Polecane posty

lukaczmarek    277

ludzie co za bzdury wypisujecie. NIE POTRZEBNY JEST EGZAMIN ZAWODOWY.

pozatym czytajcie ze zrozumieniem "świadectwo ukończenia szkoły rolniczej"

oczywiście nie moze to być technikum elektryczne, gastronomiczne czy jakies inne ale rolnicze jak najbardziej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Yacenty widocznie co pracownik agencji to inna interpretacja. Ja mam wpisane "zakup ciągnika rolniczego" i nic poza tym, a decyzję już otrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Bez zdanego egzaminu zawodowego nie masz żadnego wykrztałcenia rolniczego.

 

1. Dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego:

1) wyższego - jest dyplom ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, lub studiów wyższych magisterskich na kierunkach wymienionych w pkt 6;

2) średniego - jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem zawodowym albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach wymienionych w pkt 7;

3) zasadniczego zawodowego - jest świadectwo ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom ukończenia szkoły z tytułem wykwalifikowanego robotnika, albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, w zawodach wymienionych w pkt 8.

http://prow.rolnicy.com/prow-2007-2013:-pytania-i-odpowiedzi/kwalifikacje-rolnicze.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

a dostał już ktoś pieniądze jak tak to ile czekaliście?

i o co chodzi Ci z tym krusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A jeżeli ja chodzę w tym momencie na studium i kształcę się w zawodzie technik agrobiznesu - specjalność produkcja rolnicza. To czy po samym ukończeniu będe mógł się starać o MR?? I czy ktoś zna konkretne przykłady gdzie po ukończeniu a nie zdawaniu egzaminu zawodowego dostał ktoś MR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Cytat ze strony ARiMR

Ubiegający się o pomoc powinien następujące kwalifikacje wynikające z wykształcenia

i stażu pracy w rolnictwie:

1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe LUB

2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie

przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy

w rolnictwie, lub

3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy

w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia

podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie

inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie, lub

4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż

rolnicze i co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie, lub

5) kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom

w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania

współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju

Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

 

przeczytaj punkt 1 i 2

 

Jak ja składałem wniosek pokazałem tylko świadectwo ukończenia szkoły mimo że egzamin mam zdany i to absolutnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja chodzę do studium rolniczego 2-letniego i do MR wystarczy, że ukończę tą szkołę. Do egzaminu można nawet nie podchodzić, ale chyba lepiej już uzyskać kwalifikacje wymagane w MR i zawód też. Może się kiedyś do czego innego przydać.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

A jeżeli ja chodzę w tym momencie na studium i kształcę się w zawodzie technik agrobiznesu - specjalność produkcja rolnicza. To czy po samym ukończeniu będe mógł się starać o MR?? I czy ktoś zna konkretne przykłady gdzie po ukończeniu a nie zdawaniu egzaminu zawodowego dostał ktoś MR??

Ja jestem po agrobiznesie i nie znam osoby, która by niezdała i ubiegała się o MR. Ja i ci co złożyli wniosek mieli zdany egzamin dyplomowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

boniek nie masz racji musisz miec tytuł technika nie wystarczy swiadectwo ukonczenia szkoły bo co z tego ze skonczyles szkole jak niczego sie nie nauczyles bo nie zdales egzaminu zawodowego to tak jak bys skonczyl studia magisterskie a nie obronil tytulu magistra wiec co jestes magister czy nie?? ja mialem te sama sytuacje i konczylem dokladnie taka sama szkole jak ty ale egzamin zdalem a z ciekawosci pytalem pani prowadzacej moj wniosek i potwierdzila to co pisze. EGZAMIN ZAWODOWY MUSI BYĆ ZDANY


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

michalk widzisz co wyżej napisałem. wyraźnie pisze ze wystarczy ukończenie szkoły. I wytłumacz mi jak mój wniosek przeszedł jeśli przedstawiłem tylko świadectwo ukończenia szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

boniek nie masz racji musisz miec tytuł technika nie wystarczy swiadectwo ukonczenia szkoły bo co z tego ze skonczyles szkole jak niczego sie nie nauczyles bo nie zdales egzaminu zawodowego to tak jak bys skonczyl studia magisterskie a nie obronil tytulu magistra wiec co jestes magister czy nie?? ja mialem te sama sytuacje i konczylem dokladnie taka sama szkole jak ty ale egzamin zdalem a z ciekawosci pytalem pani prowadzacej moj wniosek i potwierdzila to co pisze. EGZAMIN ZAWODOWY MUSI BYĆ ZDANY

 

nie zgadzam się wystarczy świadectwo ukończenia szkoły nie musisz mieć tytułu "Technik" i nie wprowadzajcie ludzi w błąd przecież masz wymaganą liczbę godzin z przedmiotów rolniczych a tegoroczny egzamin na technika agrobiznesu nie był wcale taki prosty u mnie 80% ludzi go oblało, ja składałem wniosek tylko ze świadectwem ukończenia szkoły i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

nie zgadzam się wystarczy świadectwo ukończenia szkoły nie musisz mieć tytułu "Technik" i nie wprowadzajcie ludzi w błąd przecież masz wymaganą liczbę godzin z przedmiotów rolniczych a tegoroczny egzamin na technika agrobiznesu nie był wcale taki prosty u mnie 80% ludzi go oblało, ja składałem wniosek tylko ze świadectwem ukończenia szkoły i jest ok

Pewnie napisałeś że w ciągu 3 lat uzupełnisz wykształcenie. Też chodzę do technikum agrobiznesu(ostatnia klasa) i już zaczynam się uczyć bo egzamin jest strasznie ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Do wniosku na młodego rolnika nie jest potzebny dyplom kwalifikaci,wystarczy same swiadectwo jesli ktos ma to dobrze, jesli nie to nie.Składałem wniosek i nikt w ODR ani w agenci sie o ten dyplom wcale nie spytał .Nawet ci co wzieli pieniadze wczesniej kilka lat temu ,wcale nie przystepowali do egzamimu ,dostarczyli świadectwo i to wystarczyło,nie trzeba mieć nawet technika rolnika wystarczy zawodówka o profilu rolniczym.

 

A egzamin wcale nie jest trudny wystarczy posiadać trochę wiadomosci ze szkoły,i umieć zrobić projekt ze zbóż,no i produkcji zwierzęcej .Jesli to sie potrafi egzamin jest zdany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

jankes91 wiem co we wniosku pisałem a w rozporządzeniu masz "świadectwo lub dyplom" a nie "świadectwo i dyplom" a egzamin w tym roku akurat był trudny bo w poprzednich latach to pestka mój wynik w tym roku 95% na praktycznym + dwie godziny nauki przed egzaminem, rachunkowość się kłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

ja sie nie bede z wami klucil napisalem wyraznie co powiedziala mi pani w agencji i nikogo w blad nie wprowadzam moze to tylko zalezy kto sprawdza wniosek ja wiem tyle ze gdybym nie zdal egzaminu to mial bym problemy a wy sobie mozecie myslec co chciecie:P


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Bez zdanego egzaminu zawodowego nie masz żadnego wykrztałcenia rolniczego.

 

1. Dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego:

1) wyższego - jest dyplom ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, lub studiów wyższych magisterskich na kierunkach wymienionych w pkt 6;

2) średniego - jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem zawodowym albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach wymienionych w pkt 7;

3) zasadniczego zawodowego - jest świadectwo ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom ukończenia szkoły z tytułem wykwalifikowanego robotnika, albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, w zawodach wymienionych w pkt 8.

http://prow.rolnicy.com/prow-2007-2013:-pytania-i-odpowiedzi/kwalifikacje-rolnicze.html

 

 

 

Wszystko sie zgadza- tylko jedno ale, ta ustawa byla nowelizowana w ktorymstam roku... Teraz jest tak jak pisza koledzy- To lub To:)

Nowelizowana byla ztego powodu, iz niebylo chetnych na MR, pamietacie te czasy jeszcze?

 

edit: Jak czytacie na roznych portalach takie informacje, zawracajcie uwage na date, kiedy zostal dany artykul napisany, tamten akurat odwoluje sie do ustawy z dnia 20 wrzesnia 2005 roku, zas nowelizacja jest z dnia 20 marca 2009 roku.

 

Jeszcze ma ktos cos do powiedzenia? Jakies niejasnosci?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W tym roku kończyłem szkołę policealną i wszystko nam dokładnie wyjaśnili. Wcześniej w ustawie był zapis i/lub przez co różne osoby go różnie interpretowały ale większość wymagała ukończenia szkoły i zdanego egzaminu teraz zapis w ustawie został poprawiany i wystarczy samo ukończenie szkoły rolniczej!

Ale tak naprawdę egzamin wcale nie jest taki trudny jak się trochę pouczy ;) W tym roku akurat był bardzo łatwy. U mnie w szkole (policealna + technikum) zdawało ze 40 osób i tylko jedna może 2 nie zdały. W zeszłym roku było więcej oblanych ale jak ktoś ma chęci to bez problemu zda egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nie byłem ubezpieczony w krusie i przytoczyłem stronę wcześniej aktualną ustawę więc po raz ostatni piszę aby nie wprowadzać ludzi w błąd bo wystarczy samo ukończenie szkoły.

co do egzaminu to nie gadajcie głupot że jest trudny ja go zdałem (praktyczny)na 94% i z naszej klasy zdali wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

to p o co w oswiadczeniu o sposobie uzupełnienia wykształcenia trzeba podawac jaki zawod uzyskam po ukończeniu szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No ale po ukończeniu szkoły policealnej czy też zawodówki dostaje się świadectwo ukończenia i to tez jest przecież jakiś dokument jeżeli chodzi o wykształcenie w danym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Egzamin w tym roku na technika rolnika nie był wcale taki łatwy. W mojej klasie na 26 osób zdało 10(nie chwaląc się ze mną :huh: ).

 

I po raz kolejny twierdzę: Po szkole kształcącej w zawodzie Technik Rolnik wystarczy samo świadectwo ukończenia w/w. - tak wyglądają przepisy na dzień obecny.

I przestańcie wreszcie ludziom mieszać w głowach, jak mi mieszali pół roku temu.

A do tych wszystkich "pań" w Agencji to trzeba twardo, a jak pieprzą jak potrzaskane to uświadomić, dokumentem rozporządzenia przed nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

ja sie nie bede z wami klucil napisalem wyraznie co powiedziala mi pani w agencji

Właśnie, Ci ludzie pracujący w agencjach....brak słów... Dla nas jeden Pan powiedział, że ojciec nie ma szans na strukturalną, bo coś tam coś tam. Telefon do Warszawy, a tam pani mówi, że śmiało można składać wniosek, nie ma żadnych przeciwwskazań... he jeszcze pytała jak nazywa się ten człowiek, co nas w błąd wprowadza... Więcej można się na tym forum dowiedzieć :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Właśnie różnie ludzie różnie interpretują różne przepisy... Tak jak to powiedziała moja Pani gdy zapytałem się jej o tego MR. W agencji pracują tacy co jak poszli na pole to nawet nie wiedzieli czy to jest pszenica czy jęczmień. Więc nie wiadomo co Ci powiedzą. No mam nadzieje że jest tak jak mówi jarecki82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj