Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
instas    10

Witam. mam pytanie dotyczace bezrobocia, a mianowicie jak to jest naliczane. jezeli np w wojewodztwie jest 12 powiatow, i w przepisie jest ze te z najwiekszym bezrobociem dostana pkt(max 5pkt) czyli tylko 5 powiatow dostanie pkt za bezrobocie? czy rozkladaja to na wszystkie? ze 2 powiaty z najwiekszym bezrobociem dostawaja 5pkt, 2 nastepne 4 pkt itp az do tych co bezrobocie jest najwieksze ktore dostawaja 0pkt? z gory dzieki za odp ;)

moze tak daje link ze stopami bezrobocie w moim wojewodztwie moj powiat to opolski, czy kwalifikuje sie na jakies pkt? a moze tez wojewodztwa dziela sie na podregiony?

http://g3.forsal.pl/...yczniu-2014.jpg

Punkty rozkładają się. Powiaty z największym bezrobociem dostaną 5, stopniowo aż do powiatów z najmniejszym dost. 0

cebula440    0

prosze pomóżcie a jeśli jestem panna i chciałabym w przyszłości wyjść za mąż za facetea który ma juz gospodarstwo od wielu lat to moge starać się o młodego rolnika i po jakim czasie mogę wyjść za mąż od chwili otrzymania premi

instas    10

Powiedzcie mi proszę, czy za ewentualną kasę z młodego rolnika mógłbym kupić prasę do tłoczenia oleju powiedzmy rzepakowego którego bym pozniej sprzedawał ?

Myślę że tak, jeżeli opiszesz to dokładnie w planie rozwoju i wykażesz że jest to sposób na zarabianie pieniędzy.

prosze pomóżcie a jeśli jestem panna i chciałabym w przyszłości wyjść za mąż za facetea który ma juz gospodarstwo od wielu lat to moge starać się o młodego rolnika i po jakim czasie mogę wyjść za mąż od chwili otrzymania premi

Serce nie sługa, a że przy okazji ma gospodarstwo. nie ma chyba zapisu dot. takiej sytuacji, jest jedynie zapis że jeżeli planujesz kupić za premię MR np. ziemię od nieoficjalnie przyszłego męża, wtedy jest to sprzeczne, tz. celowe działanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

cebula440    0

ziemie dostane od rdziców w darowiżnie afacet ma swoja juz dawno ale narazie nie planujemy slubu ale właśnie jak to jest czy nie będe muzsiała czekać 5 lat do zamąż pójścia

drozd82    0

Witam,mozecie mi powiedziec jak to jest ,mowia niektorzy po przyznaniu premii,bede musiał uprawiac przez 5 lat,warzywa,straczkowe,?

instas    10

Jeżeli chodzi o punkty za bezrobocie, liczy się je odejmując najniższą stopę bezrobocia od najwyższej i trzeba podzielić na 6. Np. woj. Opolskie 23,2%- 7,3%=15,9/6=2,65, 0pkt bezrobocie nie przekraczające 9,95%, 1 pkt. 12,6%, 2 pkt. 15,25, 3pkt. 17,9, 4 pkt. 20,55 i 5pkt. za bezrobocie powyżej 20,55%

Witam,mozecie mi powiedziec jak to jest ,mowia niektorzy po przyznaniu premii,bede musiał uprawiac przez 5 lat,warzywa,straczkowe,?

warzywa strączkowe??? a może rośliny motylkowe?? ciężko nazwać np. koniczynę warzywem. Ja myślę że za to wykształcenie powinni dawać 15pkt. Jak przyszłemu młodemu rolnikowi skarzą siać "warzywa strączkowe" to bidny 10ha zasieje fasolkę strączkową.

ziemie dostane od rdziców w darowiżnie afacet ma swoja juz dawno ale narazie nie planujemy slubu ale właśnie jak to jest czy nie będe muzsiała czekać 5 lat do zamąż pójścia

Ja myślę że na 99.9% możesz wziąć MR i nie będziesz musiała czekać 5lat żeby oddać się lubemu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurcze niech ktoś mi napiszę bo już mętlik mam w głowie trzeba mieć średnią krajową czy średnią województwa ???

instas    10

W woj. ze średnią niższą od krajowej można mieć średnią woj. i masz 3 lata na dobicie do średniej krajowej, w pozostałych wymagana jest średnia krajowa

Bartek72511    41

To zależy od tego czy mieszkasz w województwie w którym średnia województwa jest większa lub mniejsza od średniej krajowej. Jeśli średnia województwa jest większa od krajowej to musisz mieć minimum średnią krajową i potem uzupełnić do średniej województwa. Jeśl i średnia województwa jest mniejsza od krajowej to musisz mieć minimum średnią województwa i potem uzupełnić do krajowej.

instas    10

A gdzie Ty znalazłeś taki zapis że w woj. ze średnią wyższą od krajowej muszą zwiększyć do średniej wojewódzkiej? Nie ma czegoś takiego. Uzupełnienie powierzchni tyczy się tylko woj. ze średnią niższą niż krajowa i jest na to 3 lata.

kendzior15    48

Za powierzchnię dostałbyś ~10 pkt, wykształcenie- 0, ewentualnie za bezrobocie w powiecie na tle woj. max 5pkt. Czyli maksymalnie 15pkt. Nie wiem czy to dużo czy mało, dowiesz się po 150 dniach po zamknięciu naboru. Ja przeliczyłem woj. Lubelskie, pow. Zamojski: pow. 14-15ha ok 12pkt, wykształcenie- 5pkt. (studia inne niż rol. + studia rolnicze podyplomowe), bezrobocie 3-4pkt. Łącznie 20-21pkt. Wniosek będę składał, mam nadzieję że to wystarczy.

kolego a mógł

byś podać ile pkt za hektary może link do tej strony bo niegdzie nie moge znaleść a i nawet jak mam zawodowe wykształcenie to nie dostaje żadnych pkt?

instas    10

Punkty za kwalifikacje zawodowe:

• Wykształcenie wyższe rolnicze albo inne wyższe + co najmniej 3 – letni staż pracy w rolnictwie, lub wykształcenie inne wyższe + studia podyplomowe związane z rolnictwem -5 punktów

• Wykształcenie średnie rolnicze lub średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie – 4 punkty

• Wykształcenie rolnicze zasadnicze – 3 punkty

• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy + co najmniej 3 – letni staż pracy w gospodarstwie – 2 punkty

• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze + co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie – 1 punkt

Punkty na podstawie stopy bezrobocia:

• Gospodarstwo położone w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe – 5 punktów

• Gospodarstwa położone w pozostałych powiatach – przyznaje się mniejszą liczbę punktów, aż do 0, gdy stopa bezrobocia jest najniższa w województwie

Punkty za wielkość gospodarstwa:

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest większa lub równa średniej krajowej

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w kraju i nie większa niż średnia w danym województwie – 5-10 punków (maksymalne punkty dla średniej zbliżonej do wojewódzkiej)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10 -15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni w województwie – 16 punktów

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest mniejsza niż średnia krajowa

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż średnia w kraju – 5-10 punktów (maksymalne punkty dla powierzchni równej w kraju)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10-15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni gospodarstwa w kraju -16 punktów

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bartek coś dziwnie tłumaczysz ...instas jakoś lepiej to ujął. Mieszkam w kuj-pom czyli śr. woj to 15.14 ha a moje gospodarstwo ma ok 13 ha także na krajową się łapię a jeżeli zrobią woj to d*pka :(

instas    10

wykształcenie zawodowe rolnicze 3pkt, a jeżeli zawodowe nie związane z rolnictwem 0pkt, chyba że 5 letni staż pracy w rolnictwie, wtedy 1pkt.

kendzior15    48

no właśnie zasadnicze rolnicze a od ilu pkt myślisz uda się załapać na MR 20 ?

a i jeszcze jedno pytanie : w następnych latach tez MR nie ?

Edytowano przez kendzior15

Zawisza    82

Dziś dzwonił do mnie facet z agencji i powiedział, że muszę mieć min. 13ha, podlasie. Znakiem tego będzie brana pod uwagę średnia wojewódzka a nie krajowa. Następna sprawa to punkty, mianowicie wydaje mi się, że Ci, którzy będą mieli największą ilość punktów nie będą dostawali premii jeden za drugim, a będzie to rozpatrywanie wniosków... Czas pokaże co to będzie. Pozdrawiam.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ehhh na dniach wyjdzie rozporządzenie to wszystko się wyjaśni.... w agencji i odr też nic nie wiedzą także narazie to takie wróżenie z fusów.

Edytowano przez Frytek

instas    10

Już wszystko wiadomo. Nie wiem czego jeszcze nie wiecie. Zaktualizowane wnioski są już na stronie agencji, więc wystarczy przeczytać wymogi. I tam jest jasno napisane, średnia krajowa!! jest to minimum dla województw ze średnią wyższej od krajowej. Facet z agencji miał pewnie na myśli to, żeby mieć realne szanse na premię trzeba mieć średnią województwa. Za krajową jest zaledwie 5pkt. a w woj. z niższą średnią od krajowej jest 10pkt. a np. w podkarpackim na 5pkt. wystarczy 4,6ha, w małopolskim 3,92ha, ale i tak jest 3 lata na uzupełnienie powierzchni do średniej krajowej.

A jeżeli chodzi o to czy składać wniosek czy nie, to przecież jak się ktoś nie załapie to można składać w przyszłym roku drugi raz, tylko na nowych zasadach. Z drugiej strony myślę że jeżeli nie ma się 10 pkt. za wielkość gospodarstwa to nie ma sensu składać, szkoda czasu i papieru.

badyl321    0

Dobra panowie a powidzcie mi jak wygląda sprawa z dzierżawami od prywatnych ludzi na jaki okres czasu musi być umowa na 5 czy 10 lat.?

akernolat    17

a czy jest gdzieś napisane o punktach połówkowych?

jak np będzie obliczana liczba pkt za bezrobocie, jeśli jest trochę wyższe od połowy? 2,5pkt? czy 3?

daremw    128

Nie liczył bym na połówki, może zaczniemy się bawić w tysięczne części...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?