Polecane posty

bubanet    0

jestem z wielkopolski, mam nr 917

26.10 dostałem wniosek do poprawki

brakowało tez zaswiadczen zony o nieprowadzeniu działalnosci rolnej z KRUS i US

te dwa brakujące zaświadczenia dostarczylem, jak je składałem (mam potwierdzenie) to powiedziano mi ze zostane przesuniety na koniec listy z dnia dostarczenia sęk w tym ze jak je dowiozlem to pula 100% byla juz przekroczona

zastanawiam sie czy dostarczyc je jeszcze raz czy tylko wskazac termin dostarczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no nareszcie

wczoraj dostałem decyzje o przyznaniu premi :P

numer 7 woj dolnośląskie

@yacenty przyszła juz twojemu bratu?? jak miał 15 wniosek to juz powinno być w skrzynce :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Jak byłem oddać poprawiony PRG to miałem tez na płycie i powiedziała mi że nawet lepiej jak mam też płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

Dostał już ktoś decyzję o przyznanie premi na młodego rolnika z Wielkopolski? Kurcze czekam za decyzją bo niewiem czy zdąże sie załapać ma modernizacje gosp. rolnych, a przy składaniu wniosku trzeba być właścicielem a to tak odrazu nie da sie zapisać gospodarstwa, trochę czasu jest potrzebne. piszczie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Przepisuj ziemię i składaj na mgr, przy młodym biorą pod uwagę to czy nie masz ziemi w chwili składania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

mam pytanie zeby dostac dotacje na mlodego rolnika trzeba miec wykształcenie rolnicze jakbym skończyl ochrone srodowiska lu architekture krajobrazu to moge ubiegac sie o dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

czy aby napewno? cos mi się zdaje że młodym można zostać do roku czasu po przepisaniu a jak to się ma w połączeniu z rentą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

chodzi mi oto jakby tata przepisywał ziemie np srednia krajowa i ubiegał bym sie o dotacje to musze miec wykształcenie rolnicze czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

ja w WLKP miałem 349 numer i od 15 października mam decyzje a dodam że wniosek przeszedł bez poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W zeszłym tygodniu dostałem decyzję. od jutra zaczynam działać w sprawie przepisania ziemi. wnosek składałem 1 września, miałem drobne poprawki wysłane mailem. Woj. mazowieckie. Mam tylko jeden problem. Wraz z wnioskiem o płatność w ramach...bla bla. nalezy złozyć jeszcze załączniki, mam na myśli akt notarialny na przejętą ziemie, zaświadczenie z KRUS i jeszcze jeden dokument, mianowicie: "Oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa, sporządzone zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Agencję"

Moje pytanie brzmi: jak ma wyglądać ten wniosek? Gdzie Agencja udostępnia jego wzór? Napiszcie proszę, jak to ma wyglądać albo gdzie to znaleźć w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

to niewazne czy skoncze ochrone srodowiska lub architekture krajobrazu to bede mógł sie starac z takim wykształceniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar    0

Czy ktoś może wie czy wykształcenie leśne zostanie uznane we wniosku dla młodego rolnika? Co za tym idzie czy można się ubiegać z takim wykształceniem o premie dla młodego rolnika?

Dodam ,że studiuję na kierunku leśnictwo, specjalność leśnictwo wielofunkcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Czy ktos ze ślaskiego dostał decyzje? U mnie cisza, przyszły poprawki w pazdzierniku i cisza ani decyzji ani dalszych poprawek


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek20    0

ja z mazowieckiego poprawke mialem 15 wrzesnia i nic nie dostałem decyzji ktos ma taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Ja mam takie pytanie odnośnie wszelkich pomocy typu PROW i MR. Otóż uczęszczam na studium agrobiznesu. I moje pytanie jest takie. Czy po ukończeniu tegoż studium będe mógł się ubiegać np o MR jeżeli nie będe miał zaliczonego egzaminu końcowego? Bo w gąszczu tych różnych przepisów człowiek już powoli głupieje... :/ i już sam nie wiem jak to z tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

ja mam takie pytanie.

Czy ktos z was sie orientuje czy mozna zmieniać maszyny które napisałem w planowanych inwestycjach??

i czy kwoty musza być identyczne jak w planie rozwoju??

bo na przykład wpisałem:

ciągnik 70kM - 60 tys pln

pług 3 skubowy - 15 tys pln

 

a co bedzie jak kupię inne maszyny?

potrzeba jakis wniosek o zmianę czy co?? ;)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja też sie ubiegałem o mr.. ale nie zdażyłem z wniskiem, bo roddzice chieli kupic na mnie ziemię , i aby to potem było wliczone w młodego rolnika.. to w odr powiedzieli mi że w agencji nalwiększe sznase mają młodzi, z tak zwanym 0 kontem.... że nie maja ani ara ziemi i dopiero staraja się rozpoczynać prowadzienie gospodarstwa... ale w przepisach jest te 12 miesięcy, ale powiedzieli że to i tak nic nie zmienia.. bo młody ma byc goły i wesoły... no i oczywiście z wykształceniem roniczym... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

@tomash Dostałeś już decyzję o przyznaniu premii? Jeżeli jeszcze nie to możesz złożyć zmianę do wniosku, a jeżeli już dostałeś to nie wiem, i nie chcę wprowadzać w błąd, ale chyba możesz zrobić odwołanie od decyzji ARiMR, ale to może potrwać i nie wiadomo jak może się zakończyć. Według mnie niepotrzebnie wpisywałeś pług, bo rozliczyć trzeba 70% przyznanej kwoty co daje 52,5 tys. czyli ciągnik by wystarczył, a z resztą pieniędzy możesz zrobić co tylko chcesz:) jeżeli kupisz inne maszyny niż te wpisane we wnioski to nie będzie zbyt miło.

 

Odnośnie kwoty to, ja np. wpisałem prasę rolującą, ale jeszcze nie wiem jaką wezmę, więc wpisałem że za 53tys. Z tego co mi mówili w ODR jeżeli wydasz za dużo to zrozumieją, ale jeśli wydasz mniej niż założyłeś to już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

ja mam takie pytanie.

Czy ktos z was sie orientuje czy mozna zmieniać maszyny które napisałem w planowanych inwestycjach??

i czy kwoty musza być identyczne jak w planie rozwoju??

bo na przykład wpisałem:

ciągnik 70kM - 60 tys pln

pług 3 skubowy - 15 tys pln

 

a co bedzie jak kupię inne maszyny?

potrzeba jakis wniosek o zmianę czy co?? ;)

Bez problemu da się zmienić w każdej chwili nawet po podpisaniu umowy - skontaktuj się z osobą prowadzącą twój wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Czy po podpisaniu umowy z agencją dostaje się wielki plik dokumentów z którymi trzeba sie zapoznać ? [tak przedstawil mi to kumpel który MR dostał w tamtym roku i stwierdził,że gdyby wiedział,że ilość tych papierzysków jest taka duża to by się zastanowił czy brać MR on miał 50 tyś.i mówi ,że 10 tyś na rok to nie jest dużo a < malżeństwo > z agencją zobowiązuje i ogranicza ;) .Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj