

-Czy maszyny podane w roku bazowym muszę mieć na stanie w roku docelowym?

-Czym by skutkowało jeśli nie wpiszę teraz w PRG maszyn, które posiadam w gospodarstwie i których będę używał?

Nie. Zawsze na kontroli sprawdzają tylko te z inwestycji.

Jadę do Łukowa pisać wniosek :) W trasę :) Na pytania do mnie odpowiem w godzinach wieczornych. Miłego dzionka :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?